Yardımcı abla kayıtları nisanda - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

12 Şubat 2009

Yardımcı abla kayıtları nisanda

Sürekli olarak mail yolu ile bize gelen ( yardımcı abla projesi ne zaman başlayacak ) sorulara bir nebze açıklık getirmek için bu yazıyı sizlere sunuyoruz. Aşağıdaki açıklamadada görüleceği gibi yardımcı abla projesinin ilk kayıtları nisan ayında yapılacaktır. Mart ayının ikinci yarısında mutlaka bir bildiri ile başvuru koşullarını ve yardımcı abla projesi kayıt işlemlerini buradan sizlerle paylaşacağız. sitemizi takip etmeye devam edin.

Son günlerde basında okul öncesi eğitim kurumlarında yardımcı hizmet personelinin geçici istihdamı ile ilgili haberler yer almakta ve Genel Müdürlüğümüzden telefon ve e-mail ile konuya dair bilgi istenmektedir.

Genel Müdürlüğümüzün 36 ayda gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği "Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi" konulu projesi çerçevesinde 2100 kadının;çocuk gelişimi, eğitimi ve bakımı alanında bilinçlenmesi hedeflenmiştir.

Ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde bulunan okul öncesi yaş grubundaki çocuklarına daha etkin bir hizmet snulmasını sağlamak amacıyla 16 pilot ilde etkili bir eğitim aktivitesinin gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Proje süresince alan uzmanları ve akademisyenlerce verilmesi planlanan bu eğitimle,kadınlar okul öncesi eğitimi alanında bilinçlenecek ve özel kreşler ile özel anaokullarında daha kolay istihdam imkânı bulabileceklerdir.

Lise mezunu işsiz genç kızlara müjdeli haber. MEB 15 bin kadını eğitip ‘yardımcı abla’ sertifikası verecek. Gençler, sertifikayla devlet ve özel okulların ana sınıflarında görev alabilecek
Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin kadına istihdam kapısı açacak olan “yardımcı ablalık” sertifika programını hayata geçiriyor. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında kademeli olarak 15 bin lise mezunu kadına “yardımcı ablalık” eğitimi verilecek.
Okul öncesi eğitim çağındaki çocukların okullaşma oranını yüzde 35’e yükselten ve bunu yüzde 50’ye yükseltme çalışmalarına hız veren Bakanlık, personel ihtiyacını da sertifikalı “yardımcı ablalar” ile kapatacak. 30 milyon YTL’lik projeyi AB finanse ediyor. Proje çerçevesinde ilk kursiyerler 2009 yılı Nisan ayında eğitime alınacak.
Proje ile ilgili detaylı bilgiler geldikçe sitemizde yayınlanacaktır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN