Gümrük iş arayanlara ilaç olacak 5000 eleman alınıyor - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

9 Mart 2010

Gümrük iş arayanlara ilaç olacak 5000 eleman alınıyor

 İşsizlikle kıvranan ülkemizde iş arayanların heryere iş başvurusu yaptığı bu günlerde gümrüklerden sorumlu devlet bakanımızın müjdesi bizden olsun. Devlet bakanımız Hayati Yazıcı gümrük teşkilatına toplamda 5 bin yeni eleman alımı yapacağını duyurdu. Gümrükte çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar haberimizi dikkatli okuyunuz.

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrük Teşkilatı'na bu yıl bin 500 olmak üzere ileriki süreçte toplam 5 bin personel alınacağını söyledi.

Van Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nü ziyaret eden Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Personel alımının 1,5-2 yıldır planlanan bir çalışma olduğunu anlatan Bakan Yazıcı, çalışmaları bir kararname içerisinde yürüttüklerini söyledi. 485 Sayılı Teçhizat Kanun taslağını hazırladıklarını söyledi. Taslağın Bakanlar Kurulu'nda da geçtiğini kaydeden
Bakan Yazıcı, "Taslak önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilgili komisyonunda görüşüldükten sonra genel kurula sunularak kanun taslağı çıkaracağız"

Taslakta önemli düzenlemeler yaptıklarını da kaydeden Bakan Yazıcı, onlardan bir tanesinin de çok eksik olan 5 bin adet kadro olduğunu söyledi. Bakan Yazıcı, "Bu kadrolar peyderpey kullanılacak. Yani bir yıl da kullanılması mümkün değildir. Kanunu bu yıl içerisinde makul sürede çıkarabilirsek bin 500 tanesini bu sene içerisinde kullanacağız. Böylece zaman içerisinde bu eksikliği gidereceğiz" şeklinde konuştu.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN