Kamuda Lise Mezunu Bekçi Alımları

 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarıyla merkezi atama heyecanı 21 Haziran 2017 tarihinde başlıyor. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sitesinden geçtiğimiz gün yapılan resmi duyuruda, söz konusu merkezi atama işlemleri için ayrılan kontenjanların belirlendiği, tercih işlemlerinin ÖSYM resmi sitesinden yapılacağı açıklanırken, Devlet Personel Başkanlığı tarafından tasarlanan her sene adayların işlerini kolaylaştıran Tercih Robotu'nun da e-Devlet üzerinden hizmete açıldığı ilan edilmişti.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ


HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


 Bu yıl merkezi atama ile bekçi alımları da yapılacak. Fakat Lise mezunu bekçi alımları oldukça sınırlı gözüküyor. Milyonlarca adayın girdiği 2016 KPSS sonuçlarına göre KPSS 2017/1'de toplamda 9 Bekçi ataması yapılacak.

MERKEZİ ATAMAYLA LİSE DÜZEYİNDEN BEKÇİ ALIMI YAPACAK KURUM VE KURULUŞLAR

Bu atamalar Kastamonu İl Özel İdaresi, Adıyaman Üniversitesi ve Kırklareli İl Özel İdaresi için gerçekleştirilecek. Tercih yapmak isteyen bekçi
adaylarının "2001:Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 7225:Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması" nitelik kodlarına sahip olması gerekiyor. 21 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak tercih kılavuzunu da kontrol etmekte büyük fayda var. Merkezi atamanın haricinde 2017 yılı içerisinde çok sayıda bekçi alımının gerçekleşmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.