Irak'a 7 bin inşaat elemanı gidecek - İş Başvurusu - Personel Alımı - İş İlanları - Kariyer

10 Aralık 2010

Irak'a 7 bin inşaat elemanı gidecek

 Tam 75 bin konut ihalesini kazanan Türk inşaat firmaları 7 bin inşaat elemanını ülkemizden Irak'a götürecek. Irakta çalışmak isteyen özellikle inşaat sanayinde deneyimli arkadaşlar bu firmaları mutlaka takip ediniz.

Irak’ta dün yapılan 11.28 milyar dolarlık 75 bin konut ihalesini Türk müteahhitleri kazandı. Irak’ın Sadr Bölgesi’nde 600 bin kişilik kentin yapımı için 5 şirket çatısı altında Türk Grubu İş Ortaklığı’nı kuran 6 müteahhit, Türkiye’nin 1 yılda gerçekleştirdiği yurtdışı taahhüt işinin yarısını tek bir proje ile gerçekleştirecek.

YAPILAN fizibiliteye göre, Sadr Kenti projesinin yapım işinde çalışacak 22 bin kişiden, 7 bin işçi ve teknik elemanın çalışacak. Ayrıca 7-8 milyar dolarlık inşaat malzemesi, çimento, makine ve teçhizat ile 200 civarında inşaat, mekanik ve elektrik tesisatı alt yüklenicisi, lojistik ensturumanlar ile Beton Santralleri, Tünel Kalıplar, çeşitli inşaat makinelerinin temin edilmesi gündeme gelecek. Bu açıdan yeni
Sadr Kenti Projesi, sadece 6 Türk firması açısından değil, bu firmalarla çalışabilecek diğer firmalar açısından da büyük önem taşıyor.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN