5 bin tl maaşlı vinç operatörleri aranıyor - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

21 Ocak 2009

5 bin tl maaşlı vinç operatörleri aranıyor

 Gerçektende istenilen düzeyde çalışabilecek elemanlar bulmak kriz ortamında dahada zorlaşmış durumda. gerek zor bir meslek olduğundan yada ürkütücü olduğundan  (yükseklik korkusu olanlar için) vinç operatörü temini ülkemizde biraz zor olmakta. yapılan açıklamaya göre 2 bin ila 5 bin tl maaş ile çalıştıracak vinç operatörü bulmakta zorlanılıyor.

Ekim 2008 dönemi itibariyle işsizlik oranının yüzde 10,9 olarak hesaplandığı Türkiye'de, vinç sektörü bin 500 ile 5 bin TL arasında maaşla çalışacak operatör bulmakta sorun yaşıyor.

Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) Başkanı Rızanur Meral, yaptığı açıklamada, Türkiye vinç sektöründe 250 firmanın faaliyet gösterdiğini söyledi.

Kule vinç, mobil vinç ve gezer vinç olmak üzere üç grupta toplanan sektörün yüzde 25'ini temsil eden 43 mobil vinç ve 20 gezer vinç üreticisinin Konya'da faaliyet gösterdiğini ifade eden Meral, Konya'nın sektörde söz sahibi olduğunu bildirdi.

Vinç sektöründe aylık bin 500 ile 5 bin TL arasında değişen maaşla çalışacak operatör bulmakta zorlandıklarını belirten Meral, "Kriz öncesi en düşük maaş 2 bin TL civarındaydı. Bir tarafta iş var, diğer tarafta iyice hissedilen işsizlik sorunu, ama ikisini bir araya getirmek mümkün olmuyor. Her yıl en az bin 500 vinç, sektöre giriyor. Bunları kullanacak kişiler ve bakımını yapacakları hesaplarsanız yılda bin 500 ile 4 bin 500 arasında ilave istihdama ihtiyaç duyuluyor ama alanında uzman kişi bulunamıyor" şeklinde konuştu.

Meral, sektördeki sıkıntılara çözümün ilk adımı olarak ortak bir komite oluşturarak hem teknik eleman hem de operatör eğitimi vermeye başladıklarını ve bu iş için 1 milyon TL'lik bir bütçe oluşturduklarını söyledi.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

GÜNCEL İŞ İLANLARI VE İŞ BAŞVURU FORMLARININ HER GÜN MAİL ADRESİNİZE ÜCRETSİZ GELMESİ İÇİN KAYDINIZI YAPIN