Turizm sektöründe en çok aranan pozisyonlar

Turizmde en çok eleman aranan pozisyonlar

Resepsiyonist

Garson

Aşçı

Rezervasyon elemanı

Barmen/barmaid

Kat hizmetleri görevlisi

Bellboy

Misafir ilişkileri

Turizm sezonu uzuyor 100 bin kişiye iş olanağı doğuyor

 Bacasız sanayimiz bu yıl erken start veriyor ve 100 bin ek eleman alımına hazırlanıyor. Oteller veya tur şirketleri ek eleman alımlarına hazırlanıyor.  Turizm tesisleri yeni sezon hazırlıklarına başladı. Erken rezervasyonların tahmin edilenden fazla gelmesi, otellerin faaliyet süresini iki ay uzatacak. Sezon, mayısta başlayıp kasım sonuna kadar devam edecek. Bu durum, turizm personelinin çalışma takvimini 5 aydan 7 aya çıkaracak. Böylece çalışanların işsiz kaldığı süre kısalmış olacak. Sektör, bu sezon personel sayısını yüzde 20 artırmayı planlıyor.
Kuzey Afrika'daki gelişmeler Türk turizmine avantaj sağladı. Bu sene otellerde yüksek oranda doluluk bekleniyor. Erken rezervasyonların tahminlerden fazla gelmesi üzerine turizm şirketleri sezonu iki ay uzattı. Haziran-ekim arası faaliyet gösteren oteller, bir ay erken

Sağlık sektöründe teknik eleman önemi

Sağlık Meslek Yüksek Okulu tarafından Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Sağlık Sektöründe Teknik Elemanın Önemi” konulu konferansta davetlilere bir sunumda bulunan Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fazlı Erdoğan, toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesi ve sağlıklı hayatın devam ettirilmesinde sağlık çalışanlarının büyük önem taşıdığını belirtti
Son yıllarda Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalarda insan odaklı sağlık hizmetinin planlanarak ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ çerçevesinde daha hızlı, kaliteli ve eşit sağlık hizmeti sunulmasının hedeflendiğini ifade eden Doç. Dr. Erdoğan, söz konusu hizmetin sunulması için, uygun fiziki mekanlara, yeterli donanımla araç-gerece ve bu imkanları etkili ve verimli kullanacak nicelik ve nitelikte insan kaynağına ihtiyaç olduğunu vurguladı.
“BİLİMİ, SAĞLIĞA UYGULAMAK İÇİN TEKNİK ELEMAN ŞART”
İnsan kaynağını; yeterli sayıda, çağdaş normlara göre yetiştirilmiş, toplumun ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetini üreten sağlık çalışanları olarak tanımlayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık sisteminin gelişmesi için sağlık hizmetleri içinde değişik kategorilerde yetişen bu sağlık personelinin, iş bölümü açısından disiplin-içi ve disiplinler-arası işbirliği yapması gerekmektedir. Sağlık sektöründe

Güreş hakemliği kursu bitti

Malatya'da Güreş Hakemliği Kursu tamamlandı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen kursa, 36 kişi katılırken, 4 gün süren kurs sonunda 25 kursiyerin sınava girdiği belirtildi.
Güreş Fedarasyonu Malatya Temsilcisi Hasan Aslan, "Federasyonumuzdan hakemlik kursunu talep ettik ve güreş hakemliği kursu açtık. Uluslar Arası hakemlerimizden Harun Erkan ile ilimiz uluslar arası hakemlerinden Mehmet Ali Danacı hocamız kurs verdi. Kursun sonunda sınav

Bursada kosgeb girişimcilik sertifikaları dağıtıldı

Gürsu Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığı ile düzenlenen "girişimcik eğitimi" mezunları törenle sertifikalarını aldı.
Gürsu Belediyesi hizmet binasında düzenlenen törenle 30 girişimci adayı 60 saatlik eğitimin ardından sertifikalarına kavuştu. Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, belediyecilik kavramının müşterek ihtiyaçların giderilmesi noktasında vatandaşa hizmet veren kurumlar olduğunu, ancak günümüzde klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkmanın vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vermek noktasında zaruri olduğunu ifade etti.
Türkiye'de KOSGEB ortaklığı ile girişimcilik eğitimi veren ilk belediye olduklarının altını çizen Özcü, "Belediyelerin alt yapı hizmetinin yanında, iş ve aş gibi ihtiyaçların karşılanması noktasında da çaba harcaması gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmiş ülkelere baktığımızda, girişimcilik noktasında daha çok yol kat etmemiz gerektiği ortaya çıkıyor. Kursiyerlerimizin yüzlerine baktığım zaman, hepsinin yüzündeki heyecanı görebiliyorum. Hepinize kuracağınız yeni işlerde başarılar diliyorum" diye konuştu.
KOSGEB Bursa Şube Müdürü Ahmet Akdağ ise, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2010 yılı son dönemi işsizlik rakamlarına göre işsizliğin bir önceki döneme nazaran yüzde 0,9 puan arttığını, iş gücüne katılma oranının ise yüzde 48,8 gibi iyi bir rakam olduğunu söyledi. Akdağ, toparlanmaya rağmen işsizliğin hala ülkenin en büyük meselesi birisi olduğunu kaydetti.
Girişimciliğini desteklenmesi için KOSGEB olarak destek programları hazırladıklarını ifade eden Akdağ, gençlerin sadece başkalarının yanında istihdam edilmeyi beklememeleri, cesaret ve özgüvenle başkalarına istihdam imkanı sağlamalarına imkan tanıdıklarını ifade

Tokat valiliği kayıt dışı istihdam mücadelesi

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Türkiye'de "ben her işi yaparım" diyen insanın çok olduğunu ama kalifiye eleman ihtiyacının bitmediğini söyledi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yürütülmekte olan "Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele" proje kapsamında Samsun, Çorum ve Amasya'dan sonra Tokat'ta iş makinesi (loader, ekskavatör) operatörlüğü eğitimi verilmeye başladı. Vali Şerif Yılmaz, kursiyerlere yönelik yapılan bilgilendirme toplantısında 400 bin euro bütçesi olan projenin 360 bin eurosu ise AB tarafından hibe edildiğini söyledi. Türkiye'de kalifiye eleman sıkıntısı çekildiğini belirten Vali Yılmaz, "Böyle bir projeye başvurarak kursa katılanları tebrik ediyorum. Memleketimizde işsizlik var diyoruz ama kalifiye eleman ihtiyacımız hiçbir zaman bitmiyor. 'Ben her işi yaparım' diyen elemanımız çok ama mesleki özellik gerektiren bir iş olduğu zaman maalesef istediğimiz sayıda eleman bulamıyoruz. Bu kapsamda AB projelerinin yanında OKA tarafından ilimize yönelik yapılan faaliyetlerden birisi. 3 ilde bitirilen uygulama ilimizde yapılan eğitim çalışması ile sona erecek" dedi.
Tokat'ta 20 kursiyere loder (yükleyici) ve ekskavatör (kazıcı) üzerine 100 saat teorik 100 saat uygulamalı olmak üzere 200 saat eğitim verilecek. Eğitim sürecinde kursiyerlere günlük 8

Bayan kursiyerler stajda

Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin AB hibe fonlarından yararlanarak başlattığı “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Kadın Girişimcilik ve Eğitim Merkezi” projesi devam ediyor. Proje kapsamında eğitimlere katılan kadınlar staja gidiyor.
Geçtiğimiz aylarda başlatılan proje ile 18-35 yaş arasındaki 85 işsiz kadına yönelik başlayan eğitimlerin ardından kursiyer kadınlar uygulama eğitimi için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile 80.Yıl Çocuk yuvasında uygulamalı eğitim yapıyor.
Kursiyerlerin staj yaptığı kurumları ziyaret ederek kursiyerlerin durumları ile ilgili bilgi alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın, kursiyerlerin haftada 5 gün üçer saat uzmanlar eşliğinde uygulama eğitimi yaptıklarını söyledi.
Kadın kursiyerlerin uygulama eğitimi yaptıkları kurumlarda aldıkları teorik bilgilerini uygulamaya koymalarının kurumlar açısından da iyi olduğuna değinen Genel Sekreter Yalçın, proje ile 85 işsiz kadına 8 ay boyunca günlük 8 Euro ücret karşılığında Kuaförlük, Gümüş Hasır İşlemeciliği, Çocuk Bakıcılığı, Hasta Bakıcılığı, Özürlü Bakıcılığı kursları verildiğini anımsattı.
En büyük temennilerinin projeye katılarak eğitim alan

Kadın çiftçi eğitim projesi

Sivas'ın Doğanşar ilçesinde 'Kadın Çiftçilerin Eğitimi' kapsamında kadınlara hayvancılık, peynir üretimi ve gıda muhafaza kursu verildi.
Konu hakkında açıklama yapan Sivas İl Tarım Müdürü Mehmet Beykaya, düzenlenen kurs hakkında bilgiler verdi. Beykaya, "İl Müdürlüğü olarak her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemi erkek ve bayan çiftçiler olmak üzere eğitim çalışmalarını yürütüyoruz. İl merkezine bağlı köylere eğitim verdiğimiz gibi ilçe merkezlerine bağlı köylere de eğitim vermekteyiz. Doğanşar Kaymakamlığı Halk Eğitim Müdürlüğü'nün talepleri doğrultusunda 14 - 25 Mart tarihleri arasında Doğanşar ilçe merkezinde hayvancılık, peynir üretimi ve gıda muhafaza kursunu açtık. İl müdürlüğümüz teknik elemanlarınca verilen uygulamalı eğitimde bayan kursiyerlere, karlı hayvancılık, ahır ağıl hijyeni, çiğ süt hijyeni, brusella hastalığı, buzağıların bakım ve

Adana ATO girişimci fabrikası gibi

Adana Ticaret Odası(ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, istihdam sorununun giderilmesinin yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılmasıyla mümkün olacağını belirterek, “Odamız’da, sürekli girişimciliğe yönelik kurslar düzenleniyor. Bu eğitimler, özellikle gençlerimizin girişimcilik ruhunu projelendirerek hayata geçirebilmeleri açısından büyük fırsat” dedi.
Adana ATO
ATO, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM)’in işbirliğiyle düzenlenen Girişimcilik Eğitimi’nde başarılı olan 60 kursiyere, düzenlenen törenle sertifika verildi. ATO Meclis Salonu’nda düzenlenen ve KOSGEB Adana Müdürü Hamit Sucu’nun yanı sıra kursiyerlerin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, Türk ekonomisinin en önemli sorunlarından birinin girişimci sayısının yeterli düzeye ulaşamaması olduğunu belirterek, "Türk ekonomisinin en önemli sorunlarından biri girişimci istenilen noktaya gelememesidir. Çünkü girişimcilik, istihdam ve üretimin temel lokomotifidir. Girişimciliğin olmadığı bir ortamda ne üretim, ne istihdam, ne de katma değerden bahsedilemez. Adana Ticaret Odası olarak birinci görevimiz, kentin ticaretine yön vermek, yeni üretim ve istihdam alanları yaratılmasını sağlamaktır. Bunu da her geçen gün geliştirerek hayata geçirmenin çabasındayız. Bugün Adana ekonomisine kazandırdığımız girişimciler de bu amacın birer parçasıdır. Bu tür eğitimler, projesi olan ancak bilgi ve cesareti eksik girişimciler için büyük bir fırsat. Tüm finansman giderleri Odamız tarafından karşılanan

Ahiler kalkınma ajansı girişimcilik sertifikaları verildi

Nevşehir ve Aksaray'da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sertifika Dağıtım Töreni düzenlenecek.
KOSGEB - Ahiler Kalkınma Ajansı, Nevşehir TSO ve Aksaray TSO işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimleri sertifika dağıtım toplantıları 12 Nisan 2011 Salı günü Nevşehir ve Aksaray'da yapılacak.
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl'ün katılımıyla gerçekleşecek sertifika dağıtım törenleri saat 13:30'da Nevşehir'de, saat 16:30'da Aksaray'da gerçekleştirilecek.
Törenlere Nevşehir ve Aksaray illerinin Valileri ve Belediye

Turizm sektöründe 5 bin tl maaş ile çalışabilirsin

Yazın en çok dönemsel eleman aranan sektörlerin başında yüzde 18'le turizm-otelcilik geldiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: 'Turizmde yüksek sezonun yaklaşmasıyla başlayan stajyer, dönemsel ve yarı zamanlı çalışacak eleman ihtiyacının patlama yapması bekleniyor. Turizm sektöründe en çok resepsiyonist ve servis elemanı aranıyor. Satış-pazarlama elemanı ihtiyacı da özellikle sezonun yeni açıldığı şu dönemde oldukça yoğun. Tanıtım hostesi, misafir ilişkileri elemanı gibi pozisyonlarda çalışmak isteyenler de şirketlerin şu dönemde yoğun bir şekilde verdikleri ilanları değerlendiriyor.

GÜNLÜK EN AZ 35 TL KAZANÇ
EBRU Coş, yazın dönemsel işlerdeki gündelik kazancın pozisyona göre değiştiğini söyledi: 'Ofiste dönemsel olarak çalışacak beyaz yakalılar günde 35 TL ila 45 TL arasında net ücret kazanıyor. Etkinlik ve pazarlamada ise rakam günde 50 TL ila 100 TL arasında değişiyor. Muhasebeci,

Freşa iş başvurusu yap

freşa iş başvurusu
 Freşa iş başvurusu yapmak için sizde özgeçmişinizi burada verdiğimiz mail adresine yollayabilirsiniz. info@fresa.com.tr adresine yollayacağınız cv'leriniz değerlendirmeye

Sanayici vasıflı eleman arıyor

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ATB BAŞKANI MEHMET ALİ KUSEYRİ: - "BİR YANDAN GENÇLERİN İŞ BULAMADIĞI, ÖBÜR YANDA HIZLA GELİŞEN SANAYİNİN VASIFLI ELEMAN YETERSİZLİĞİ DÖNEMİ YAŞAMAKTAYIZ" - "MESLEKİ EĞİTİMDE YENİ STRATEJİLER BELİRLEMEMİZ LAZIMDIR" MUSTAFA ÇOLAKOĞLU HATAY (İHA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Türkiye'de bir tarafta gençlerin iş problemi yaşadığını, öbür yanda ise hızla gelişen sanayinin vasıflı eleman bulmakta zorlandığına dikkat çekerek, "Mesleki eğitimde yeni stratejiler belirlememiz lazım" dedi. ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri yaptığı açıklamada, eğitim alanlarındaki sorunları masaya yatırarak, yol ve yöntemler belirlemek için Mesleği Eğitim Çalıştayları düzenlediklerini belirterek, "Bu çalıştaylar ile hedefimiz mesleki eğitim sisteminin sanayinin ihtiyaçlarıyla uyumlu bir hale getirerek mesleki eğitime yeni bir bakış açısı oluşturup nitelikli insan gücü yetiştirmektir" dedi. Türkiye'deki en önemli sorunlardan birisinin mesleki ve teknik eğitimin olduğunu belirten Kuseyri, "Mesleki Eğitim Çalıştayı bu konuda Türkiye'nin izleyeceği stratejiye katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda ekonomimizin en önemli meselelerinden biri olarak gördüğümüz mesleki eğitime yeni açılımlar getirme arzusundayız. İşgücüne katılımın artırılması sürdürülebilir kalkınmanın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Denge kurmak ve fırsatları avantaja dönüştürmenin en önemli noktası insan gücüdür. Nitelikliinsan gücü geliştirmenin yolu mesleki eğitimdir. Bu durum Türkiye'nin büyümesi için önemli bir avantajdır. Bölgesel ve küresel dinamiklere göre yetiştirilebilecek kalifiye insanların daima en önemli güç ve zenginlik kaynağı olduğunu, bu nitelikli insan gücünü yetiştirmenin yolunun mesleki eğitimden geçtiğini belirtmek isterim" diye konuştu. Kalkınma ve gelişmede sağlıklı büyüme açısından eğitimli, nitelikli iş gücü ve mesleki eğitimin en önemli faktör olduğunu vurgulayan Kuseyri şöyle devam etti: "Bu hususta herkesin üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yapması lazımdır. Birçok gencin mesleki yeterliliğe sahip olmaması Türkiye'de ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bir yandan gençlerin iş bulamadığı ve de hızla gelişen sanayinin aradığı işgücüne sahip bir vasıflı eleman yetersizliği dönemi yaşamaktayız. Toplum hızla değişiyor, buna bağlı olarak tüketim alışkanlıkları da değişmekte ve böylece yeni meslekler ortaya çıkıyor. Dolayısıyla mesleki eğitimi almış kişiler daha fazla iş bulmaktadırlar.Durum böyle olunca mutlaka mesleki eğitimde yeni stratejiler belirlememiz lazımdır. Türkiye'de olduğu gibi, bir ülkenin genç nüfusa sahip olabilmesi karşılaştırmalı bir üstünlük ve rekabette önemli bir kaynak olduğunu göstermektedir." Türkiye'de her yıl 700 bin gencin istihdama katıldığını kaydeden Kuseyri, "Öğrencilerin yaklaşık yüzde 60'lık, eğitimcilerin yüzde 85'lik ve sanayicilerin yüzde 60'lık bölümü mesleki eğitimin düşük statülü bir eğitim olduğunda hem fikirdir. Mesleki eğitimin başarısızlığındaki temel unsurun eğitim sistemimiz olduğu ve etkili bir meslek eğitim politikamızın olmadığı ve maalesef meslek eğitiminin düşük statülü bir eğitim olarak algılandığı sonucu ortaya çıkıyor. Bu bağlamda, 2023'de dünyanın ilk 10 büyükekonomisi içinde yer almak ve 500 milyar dolar ihracat yapmak isteyen Türkiye'nin, bu kalkınma hedefleri çerçevesinde, gerekli altyapıyı oluşturması, önemli bir sorumluluk ve hatta önemli bir zorunluluktur. Bu 500 milyar dolarlık ihracat için gerekli üretimi yapacak olan, aslında, nitelikli işgücüdür. Hızlı değişen dünyada genç nüfusa sahip olmanın büyük avantaj olduğunu unutmadan, gençlerin iyi yetiştirildiği takdirde dünya ile rekabet edebilir konuma getirmemiz gerekmektedir" diye konuştu.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

İthal öğretmenler anguslar gibi

İş Sendikası üyesi bir grup öğretmen, ithal öğretmen getirilmesi kararını Beyoğlu'nda protesto etti. Galatasaray Meydanı'nda toplanarak İstaklal Caddesi üzerinde yürüyen grup 'Angus öğretmen istemiyoruz' şeklinde slogan attı. Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde basın açıklaması yapan grup, yurt dışından öğretmen istemediklerini söyledi.Eğitim İş Sendikası üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, ithal öğretmen ve YGS'deki şifre iddialarını protesto etmek için Galatasaray meydanında toplandı. 'AKP'nin şifresini çözdük' yazılı pankart açan eylemciler, İstiklal Caddesi üzerinden yürüyüşe geçti. Grup yürüyüş boyunca 'YGS'nin şifresi AKP'de çözüldü' , 'Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap

Eğitim seviyesi düştükçe işsizlik artıyor

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı toplantıdan sonra Kapu Camisi'nde kıldığı öğle namazının ardından, cami çevresindeki esnafları ziyaret edip sohbet etti. Bir çay bahçesinde de vatandaşlarla birlikte sohbet edip, çay içti. Hediyelik eşya satışı yapan bir işyeri sahibi tarafından Bakan Dinçer ve beraberindeki Vali Aydın Nezih Doğan'a tespih hediye edildi.

Daha sonra 3'üncü Organize Sanayi Bölgesinde Aydınlar Oto Yedek Parça Fabrikası'nı ziyaret eden Bakan Dinçer, fabrikayı da gezerek yetkililerden bilgi aldı. Tes-İş Sendikası tarafından yaptırılan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi Pansiyonu'nun açılışına da katılan Bakan Ömer Dinçer, törene katılan ailelere, çocuklarını mutlaka bir meslek sahibi yapmaların konusunda uyarıda bulundu. Okuduğu dönemde 16 kişilik odalı yurtta kaldığını anlatan Bakan Dinçer, şunları söyledi:

''Bugün geldiğimiz noktada çok anlamlı bir yerdeyiz. Her geçen gün yaşam kaletimiz yükseliyor. Bu da zihniyetimizin değişmesi, eğitim kalitemizin artması ile oluyor. Böylece insanların hayatı algılayışı ve topluma verdiği değerleri değiştiriyor. Eğitimli insanların istihdam edilme oranı çok yüksek. Bu yüzde 70 oranında. Eğitim seviyesi düştükçe işsizlik oranı artıyor. Onun için çocuklarımız

Belediye başkanı oğlunu itfaiyeci yaptı

Bitlis'e 86 kilometre uzaklıkta bulunan yaklaşık 15 bin nüfuslu Adilcevaz ilçesinde AK Parti'li Belediye Başkanı Adnan Göksoy'un oğlunun ve bir kişinin 5 Nisan 2011'de yapılan sınavla Belediye'de itfaiyeci kadrosuyla işe alınması, tepkiye neden oldu.

CHP Adilcevaz İlçe Başkanı Sıddık Gözeger belediyeden herkesin şikayetçi olduğunu öne sürerek, belediyede yapılan kanunsuz işlerin takipçisi olduklarını söyledi.

Son olarak itfaiye eri kadrosu için açılan sınava başvuranlardan 'Felsefe ve İktisat mezunu olma şartı aranmasının' sınavın kişiye özel yapıldığını gösterdiğini anlatan

Sanayi ve ticaret bakanlığı kobilere yeni destek paketi

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, yeni hazırladıkları “Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı” ile halka açılan KOBİ’lere 100 bin liraya kadar, bağımsız denetim yaptırmak isteyen tüm KOBİ’lere de 10 bin lira geri ödemesiz destek vereceklerini açıkladı. Deniz Ticaret Odası’nın (DTO) Meclis toplantısında konuşan Ergün, gerekli imkanlar sağlandığında, Türk özel sektörünün çok daha iyi bir performans göstereceğine inandıklarını kaydetti. Ergün, daha önce, KOSGEB, İMKB ve SPK arasında bir protokol imzalandığını ve KOBİ’lerin borsaya açılmalarını kolaylaştıran, borsaya girme maliyetlerini büyük oranda azaltan düzenlemelere imza attıklarını anlattı.
kobi destek

KOSGEB’in şimdi de bu yeni şartlar altında borsaya girmek isteyen KOBİ’ler için yeni bir destek modeli oluşturduğunu dile getiren Ergün, borsaya açılmak isteyen bir firmanın, piyasa danışmanlık bedeli, Bağımsız denetim bedeli, SPK kayıt ücreti, İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası Listesine kabul ücreti, Merkezi Kayıt Kuruluşu masrafı ve aracı kuruluşa ödenecek komisyon gibi maliyetlerle karşılaştığını belirtti. Bakan Ergün, şunları söyledi:

“Yeni hazırladığımız ‘Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı’ ile Borsa’ya açılan her bir KOBİ’ye 100 bin liraya kadar geri ödemesiz destek sağlayacağız. Ayrıca bağımsız denetim yaptırmak isteyen tüm KOBİ’lere de 10 bin lira geri ödemesiz destek vereceğiz. Desteğin

Anel grup iş başvurusu yap

Anel grup iş başvurusu yapmak için bağlantımızı kullanabilirsiniz. Anel grup iştiraki Anel enerji kıbrıstaki yeni yatırımları ile medyada boy göstermekte. Anel grup iş başvurusu için

İDO iş başvurusu yap

ido iş başvurusu
İstanbul deniz otobüsleri iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar özelleştirme sonrası daha çok eleman ihtiyacına dayalı istihdam olanağı artacaktır. Vereceğimiz ido iş başvuru formunu doldurarak sizde yeni açılacak ido hatları gibi yerlerde iş olanaklarına ulaşabilirsiniz. Lütfen

Sodes halıcılık kursu para kazandırıyor

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği’nin Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açtığı halıcılık kursuna katılan bayanlar, ilmek atarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.
İstihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor alanlarındaki projelere maddi destek sağlayan SODES ile Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği tarafından halı dokumacılığı kursu başlatıldı. Mahallebaşı semtindeki Yeğenağa İşmerkezi’ndeki dernek binasında açılan ve 6 ay sürecek kursa 15- 45 yaş arası 50 bayan katılıyor. Haftaiçi düzenlenen kursa katılan ve günlük 10 lira para alan bayanlar, aile bütçesine katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi.
Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, Erzurumlu

Gölbaşı doğalgaz kursu açıldı

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi'nde doğalgaz kursu verilmeye başladı.
Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kaya, "Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümü'zde 2010-2011 eğitim öğretim yılında ilçemizde doğalgaz kursu açılmıştır. İlçemizde doğalgazın gelmesiyle birlikte yoğun talep vardı. Bizde bu nedenle bu doğalgaz kursunu Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi'nce açtık. Kursumuz 32 saatlik olarak açılmıştır. Kursu başarılı şekilde bitirenlere kurs

424 bin hemşire açığı var

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye'de sağl ık hizmetlerinde yakalanan başarının istihdam yetersizliğine rağmen gerçekleştiğini belirterek, bugün itibariyle Türkiye'nin AB ortalamasını yakalayabilmesi için 122 bin hekim ve 424 bin hemşireye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Haftası nedeniyle açıklama yapan Memiş, Türkiye'de son 8 yılda uygulanan sağlıkta dönüşüm programı nedeniyle sağlık hizmeti talebi en az 5 kat arttığına işaret etti. Bugün itibariyle Türkiye'nin, Avrupa Birliği ve Avrupa Bölgesi ülkeleri aras ında en fazla hekim açığı ve hemşire açığı olan ülke konumunda bulunduğuna dikkat çeken Memiş, "Türkiye'nin AB ülkeleri ortalamasını yakalayabilmesi için 122 bin hekime ve 424 bin hemşireye daha ihtiyacı bulunmaktadır. Diğer branşlarda da istihdam düzeyleri talebi karşılamaktan uzaktır. Sağlık hizmetleri sunumunda yaşanan istihdam sıkıntı sına rağmen halen KPSS'ye başvurarak mesleğini icra etmek isteyen en az 30 bin hemşire ve 100 binin üzerinde sağlık personeli bulunması da büyük bir çelişkidir" dedi.

Sağlık hizmetlerinin niteliğinin ve sürdürülebilirliğinin artırılması, bireyin ve toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi mücadelesinde başta devlet olmak üzere, tüm kurumların ve toplum kesimlerinin sağduyulu ve sorumlu bir tavır içinde hareket etmesi gerektiğini dile getiren Memiş, "Devlet; sosyal devlet kimliğini daha etkin şekilde hissettirmek adına sağlık

Koç holding 73 bin kişiye istihdam sağlıyor

 Koç gibi bir şirket diyesim var. Koç holding bünyesinde toplamda 73 bin kişiye iş veriliyor. Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ise, mesajında Koç Topluluğu’nun, çıkan yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmede aktif bir politika güdeceğini belirtti. Türkiye’nin özel sektöründeki ağırlığına değerlendirmek açısından bakıldığında Topluluğun milli gelirin yüzde 7’sine eşdeğer kombine ciro ürettiğini, toplam ülke ihracatının yüzde 10’unu gerçekleştirdiğini belirten Koç, şunları kaydetti: “Halka açık şirketlerimizle İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) yüzde 15 gibi önemli bir payını oluşturduğumuz, 73 bin kişiye iş imkânı sağladığımız görülmekte. Ülke ekonomisindeki ağırlığımızın ve

İESOB ve KOSGEB'den girişimcilere destekleme

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı (KOSGEB), ticari faaliyette bulunmayan ve imalat sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik 4 ayrı destek programı hazırladı.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, geri ödemesiz desteklerin herhangi bir ticari faaliyette bulunmayan ve imalat sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere verileceğini söyledi.
Mutlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Birliği binasında yaptığı açıklamada, yeni işyeri açmak isteyen girişimcilere verilecek geri ödemesiz destekler için Nisan ve Mayıs aylarında iki ayrı eğitim programı düzenleyeceklerini belirtti.
İESOB, KOSGEB tarafından verilecek desteklerin eğitim programlarının hayata geçilmesi için Kuzey ve Güney Hizmet Merkezleri müdürlükleriyle işbirliği altında çalışacaklarını, ilk etap eğitimlerin 21 Nisan'da, ikinci programın 16 Mayıs'ta başlayacağını, birinci program için

Güreş hakemliği kursu devam ediyor

Malatya'da güreş hakemliği kursu devam ediyor.
güreş hakemliği kursu
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen kursa 30 kişi katılırken, kursun 10 nisanda sona ereceği kaydedildi.
Öte yandan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, kursu ziyaret ederek, açıklamalarda bulundu. Fındıklı, kursiyerlere yaptığı açıklamada, "Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz sportif faaliyetlerinin yanında eğitim faaliyetlerine de önem vermektedir. Zaman zaman ihtiyacımız olan branşlarda hakem ve antrenör kursları açmaktayız. Malatya'mızda yeni isim ve

Girişimcilik kursu alacaklar belli oldu

Serdivan Belediyesi ile KOSGEB arasında imzalanan protokol ile girişimcilik kursu alacak kişiler belli oldu.
Türkiye'de ilk defa bir belediye ile anlaşan KOSGEB, girişimcilik kursu ile Serdivan'da 60 kişiyi iş sahibi yapacak. Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, KOSGEB Girişimcilik Kursu için başvuru sayısı beklenilenden çok fazla oldu.
Hibe veyahut faizsiz kredilerden faydalanabilmek için adayların önce bir proje geliştirmeleri ve hazırladıkları bu projeyi Serdivan Belediyesi'ne teslim etmeleri gerekmekteydi. Projeleri teslim alan Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve KOSGEB yetkilileri adayların belirlenmesi için bir heyet oluşturdu. Heyet uygulanabilir gördüğü projeleri kabul ederek, 60 kişinin Girişimcilik Kursu'na alınmasına karar verdi.
İki grup halinde 30'ar kişilik olarak ayrılan sınıflarda kursiyerler uzmanlar tarafından eğitilmeye başlandı. KOSGEB uzmanları tarafından eğitilen kursiyerler hem iş hayatına ilişkin önemli bilgiler edinecek hem de hazırladıkları projeleri geliştirebilme imkanı

KOSGEB'de girişimcilik sınavı

Mudanya Belediyesi ve KOSGEB arasında imzalanan protokolün ardından girişimci adayları imtihana tabi tutuldu. Sınavı kazananlar, bir ay girişimcilik eğitimi alıp, verilen kredilerden yararlanmaya hak kazanacak.
Mudanya Belediyesi ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol gereği Mudanyalı girişimcilere kredi imkanı sağlayacak olan eğitim programı öncesi kursiyer adaylarına uygulamalı girişimcilik eğitim testi yapıldı. KOSGEB tarafından hazırlanan ve 25 sorunun sorulduğu imtihana 107 aday girdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, "Sınavla 30 girişimci belirlenecek. 11 Nisan 2011 tarihinde başlayacak olan kurslarımız 11 Mayıs 2011 tarihinde sona

Hasta ve yaşlı bakım elemanı yetiştirme kursu toplantısı yapıldı

Kayseri'de Melikgazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Orta Anadolu Kalkınma Birliği ve Kayseri Hakka Hizmet Vakfı tarafından uygulanan "Şefkatli Eller" Hasta ve Yaşlı için bakım elemanı yetiştirilmesi proje toplantısında 40 kursiyer ile işverenler bir araya geldi.
İş verenlerle kursiyerleri buluşturma toplantısına Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Nusret Dilim, Vali Yardımcısı İbrahim Halil Çomaktekin, Eğitim Koordinatörü Mehmet Akif Kum, İş - Kur İl Müdürü Rıfat Çetinkaya katıldı.
Toplantıda konuşan Eğitim Koordinatörü Mehmet Akif Kum, "Bu proje Türkiye için çok önemli bir süreç bundan sonraki süreç için çok katlı bütçeler hazırlandı. Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ve İş-Kur bünyesinde Türkiye'de 131 projeye toplam 13 milyon 700 bin Euroluk yatırım yapıldı" dedi. Kadınların istihdamı ile ilgili konuşan Kum, "Türkiye İstatistiki verilerine göre erkeklerin istihdamı yüzde 0.1 artış gösterirken kadınlaın istihdam artışı 1.3'tür. Kayseri'de 'Şefkatli Eller' projesine benzer 4 proje daha var. Bu projeler değişik illerde de uygulanıyor" dedi.
Melikgazi Kaymakamı Nusret Dilim de "Ülkemizin nüfus yapısı Avrupa'nın en genç nüfusu olarak görülüyor. Bunu zenginlik olarak algılıyoruz. Gelir arttıkça toplumlarda yaşlı nüfusu artıyor. Yaşlı nüfus arttıkça yaşlılara bakım oranı artıyor. İnsanlar geleneksel yaşam tarzlarını bir kenera

Securitas güvenlik iş başvurusu personel alımı

 Securitas güvenlik iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlarımız güvenlik sektöründe kariyer olanakları için ülkemizde 8200 kişiye iş olanağı sağlayan securitas güvenlik iş başvurusu yapmalısınız. securitas iş ilanlarına ve iş başvurusu

Garipoğlu grubu iş başvurusu

 Garipoğlu iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıda hem açık pozisyonlara hemde iş başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

garipoğlu
***Güncel İlanlar***
Bölge Satış Yöneticileri aranıyor!

*Tercihen Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümlerinden mezun ,
* Ms Office uygulamalarına hakim ,
* Satıs odaklı düşünce yapısına sahip, temsil yeteneği güçlü,
* Takım calışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek,
* İş takibi güçlü ve sonuç odaklı ,
* Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ,
* İstanbul ve Ankara Bölge Müdürlüklerimizde

Memurlardan düdüklü eylem

Diyarbakır'da Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, sürgün ve kadrolaşma ile ilgili eylemlerinin 3. haftasında düdüklü protestoda bulundu.
BES üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde 3 haftadan beri her hafta Çarşamba günü devam eden protestolarına bugün de devam etti. SGK önünde toplanan BES üyeleri adına basın açıklamasını BES Şube Sekreteri Mahmut Aba okudu. Aba, sürgün ve kadrolaşma ile ilgili direniş ve kararlılıklarının her hafta artarak devam edeceğini söyledi. Yapılandırma çerçevesi adı altında sürgün baskı ve yer değiştirmelerin yaşandığını belirten Aba, her gün üye ve işyeri temsilcisinin taciz ve baskı uygulanarak, ceza ile
tehdit edildiğini ifade etti. Aba, SGK haftası etkinliklerini de boykot edeceklerini, etkinlik haftasında Mehmet Şahin'e bazı sorular yönelteceklerini belirterek, "Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) şirin gözükmek için SGK etkinlikler kutlamaları ve hazırlıkları ile meşgul olacağınıza, çalışmalarımızın, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve vatandaşlarımıza verilen

Sözleşmeli memuru ikramiyesi ödenmiyor

Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), Türkiye İş Kurumu'nda çalışan sözleşmeli personelin hakkı olmasına rağmen ikramiye alamamasını eleştirdi.
Kamuda çalışanlarının hakkını arayan Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Büro Memur-Sen, Türkiye İş Kurumu'nda çalışan sözleşmeli personelin ikramiye alamamasının ardından harekete geçti. Kurumda çalışan sözleşmeli personelin ikramiye ödemelerinden faydalanması için gerekli inceleme ve çalışmaları başlatan Büro Memur-Sen, Türkiye İş Kurumu'na yazı yazarak ikramiyelerin ödenmesini istedi.
Türkiye İş Kurumu'nda 700'ün üzerinde sözleşmeli personelin çalıştığını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, ikramiye ödenmeyen sözleşmeli personelin mağdur edildiğini söyledi. Ekonomik koşullar ve zor çalışma şartları altında sözleşmeli personelin belinin büküldüğünü kaydeden Yazgan, "Türkiye İş Kurumu Kanunu'nun Personelin Statüsü başlıklı 15'inci maddesinde 'Kurumda fiilen çalışan personele, her yıl asgari ücretten az olmamak kaydıyla kendi aylıkları

Usta aşçılık kursu

Konak Belediyesi’nin 13 ayrı semt merkezinde devam eden kurslara katılan Konaklılar buralarda bir yandan yeni beceriler kazanırken bir yandan da yeni arkadaşlar ediniyorlar.
aşçılık kursu
Eşrefpaşa Semt Merkezi’nde devam eden aşçı çırağı kursuna katılanlar arasında da paylaşım üst seviyede, herkes yemek yapma konusunda bildiklerini diğer kursiyerlere aktarıyor böylece bilgiler paylaştıkça çoğalıyor. Buraya gelenler iyi yemek yapmanın yanında kurs sonunda alacakları sertifikalar sayesinde de kendi iş yerlerini açma imkanını yakalamış olacaklar.
Toplam 272 saat olarak verilen kursta doğrama şekilleri, pişirme usulleri, çorba çeşitleri, etli, sebzeli yemekler ve farklı tatlıların yapımlarını öğrenen kursiyerler eksiksiz bir menü hazırlıyorlar. Kursu bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almayı hak edenler kendi iş yerlerini açabilecekleri gibi kreş ve huzurevi gibi yerlerde de çalışabilecekler.
Aşçı çırağı kursunu almak isteyenler piyasada çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalırlarken, Konak Belediyesi bu hizmeti hiçbir ücret almadan herkese sunuyor. İki grup halinde verilen derslere 27 öğrenci katılıyor. Devam zorunluluğu olan kursta her ders 3 - 4 çeşit yemek yapılıyor. Dünyayı saran ekonomik krizin etkilerinin önemli ölçüde hissedildiği ülkemizde, işsizler ordusuna her geçen gün yenileri eklenirken, Konak Belediyesi'nin Meslek Edindirme Kursları'nda üniversite

Media markt yeni mağazasını açtı - media markt iş başvurusu

Türkiye'de, ilk mağazasını 2007 yılında İstanbul Ümraniye'de açan teknoloji ürünleri mağazası Media Markt, ülke genelindeki yatırımlarına Adana'da devam ediyor. Media markt iş başvurusu yap
Media Markt, Türkiye'de 17'nci, Adana'da ikinci mağazasını Optimum Alışveriş Merkezi'nde faaliyete hazır hale getirdi. 8 Nisan Cuma günü yeni mağazanın kapılarını açacak olan Media Markt, toplam 4 bin 430 metrekareye yayılan alanda dünya markası 50 bin çeşit ürünü teknoloji severlerin beğenisine sunacak.
media markt
Açılış öncesinde Adana Optimum Media Markt mağazasında basın mensupları ile bir araya gelen Media Markt Anadolu Bölge Müdürü Muhammet Karaboya, 2009 yılında Adana'ya yaptıkları ilk yatırımdan ve Adanalılar'dan gördükleri ilgiden memnuniyetlerini dile getirdi.
Media Markt Adana'nın çok büyük bir yatırım merkezi olduğuna dikkat çeken Karaboya, Adana'nın teknoloji ihtiyacını yine en bol seçenek, uygun fiyat ve en kaliteli hizmet anlayışıyla karşılamaya devam edeceklerini söyledi.
Media Markt olarak, kısa sürede ulaştıkları başarılarla gurur duyduklarını anlatan Karaboya, şöyle konuştu: "Zoru hedefledik ve inanılması güç başarılar elde ettik. Üç yılda kapılarımızdan 50 milyondan fazla müşteri girdi. Bu demektir ki Türkiye'de yaşayan her üç kişiden ikisi ile temasımız oldu. Hedefimiz, Türkiye'de yaşayan 71 milyon kişiye de

Yeni doğalgaz kursu açıldı

Kars'ta vasıflı eleman ihtiyacının karşılanması ve işsiz gençlerin istihdam edilmelerinin sağlanması amacıyla Kars Belediyesi tarafından açılan Doğalgaz Tesisatçılığı kursu, Kars Kent Konseyi binasında başladı.
Türkiye İş Kurumu, Kars Kent Konseyi, Doğukan Mühendislik ve Kars Belediyesi tarafından yürütülen doğalgaz kursu kapsamında işsiz gençlere yönelik işgücü piyasasının talep ettiği vasıflı eleman ihtiyacının karşılanması ve işsiz gençlerin istihdam edilmelerinin sağlanması amacıyla Doğalgaz Tesisatçılığı kursu Kars Kent Konseyi binasında başladı. Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, doğalgaz çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, buna paralel olarak doğalgaz tesisatçılığı konusunda mesleki
eğitim kurslarının da önemine dikkat çekti. Bozkuş, "Biz Kars Belediyesi olarak Doğukan mühendislik, Kars İş-kur ve Kars Kent Konseyi gençlerin İstihdam edilmesine yönelik doğalgaz tesisatçılığı kursu ile Kars'ta var olan kalifiye personel ihtiyacına cevap verebilmek ve işsiz gençlerin istihdamını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.
Doğalgaz tesisatçılığı kursunda eğitim gören kursiyerlerin yüzde yüz istihdam olacaklarını vurgulayan Başkan Nevzat Bozkuş, "Eğitim sonrasında başarı gösteren kursiyerler iş hayatlarında referans niteliği taşıyan bir başarı sertifikasına sahip olacaklar ve işletme tarafından istihdamları sağlanacaktır" diye konuştu.
Açılan doğalgaz kursu ile ilgili bilgi veren

eski hükümlüye kaynakçılık kursu

Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının önderliğinde, Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü, Salihli İş-Kur Şube Müdürlüğü ve Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladıkları proje kapsamında, 15 eski hükümlüye yönelik kaynakçılık kursu açıldı. Salihli Endüstri Meslek Lisesi'nde haftada dört gün olmak üzere toplam 240 saat ders alacak olan kursiyerlere kurs sonunda sertifika verilecek.
kaynakçılık kursu
İş Kur Salihli Şube Müdürü Huriye Özcan, İş Kur Salihli Şube Müdürlüğü, Salihli Endüstri Meslek Lisesi ve Salihli Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü arasında protokol imzalandığını söyledi. Salihli'de, kaynakçılık alanında büyük açık olduğunu gördüklerini anlatan Huriye Özcan, şöyle konuştu: "Yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde 15 eski hükümlüye haftada 4 gün toplam 48 gün 240 saat kaynakçılık kursu açtık. Kursa gelen hükümlüler günlük 15 lira ücret alacaklar. Kurs sonunda Milli
Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı kaynakçılık belgesi

Memurlar 10 tl borç için 4400 tl faiz ödemeyin

Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkan Vekili Mustafa Karabiber, bankaların uyguladığı maaş kredisi uygulaması ile 100 TL'lik borç için 12 ayda 362.68 TL, 24 ayda bin 664.59 TL, 36 ayda da toplam 4 bin 470.22 TL faiz ödemek zorunda kalındığına dikkat çekti.
Bankalar tarafından memurlardan yüksek faizler alındığını öne süren Karabiber, genel merkezin bu yönde ciddi çalışmaları olduğunu, çalışanların çok dikkat etmesi gerektiğini kaydetti. Mart ayı içerisinde Rekabet Kurulu tarafından "kendi aralarında centilmenlik anlaşması yaparak rekabeti engelledikleri" gerekçesiyle milyonlarca lira cezaya çarptırılan bankaların devlet dairelerinde çalışan memurlardan da haksız faiz kazancı elde ettiklerinin ortaya çıktığını ifade eden Karabiber, memurlara sözde piyasadan daha düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankaların, kredi şartı olarak fahiş faizli maaş kredilerini şart koştuklarına dikkat çekti.
Kamuda çalışan 3 milyona yakın memur ve işçi maaşlarının ödenmesi amacıyla kurum ve kuruluşların belirli periyotlarla 'promosyon ihaleleri' düzenlediğini belirten Karabiber, "Genellikle 3 yada 5 yıllık dönemler için ihaleyi kazanan bankalarla promosyon sözleşmesi imzalanıyor ve çalışanlara da belirli oranlarda promosyon bedeli ödeniyor. Bu bedeller ise 5 yıllık sözleşmeler için ancak 3 bin liraya kadar çıkabiliyor ve genellikle 3'er ya da 6'şar aylık dönemlerde taksitler halinde ödeniyor. Promosyon sözleşmelerinde çalışanlara kullandırılan kredi faiz oranlarının piyasaya göre daha düşük olma mecburiyeti bulunuyor. Ancak özellikle son zamanlarda bazı bankalar çalışanlara kredi kullandırırlarken kredili bankomat adı verilen maaş kredisini kredi alabilmek için ön koşul olarak öne sürmeye başladılar. Genellikle yüzde 4 civarında faizi olan ve maaş kredisi olarak da adlandırılan bu kredi, bankamatik kartındaki maaş limitine

İşsizler için makineci meslek kursu açıldı

Malatya'da, işsiz gençlere kurslar açılıp meslek öğretildikten sonra işe yerleştiriliyor.
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri(UMEM) kapsamında 50 kişilik Model Makineci mesleğinde kurs açılışı gerçekleştirildi.
makineci kursu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı-Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük İstihdam amaçlı eğitim projesi UMEM-Beceri 10 Projesi kapsamında "Model Makineci eğitim" kursu açılışı Özsan Sanayi Sitesi girişinde yer alan Işıl Tekstil atölyelerinde başlatıldı.
Kursun açılış töreninde konuşma yapan İMKB Kız Meslek Lisesi Müdiresi Aliye Bilek, Model Makineci eğitimi sonrası piyasasının ihtiyacı olan tekstil makinelerini kullanmayı bilen 50 kişinin eğitiminin gerçekleştirileceğini belirtti.
Ticaret ve Sanayi Odası Şube Müdürü ve UMEM Kurs Yönetimi Başkanı Abdullah Duran ise yaptığı konuşmada, 6111 sayılı kanun ile İŞKUR'un meslek eğitimlerine katılan kursiyerleri işe alan işletmelere 48 aya kadar SSK işveren prim paylarının İŞKUR tarafından ödeneceğini ifade ederek bu haktan Malatya'da ki tüm işletmelşerin yararlanmasını beklediklerini ifade etti.
İŞKUR İl Müdürü Durmuş Doğan ise yaptığı konuşmada "İŞKUR tarafından yürütülmekte olan meslek edindirme faaliyetlerinin ve özellikle de teknik alanlardaki mesleki eğitimin etkinlik ve verimliliğinin artırılması ve işgücü piyasasının ihtiyaçları ile uyumlu hale getirilmesine yönelik

Türkiyenin en beğenilen şirketlerine iş başvurusu burada

 Ülkemizin en beğenilen en iyi şirketleri sıralaması yapıldı. Buna göre sizlere bu şirketlere iş başvurusu yapmanız için bağlantıları veriyoruz. Türkiye'nin en beğenilen 3 şirketi Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik ve en beğenilen diğer şirketler: Araştırma sonucunda Türkiye'nin en beğenilen 3 şirketi Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik olurken bu şirketlerin ardından en beğenilen şirketler listesinde sırasıyla şu firmalar yer aldı:

1. Turkcell
2. Garanti Bankası
3. Arçelik
4. Koç Holding
5. Eczacıbaşı Topluluğu
6. Coca-Cola
7. Unilever
8. Procter & Gamble
9. Ülker
10. İş Bankası / Doğuş Holding
11. Microsoft
12. Sabancı Holding
13. Vodafone
14. BSH / Efes Pilsen
15. Borusan Holding
16. Vestel / Siemens
17. THY
18. Ford
19. Shell / Enka
20. Tüpraş / Anadolu Grubu

Türkiye sektör birincileri
Akaryakıt Dağıtımı ve Madeni Yağlar Sektörü: Shell & Turcas Petrol
Aracı Kurumlar: İş Yatırım
Bankacılık Sektörü: Garanti
Bilişim

Marshall boya iş başvurusu yap

 marshall iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar lütfen

Şanlıurfada UMEM ile 500 kişile iş olanağı

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) işsiz gençlere yönelik kurs düzenliyor. Kursa tabi olan işsizlere iş garantisi veriliyor. UMEM kursları ile 500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

UMEM Projesi kapsamındaki kurslarla ilgili bilgilendirme ve farkındalık toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Genç işsizlerin istihdamına yönelik hazırlanan ve Meslek Liseleri ile Meslek Yüksek Okullarının yanı sıra gençlerin meslek edinebilmelerini sağlamak üzere oluşturulan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM-BECERİ 10) istihdama yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu proje kapsamında, açılacak olan kursların tanıtım ve farkındalık toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Farkındalık toplantısına Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, ŞUTSO Yönetim Kururulu Üyesi İbrahim İletmiş, ŞUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Halil Polat, Şanlıurfa EML Müdürü, Mehmet Demirok, Şanlıurfa İŞ-KUR Müd. Yrd Mahmut Kaya katıldı.

İşverenler tarafından ihtiyaç duyulan iş gücü eksiğine göre belirlenen kurslara yenileri eklenerek istihdam genişletilecek. Bununla birlikte, yeni açılacak diğer kurslarla

2011 serbest muhasebeci mali müşavir alımı sınavı

2011 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Alım Sınavı yapılacaktır.
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARINA İLİŞKİN DUYURU
3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile bu Kanunun hükümleri uyarınca 16 Ocak 2005 gün 25702 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yeminli Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınav Komisyonlarının Çalışma Usulleri, Sınav Esasları ve Sınav Konuları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre; 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde Ankara, İstanbul, İzmir illerinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavları yapılacaktır.
Bu sınava; stajını tamamlayan serbest muhasebeci mali müşavir aday meslek mensupları (stajyer), Serbest Muhasebeci ruhsatlı olanlar ve Yasanın 6’ncı maddesine göre hizmetlerini stajdan saydıran adaylar katılacaktır.
2011/2. Dönem SMMM Sınav Tarihleri : 2-3 Temmuz 2011
* İlk kez katılacaklar için Odalara son başvuru tarihi : 18 Nisan 2011
İnternet üzerinden son başvuru tarihi : 27 Haziran 2011
Sınavlara girmek isteyenlerin Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği-Temel Eğitim ve Staj Merkezi

Bu gençlikte iş var projesi

TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversite öğrenci topluluklarının katkılarıyla düzenlenen ve ''iyi'' iş fikirlerinin yarıştığı yarışmaya 102 proje grubu başvuruda bulundu. Ön elemeyi geçen 15 proje yarışmaya devam etmeye hak kazandı.

Ön elemeyi geçen proje grupları, nihai değerlendirme öncesinde birer TÜSİAD üyesi rehberliğinde iş planlarını geliştirmeye devam edecek. Proje yarışmasında başarılı olarak dereceye giren gençlere, iş hayatına yönelik eğitimler, staj imkanları, vizyon ziyaretleri ve TÜSİAD üyeleri tarafından rehberlik hizmetleri gibi olanaklar sağlanacak.

2011 yılında başlatılan projeye ilk olarak, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi öğrenci toplulukları katkı sunuyor. Proje, önümüzdeki yıllarda diğer üniversitelerde ve şehirlerde devam

BAGEV İNKAY istihdamda işbirliği protokolü yapıldı

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği (İNKAY) arasında "İstihdamda İşbirliği" protokolü imzalandı.

BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, imza töreninde yaptığı konuşmada, bölgedeki işsizliğe karşı nitelikli istihdam sağlanmasına yönelik çalışma yürüttüklerini belirterek, belediye, dernek, meslek örgütleri, oda ve borsalarla yapılan istihdam protokolü ile iş başvurusu yapanların bir havuzda toplanarak, doğru işe yönlendirilmesi, işverenin istediği nitelikle işçiyi bulması ve bölgedeki işsizliğini azaltılmasının amaçlandığını kaydetti.

Ücretsiz hizmet veren BAGEV kariyer portalı www.bagevkariyer.com adresinde iş arayanlar ile iş verenlerin buluşturulduğunu ifade eden Çandır, portal sayesinde bölgedeki gerçek işsiz sayısının da ortaya çıkacağını söyledi. Çandır, İNKAY ile yapılan protokolle, insan kaynakları yöneticilerinin eleman ihtiyaçlarını kariyer portalından sağlayabileceklerini belirtti.

İNKAY Başkanı Talat Kanbir de, derneklerinde daha çok turizm sektöründe çalışan insan kaynakları yöneticilerinin bulunduğunu belirterek, BAGEV ile yapılan protokolün

İşkur hizmet noktası işe yarıyor

ALANYA Belediyesi, artan işsizlik oranı ve belediyeye gelen iş taleplerini değerlendirmek amacıyla Alanya İş-Kur Müdürlüğü ile geçtiğimiz aylarda bir protokol imzalayarak Alanya Belediyesi İş-Kur Hizmet Noktası'nı açmıştı. Saray Mahallesi Stat Caddesi üzerinde ilçe halkına hizmet veren birim, işçi ve işvereni buluşturuyor. Alanya Belediyesi, oluşturduğu hizmet noktasıyla ilçede yaşanan işsizlik sorununa çözüm bulmayı amaçlıyor. İş arayan vatandaşlar başvurularını İş-Kur Hizmet Noktası'na şahsen yapabiliyor. 188 kişinin İş-Kur'a kaydını yapan hizmet noktası, 98 kişinin kaydını yeniledi. 4 kişinin işsizlik sigortası için başvuruda bulunduğu birim, 19 işletmeden 26 istihdam talebi aldı. 49 kişinin iş görüşmesi için yönlendirdiği

Türk hava yolları üniversitede eleman yetiştirecek

 THY kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için Erciyes üniversitesinde mesleki eğitim vermeye hazırlanıyor. Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ve THY arasında imzalanacak olan Eğitim Hizmetleri Sözleşmesi çerçevesinde teknik eleman yetiştirilecek. THY iş başvurusu yap
Konu hakkında açıklama yapan Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kemal Apalak, “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. nin belirlediği nitelik ve başarı ölçütleri çerçevesinde sektörün teknik ara eleman ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR arasında Uçak Bakım (Gövde-Motor) Onarımına yönelik başlangıç mesleki kursunun ‘Eğitim Hizmetleri Sözleşmesi’ imzalanacak” dedi.
Kurs ile, teknik liselerin ve yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olan işsiz gençlerin Sivil Havacılık Sektörüne kazandırılmasının amaçlandığını söyleyen Apalak şu bilgileri verdi:
“Başvuruda bulunan adaylar ön mülakat ve yazılı değerlendirme sınavlarına tabi tutularak kursa kabul edilecek. Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulunda ilk 640 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimi takiben 160 saatlik uygulamalı eğitim Atatürk Havalimanı THY Teknik A.Ş.

Libya iş başvurusu yapmak ister misin?

Evet yanlış okumadınız. Büyük inşaat şirketlerimiz savaş alanındaki yatırımlarında çalışacak elemanlara 4 bin dolar gibi uçuk bir maaş öneriyor. Libyada çalışmak isteyen arkadaşlarımız savaşı göze alabilecek mi? İç savaşın ve karmaşanın hakim olduğu Mısır, Tunus, Libya ve Bahreyn’deki yatırımlarını devam ettirmek isteyen Türk şirketleri, buralarda çalışacak gözü kara işçiler için kesenin ağzını açtı.

AŞÇI İHTİYACI DA VAR
Libya eleman alımı
En riskli ülke olarak kabul edilen Libya’da bir dış cephe ustası için aylık 3 bin ila 4 bin dolar arasında teklif veriliyor. Mısır’da bu rakam 2 bin 500 dolar civarında. İnternete verilen ilanlarda ‘güvenli bölgede’, ‘dolgun maaş’ şeklinde ifadeler yer alıyor. Riskli bölgelerde eleman arayan şirketler arasında İma Mühendislik, Mimsa, Gurbah Mühendislik, NVS Grup, Cafer Sadık

Salyangoz toplayarak kilosundan 50krş kazanıyorlar

Mersin'in Mut ilçesinde, yağışların artmasıyla ortaya çıkan salyangozlar, dar gelirli ailelerin çocukları tarafından toplanarak yurt dışına gönderilmek üzere satılıyor.
Salyangozlar, bahar yağmurlarının başlamasıyla gizlendikleri toprak ve ağaç kabuklarından çıkıp otların arasına yayılıyor. Mut ilçesinde çocuklar ve bazı vatandaşlar, salyangozları toplayıp satın alan aracılara getiriyor. Toplanan salyangozlar kilosu 50 kuruştan aracılara satılıyor.
Salyangoz alımı aracılığı yapan Adem Yıldız, salyangozların mayıs ayı sonuna kadar toplandığını belirterek, "Özellikle çocuklar, topladıkları salyangozları getirip bize satıyor, aldıkları parayla okul masraflarını ve evlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Ben de aldığım salyangozları Adana'daki

TURCAS petrol iş başvurusu yap

 Aliağada yeni bir rafineri kurmaya hazırlanan TURCAS petrol iş başvurusu yapmak için doğru sayfadasınız. Turcas Petrol Grubu’na yapılmak istenen iş başvuruları için ik@turcas.com.tr e-posta adresi kullanılabilir.
Turcas petrol iş başvurusu

Şirket’in, yukarıda bahsedilen insan kaynakları politikalarının oluşturulması ve uygulanması Koordinasyon & Düzenleyici İşler Direktörlüğü tarafından

Teknik yapı inşaat iş başvurusu yap

teknik yapı iş başvurusu
 Teknik yapı iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki bağlantımızı kullanarak inşaat sektöründe personel alımları ile istihdam olanağına ulaşabilirsiniz. teknik yapı insan kaynakları sayfasında bulunan iş başvuru formunu doldurup hemen cv olarak yollayabilirsin. Teknik yapı iş başvurusu

Hisarcıklıoğlu ; Büyüme süper sorun işsizlik

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye, 2010’da büyüme, yatırım ve istihdamda rekora imza attı. Hisarcıklıoğlu, “Yani, ekonomide artık basketteki gibi 3’lük atmaya başladık. Türkiye, dünyanın 16’ncı ekonomisi noktasında. Ancak, bu güzel sonuçlara rağmen kişi başına gelirde dünyada 54’üncü sıradayız. İnsani kalkınmışlıkta 83’üncü sırada bulunuyoruz. İşte bunlar Türkiye’ye yakışmıyor” dedi.

En büyük sorun işsizlik
Hisarcıklıoğlu, özel sektörde sigortalı çalışan sayısının 1 milyon 100 bini bulmasından, kayıtlı istihdam oranının yüzde 93’e çıkmasından gurur duyduğunu söylemekle birlikte, Türkiye’nin en önemli sorunun işsizlik olduğunu vurguladı. İkinci sorunlu alanın ise dış ticaret olduğuna

Ankara Anatolium'da 3 bin kişiye iş var

Ankara anatolium iş başvurusu yaparak sizde bu iş fırsatından yararlanabilirsiniz. Ankara'daki alışveriş merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. Mamak'a kurulacak ve Alışveriş Vadisi'nin ilk fazı olan Anatolium Ankara Alışveriş Parkı'nın tanıtım toplantısında konuşan Maya Holding ve Ikea Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, "Alışveriş Parkı'nda 3 bin kişiye istihdam sağlanacak. Yılda 10 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Ankara'nın batısındaki alışveriş yoğunluğunu doğuya çekeceğiz" dedi. Yeni yatırımlarıyla Ankaralılar için yeni bir cazibe merkezi oluşturmayı hedeflediklerini belirten Özsüer, "Geçtiğimiz yılın haziran ayında temellerini attığımız 170 bin metrekare kapalı alana sahip ve 150 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirmekte olduğumuz Anatolium Ankara Alışveriş Parkı'nı haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Ayrıca parkın yanında yer alacak Nata Vega AVM projesini geliştiren Nata Grubu ile yapılan

PTT iş başvurusu müfettiş yardımcıları alacak

PTT iş başvurusu iş ilanları Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu

PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

T.C. PTT Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere giriş sınavı ile 8 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Giriş sınavı ile ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir.

A) Sınav Tarihi: Yazılı sınav 07–08 Mayıs 2011 (Cumartesi – Pazar) tarihinde yapılacaktır.

B) Sınav Yeri: PTT Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Etlik Caddesi No:12, (Altındağ Kaymakamlığı yanı) Dışkapı/ANKARA adresidir.

C) Sınava Katılma Şartları:

Sınava girecek adayların;

1) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde

UMEM 1 milyon kişiye iş sağlayacak

Umem projesi yurt genelinde 1 milyon kişiye iş vaad ediyor. Yapmanız gereken meslek kurslarına katılmak ve kalifiye eleman sertifikası almak. Beş yılda hepsi iş hayatına kazandırılacak. Mesleki eğitim ve vasıflı istihdamın artırılmasına yönelik 2010 yılında TOBB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından yürütülen Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi’nin (UMEM) 100 kişilik ilk mezunları 26 Mart 2011 itibarıyla Ford Otosan’daki görevlerine başladılar. Proje, mesleksizliği ortadan kaldırmayı 5 yılda 1 milyon işsizi iş hayatına kazandırmayı hedefliyor.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hitit üniversitesi mezunlarına iş garantisi veriyor

Artık eğitim almak isteyenler yada üniversite okumak isteyenler mezun olduktan sonra iş garantisi olan mesleklere yöneliyor. İşte bu bağlamda Piri reis üniversitesi mezunlarına iş garantili bölümler sunuyor. İlk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis, geçen yıl tüm Türkiye’de ilk üçte tercih edilen üniversiteler arasında ilk sırada yer aldı. Hedef denizcilik eğitiminde dünya birinciliğine yükselmek. Uluslararası deniz adamları yetiştirmek ve Türk denizciliğini dünya platformunda en üst düzeye çıkarma misyonunu üstlenen Piri Reis Üniversitesi (PRÜ), eğitim sistemi ile sadece Türk denizciliğine değil dünya denizciliğinde lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İngilizce eğitim, burs imkanları ve uluslararası alanda iş bulma

Aydınlı işsiz umemi bilmiyor

Aydın\'da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği\'nin ortak projesi olan (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi) UMEM\'in tanıtımı boş koltuklara yapıldı. Binlerce işsize, kalifiye eleman yapması amaçlanan proje için bugüne kadar Türkiye genelinde 40 bine yakın başvuru gerçekleştirildiği öğrenilirken, Aydın\'dan bugüne kadar bu proje için hiç bir kimsenin başvuruda bulunmadığı öğrenildi. Toplantıya katılan Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Aydın Akyüzlü, Aydın\'da işsizliğin ve kalifiye eleman sıkıntısının hat safhada olmasına rağmen tanıtım toplantısına ilginin yok denecek kadar az olmasına \'Aydınlıların vurdum duymazlığı\' olarak yorumlayarak tepki gösterdi.
Aydın Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Aydın\'da projeyi yürütecek olan İŞKUR Aydın Müdürü Zafer Alıcı ve İŞKUR çalışanları, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı ve Meclis Başkanı Aydın Akyüzlü, Aydın Ticaret Odası Genel

En fazla istihdam tekstilde ama kapasite düşük

Adıyaman Tekstil Hazır Giyim Kümelenme Derneği (ATEKS) Başkanı İsmet Açıkgöz, tekstil alanında yaşanan gelişmeleri ve sıkıntıları dile getirdi.
tekstil sektöründe istihdam
Tekstil alanında önemli bir konuma sahip Adıyaman'da tekstilciler, geleceğe umutla bakıyor. ATEKS adı altında dernekleşen tekstilciler, 2011 yılında işlerde kıpırdama yaşanacağına inanıyor.
2008 yılında ATEKS adı altında dernekleştiklerini ve dernek çalışmalarıyla önemli yollar kat ettiklerini söyleyen ATEKS Başkanı İsmet Açıkgöz,"2009 yılında yaşanan global kriz tekstil sektörünü de olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz yıl kriz sonrası bir kıpırdama yaşandı. Fakat Mısır'daki, Libya'daki olaylar, Japonya'daki doğal afet pamuk fiyatlarının da artmasına neden oldu. Fiyatların artması üretiminde azalması anlamına geliyor" dedi.
Tekstil fabrikalarının tam kapasiteyle çalışamadığını sözlerine ekleyen

BDDK uzman yardımcılığı sınavı yapacaktır

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU

BANKACILIK UZMAN YARDIMCILIĞI

GİRİŞ SINAVI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna,

- Bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı),

- Bankacılık uzman yardımcısı (hukuk alanı),

- Bankacılık uzman yardımcısı (bilişim alanı),

olarak sınavla meslek personeli

MARKA girişimcilik eğitimi ile kendi işini kur

 Marka girişimcilik eğitimi başvurusu yapan iş arayan arkadaşlar girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlıyor ve KOSGEB'den 100 bin tl'ye yakın para alabiliyor MARKA girişimcilik başvurusu, Düzce Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenecek ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile kendi işini kurmak isteyenlere fırsat sağlanıyor. Ücretsiz düzenlenecek girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 27 Bin TL hibe ve 70 Bin TL faizsiz krediye başvuru hakkına sahip oluyor.
girişimci misin?

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
Girişimci adayları, Düzce Belediyesi, Doğu Marmarma Kalkınma Ajansı (MARKA) ve KOSGEB işbirliğiyle Düzce’de düzenlenecek ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile iş fikirlerini hayata geçiriyor. 60 saatlik ücretsiz kurslardan sertifika alanlar, girişimcilik desteği için KOSGEB’e başvuru hakkı kazanacak. Başvuruları başarılı bulunan girişim ciler 27 Bin TL’ye kadar hibe, 70 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi almaya hak kazanabilecekler.

Düzce’de 15 Nisan Cuma günü başlayacak olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ için 4 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın web sitesi (www.marka.org.tr) üzerinden başvuruda bulunabilinecek. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından, eğitimlere katılmaya hak kazanan adaylar 12 Nisan 2011 Salı günü Kalkınma Ajansı’nın

Muğlada işkur hizmet noktası açıldı

işsizlik
 Hizmet işsizin ayağına gidiyor. Bir bakıma işsizimize "işinizi bile biz arıyoruz nasıl çalışacaksınız?" demeye geliyor.

 Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, “Belediyemiz bünyesinde İş-Kur Hizmet Noktası oluşturduk. Oluşturduğumuz Hizmet Noktasında vatandaşlarımıza; iş müracaatı, açık işleri sorgulamak, özel sektörün işgücü talebini almak, işgücü uyum projelerine başvuru ve işsizlik sigorta işlemleri konusunda Muğla’ya gitmeye gerek kalmadan yardımcı olacağız. Yani biz iş kurumunun en çok işlem ve talep gören konulardaki hizmetleri vatandaşın ayağına kadar getirmiş olduk” dedi.

Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli ve Türkiye İş-Kur Muğla İl Müdür Vekili Ferda

Diasa iş ilanı ile 2000 kişi alacak

 Sitemizden diasa iş başvurusu yapılmaktadır. Yapmanız gereken verdiğimiz bağlantıdan diasa personel alımı başvuru formunu doldurmaktır. Diasa iş başvurusu burada
Diasa iş başvurusu yaparak sizde yeni açılan mağazalarda iş fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Diasa eleman alımları iş başvurusu yaparak ulaşılabilir. Aşağıda iş arayan arkadaşlarımız için diasa iş başvurusu bağlantısını yayınlıyoruz.

diasa personel alımı
Sabancı Holding Bünyesinde yer alan Gıda mağazalar zinciri DiaSA gücüne güç katmaya devam ediyor. Yeni 300 mağaza ile ortalama 2000 kişiye istihdam sağlayacak olan diaSA, personel alımı ve iş başvuru süreçlerini vakit kaybetmeden değerlendirin.

Türkiye’de mağaza sayısı 900′ün üzerine çıkan indirim marketi DiaSA’nın Genel Müdürü Fernando Gonzalez Somoza, bu yıl Türkiye’de 300 mağaza açıp 2 bine yakın kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.
300 mağazanın tamamının kendilerine ait olduğunu franchise mağazaların bu rakama dahil olmadığını belirten Somoza, “Bu yıl sonunda bin 200 mağazaya ulaşmış olacağız.
5 bin kişilik bir aile haline geleceğiz. Anadolu ve Doğu illerinde de mağazalaşıyoruz. İki yıl içinde Türkiye’nin yüzde 100′ünü kapsamayı hedefliyoruz” dedi.
Yeni başlattıkları indirim kart uygulaması

Umem projesi ile işsizlere iş işverene nitelikli eleman var

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Genel Sekreteri Bedri Öztürk, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesinin, işsizlere iş ve meslek, işverenlere nitelikli eleman kazandırdığını bildirdi.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, işsizlik sorunu için geliştirilen UMEM projesinin, işsizlere iş imkanı, işverenlere de nitelikli eleman kazandırdığını, proje kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile ortak çalıştıklarını belirtti.

Mevcut kursların yanı sıra işverenlerden gelen talepler doğrultusunda yeni kurslar da planlandıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Projenin en önemli özeliklerinden birisi, işverenlerin talepleri doğrultusunda kurslar açılıyor. İşverenlerden gelen taleplere göre şu ana kadar 8 ayrı meslek grubunda kursların açılmasına karar verildi. Bozüyük olarak, ilk etapta imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işverenlerin talepleri doğrultusunda kurslar planladık. İmalat sanayinde faaliyet gösteren 24 firmadan talepleri topladık. Buna göre firmaların farklı meslek dallarında 242 nitelikli elemana ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bunun yanında

İnşaat sektöründe nitelikli eleman sıkıntısı sürüyor

Uzunlar inşaat yönetim kurulu başkanı Numan Uzun, inşaat sektörünün en önemli sorunlarından birinin nitelikli malzeme ve nitelikli eleman meselesi olduğunu bildirdi. Bu konunun aslında sadece inşaat değil bütün sektörlerin ortak sorunu olduğunu belirten Numan Uzun, "İnşaat sektöründe kalifiye usta eleman ve ara eleman ihtiyacı için lise seviyesinde mesleki ve teknik eğitime ağırlık verilmelidir" dedi. Uzun, İmam Hatiplerin önünün tıkanması pahasına meslek liseleriyle ilgili olumsuz tasarrufların bugün sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman sıkıntısına

Uzunlar inşaat iş başvurusu

 Uzunlar inşaat iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlarıız, sizler için hemen aşağıda uzunlar inşaat kariyer olanakları için özgeçmişinizi yollayabileceğiniz mail adresini yayınlıyoruz.

Uzunlar inşaat
Türk Telekom Arena Stadyumu'nu yapan Uzunlar İnşaat'a yurt dışından çok sayıda stat inşaatı için talep yağıyor. Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun, "Türk Telekom Arena'dan sonra Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Rusya, Irak ve Ürdün'den stadyum için talepler geldi. Ancak biz bunlardan Rusya ve Katar'ı düşünüyoruz. Çünkü bu ülkelerde Dünya Kupası organizasyonları