SAĞLIK BAKANLIĞINCA EĞT. VE ARŞ. HASTANELERİNE KLİNİK ŞEFLERİ ATAMA İLANI

Bakanlığımız Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Profesör ve Doçentlerden Klinik Şefi ve Klinik Şef Yardımcısı atanacaktır.
Bakanlığımız Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Profesör ve Doçentlerden Klinik Şefi ve Klinik Şef Yardımcısı atanacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN
3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek 1. maddesinin üçüncü fıkrasına göre Bakanlığımız Eğitim ve Araştırma Hastanelerine profesör ve doçentlerden klinik şefi ve klinik şef yardımcısı atanacaktır.

İlgili uzmanlık dalında profesör veya doçentlik unvanı almış olanlar, Bakanlığımız web sitesinde ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebileceklerdir.

Müracaat eden adayların bilimsel çalışmalarını ve eğitimci niteliklerini değerlendirmek üzere Bakanlığımızca, ilgili uzmanlık alanlarında üç profesör veya klinik şefi tespit edilecek ve tespit edilen profesör veya klinik şefleri adaylar hakkındaki mütalaalarını, öncelik sıralaması yaparak ayrı ayrı Bakanlığımıza bildireceklerdir. Atamalar bu mütalaalara göre yapılacaktır.

Müracaat edecek adaylar;

* Müracaat edeceği branşta uzman olmak ve profesör veya doçentlik unvanına sahip bulunmak,

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin A bendinin 1, 4, 5, 6 ve 7 numaralı alt bentlerinde sayılan şartları taşımak,

* Devlet memurluğundan ve kamu görevinden çıkarılma cezası almamış olmak,

* Devlet memurluğundan çekilen veya çekilmiş sayılanlar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 97. maddesi çerçevesinde atanabilecek durumda bulunmak,

* Görevini yapmasına engel hali bulunmamak,

şartlarını taşıyacaklardır.

İlan edilen kadrolara müracaatlar son ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde mesai günlerinde (09.00-18.00 saatleri arasında) yapılacaktır. Kadroların ilanı Türkiye genelinde yayın yapan yüksek tirajlı iki gazetede 11-12.06.2008 tarihlerinde yapılacağından, müracaat süresi son ilan tarihi olan 12.06.2008 tarihinden itibaren 15 gün olarak dikkate alınmalıdır.

Müracaat tarihi sona erdikten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Müracaatlar T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü, Prof. Dr.Nusret Fişek Caddesi No: 41 06434 Yenişehir/ANKARA adresine şahsen yapılacaktır.

Müracaat şartlarını taşıyanlar, Bakanlığımız internet sitesinde belirtilen kadrolardan sadece birine;

- Müracaat ettiği kadro ve hastane adını belirten bir dilekçe ekinde,

- Bilimsel ve eğitici niteliklerini gösterir 4 takım dosya,

- Profesör veya Doçentlik belgesinin tasdikli sureti,

- Uzmanlık belgesinin tasdikli sureti,

ile birlikte müracaat edebileceklerdir.

Not : Bilimsel ve eğitici niteliklerini gösterir dosyalar APS kutusunda ambalajlı olarak teslim edilecektir.

1 yorum:

  1. mrb benim adım ramazan yıldırım 1978 kırıkkale doğumluyum e sınıfı ehliyetim var 2004 2010 yılları arası esnaflık yaptım ama krizden işlerimi yürütemedim evli ve 3 çocuğum var ilk okul mezunuyum gerçi türkiye şartlarında ilkokul mezununa iş imkanı yok ama yinede şansımı denemek ve siz değerli büyüklerimden bana yardımcı olmanızı isterim işe çok ihtiyacım var kendimi acındırmak değil amacım düzgün bir iş bulup çocuklarıma ve aileme güzel bir gelecek sunmak sizlerde benim durummumda olan kişileri anlarsınız umarım 0318 233 86 48 0318 212 4759 saygılarımla

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.