Türk Hava Yolları iş başvurusu ile kabin memuru alacak - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

25 Şubat 2009

Türk Hava Yolları iş başvurusu ile kabin memuru alacak

Türk Hava Yolları personel alımı yapacaktır. Toplamda 600 adet kabin memuru alımı düşünülmekte.
 Türk hava yolları iş başvurusu için detaylar aşağıda.
Global krizle birlikte zor günler yaşayan dünya havacılık sektörü 2008 yılında yüzde 10'un üzerinde küçülme yaşarken Türk Hava Yolları gerek yolcu sayısı, gerekse yeni hatlarıyla büyümeyi sürdürüyor. THY geçen yıl yolcu sayısını yüzde 15.6 artırarak 21 milyon 870 bine yükseltirken, ücretli yolcu trafiğini yüzde 13.9 ve kapasitesini yüzde 11.6 artırdı.

THY iş başvurusu için ücretsiz üye olunuz

KAPASİTE ARTIYOR
Açtığı yeni hatlarla dikkat çeken THY son olarak Kenya'nın Başkenti Nairobi'ye direkt uçuşlara başladı. İlk seferde gazetecilerle sohbet eden THY Genel Müdürü Temel Kotil herkesin küçülmeyi düşündüğü ortamlarda büyümeye odaklandıklarını söyledi. Kotil, "Geçtiğimiz yıl dünya havacılığı yüzde 10 daraldı. Bizim koltuk büyümemiz ise yüzde 21 oldu. Uyguladığımız hacim ekonomisi ile giderlerimiz azaldı, gelirler arttı. Krizi böylece fırsata dönüştürdük" dedi. Kotil, 2006'da 4 ay içinde 24 yeni hat açtıklarını buna 2008'de 4 hattı da eklediklerini belirterek, bu yıl 6 yeni hat daha açacaklarını anlattı.
Temel Kotil kendisini sevindiren iki nokta olduğunu belirterek "Birincisi kapasitemizi artırıyor olmamız. İkincisi ise yeni eleman almamız ve istihdamı arttırmamız" dedi. Kotil 5 yıl önce pilot sayısını 640'dan bin 600'e çıkardıklarını kabin memuru sayısının da bin
700 iken şimdi 3 bini geçtiğini hatırlattı. Temel Kotil eleman almaya da devam edeceklerini belirterek, "Geçtiğimiz yıl 400 kabin memuru aldık. Şimdi 600 kabin memuru daha alacağız. Böylece yeni kabin memuru sayımız bini bulmuş olacak" diye konuştu.

 Türk hava yolları iş başvurusu

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN