Yeni açılacak otellere eleman alınacak - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

7 Mart 2010

Yeni açılacak otellere eleman alınacak

 Gaziantepte açılan iki ayrı otede yuzlerce kişiye istihdam sağlayan oteller zinciri şimdide 8 yeni otel açmayı planlıyor. Adana, İstanbul, İzmir ve Ankarada açılacak yeni otellerde eleman alımları yapılacak.

Fransız Accor ve Akfen GYO işbirliğinin Gaziantep’te 21 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiği Novotel ve İbis otellerini Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hizmete açtı.

92 odalı Novotel ve 177 odalı İbis otelleri Gaziantep’in ilk uluslararası oteli olma özelliğini taşıyor. İş amaçlı konaklamalara ev sahipliği yapmayı hedefleyen oteller, 80 kişiye istihdam sağladı. Accor Otelleri Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, 5 yıllık süre içerisinde 10 oteli faaliyete geçirdiklerini, önümüzdeki 5 yıllık dönemde de 8 oteli daha faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi. Akfen GYO ile Türkiye’de zincir oluşturmak için 2005 yılında anlaştıklarını hatırlatan Kadaifçioğlu, Akfen GYO ve Accor işbirliğinin dünyanın 3’üncü, Avrupa’nın ise birinci büyük zinciri olduğunu
belirtti. Accor’un 90 ülkede 4 bin otel ve 150 bin çalışan ile hizmet verdiğini anlatan Kadaifçioğlu, Türkiye’deki faaliyetlerini şöyle anlattı: “2005-2010 yılları arasında 10 oteli faaliyete geçirdik. Önümüzdeki 5 yıl içinde Adana, İstanbul, İzmir ve Ankara ile bazı illerde 8 oteli daha faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Şu anda bin 769 odaya kavuştuk. Yüzde 100 Türk yatırımcı, yüzde 100 Türk personeli ile bu yatırımları yaptık.”Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın da, Gaziantep’i bir oteller zinciriyle buluşturdukları belirterek, “Türkiye’nin her ilinde oteller zinciri olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Oteller istihdam ve turizm için önemli

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, otelin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin işsizlik sorununu özel sektör yatırımlarıyla aşacağını belirterek “İşsizliği kalıcı bir şekilde çözebilmenin yolu istihdam yaratacakların önünü açmaktır” dedi. Oteller için Gaziantep’in seçilerek çok doğru bir karar verildiğini ifade eden Şimşek, şunları söyledi: “Gaziantep ve turizm açısından çok büyük bir potansiyele sahip ve bu potansiyele yatırım yapmak gerekir. Aslında burası bir fabrika, hizmet üretiyor, istihdam yaratıyor, ihracat olayı gerçekleşiyor. Gaziantep’in ve ülkemizin turizm potansiyeli daha da zenginleşiyor.”

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN