Doğuş otomotiv Kariyer - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

7 Nisan 2010

Doğuş otomotiv Kariyer

Doğuş otomotivde çalışmak istermisin?
Doğuş otomotiv hedef büyüterek 2010 yılı pazar payında %10 luk bir paya ulaşmayı hedefliyor. buda ülkemizde her 10 kişiden birinin doğuş otomobillerine bineceği anlamına geliyor. doğuş otomotiv iş başvurusu bağlantımız ile daha önce iş başvurusu yapmışsınızdır ama biz yinede aşağıda doğuş otomotiv kariyer linkini veriyoruz.
Doğuş Otomotiv Üst Yöneticisi (CEO) Ali Bilaloğlu, 2010 yılında 2-2,5 milyar lira civarında ciro ve pazar paylarını yüzde 10'a çıkartmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bilaloğlu, 2009 yılında dünyada toplam 59,2 milyon adet araç üretimi gerçekleştirildiğini dile getirerek, Volkswagen Grubu'nun kriz döneminde pazar payını yüzde 19'dan yüzde 20'ye yükselttiğini belirtti.

Hükümet tarafından sağlanan teşvik paketleri ile Türk otomotiv sektörünün 2009 yılının mart ayı itibariyle canlandığını ve tüm senenin başarılı olarak değerlendirilebileceğini ifade eden Bilaloğlu, 2009 yılının ilk iki ayının krizin otomotiv sektöründe en derin hissedildiği aylar olduğunu kaydetti.

ÖTV teşvik paketinin özellikle binek araç pazarında ciddi bir canlanma etkisi yarattığını, pazarın, 2008 yılına oranla yüzde 9 büyüyerek 2009 yılını
564 bin 416 adet araç satışıyla tamamladığını aktaran Bilaloğlu, bu oranın binek araçta yüzde 20 artış, hafif ticarinin teşvik kapsamına girmemesinden dolayı yüzde 3 daralma olarak gerçekleştiğini anlattı.

Bilaloğlu, aynı paralelde ağır vasıta da düşüş yaşandığına değinerek, lüks araç segmentinde ise yükseliş olduğunu söyledi.

Türkiye otomotiv pazarının henüz doygunluğa ulaşmamış olduğunu, Türkiye'deki otomotiv pazarının önemli bir büyüme potansiyeli barındırdığını belirten Bilaloğlu, otomotiv değer zincirinin her halkasında faaliyet gösterdiklerini, ana iş kolu olan distribütörlükte ise binek araç, hafif ticari araç, ağır vasıta ve lüks araç segmentlerinde yer aldıklarını hatırlattı.
Doğuş otomotiv iş başvurusu

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN