İnfaz ve koruma memurlarına erken emeklilik

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, infaz ve koruma memurlarının erken emekliye ayrılmalarını öngören kanun teklifi hazırladı.

Özbolat'ın TBMM Başkanlığına sunduğu teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik öngörüyor. Teklif, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinde görev yapan infaz ve koruma memurlarının, fiili hizmet süresi zammından faydalananlar gibi erken emekli olmalarını amaçlıyor.

Teklifte ayrıca, cezaevi müdürü, infaz ve koruma baş memuru ile infaz ve koruma memurlarının aldığı adalet hizmet tazminatlarının yüzde 10'dan yüzde 50'ye çıkarılmasına dair düzenleme yer alıyor.

Gerekçede, suçluların cezaevine konulmasına kadar olan süreçte görev alan polis, asker ve güvenlik görevlilerine yıpranma zammı ve erken emeklilik gibi hakların verilmesine rağmen, cezaevinde görevli infaz ve koruma memurlarının bu haklardan yararlanamadığı kaydedildi.

1 yorum:

  1. Sayın CHP millet vekilinin duyerlılığından dolayı teşekkürlerimi arz ederim.Sadece şunu siz kamuoyunun dikkatine çekmek isterim on gün önce apartman katilini polis ihbar neticesinde alıp cezaevine teslim etti alın ne yaparsanız yapın dercesine ve o şuçlu şimdi uzun yıllar ceza evinde misafir edilecek ve hergün sabah akşam infaz ve korumaların hertürlü ihtiyacını karşılaycağı bir mekanda o mekanki nice çalışan personeli hertürlü yönden hasta ve maddi imkanlardan mahrum bırakmış bir mekan bayramlarda sadece yıllardır mesai yapmamıza karşın sadece biz bu ülkenin insanı değilde kölesi imişiz gibi muamele görmekten pisikolojikman çöküntü içinde yiz polis ile aynı elbiseyi giymemize karşın aynı anda bindiğimiz toplu taşıma arçlarına bizim bilet atmamız ve onların bizlere bakışları inanın içler acısı polislerin hertürlü ülkenin sosyal ekomik durumundan faydalandığı ne yazıkki ceaevi çalışanları üvey evlat sayılmaları ülkenin ve idare edenlerin ayıbıdır...teşekkürler sayın Durdu ÖZBOLAT iktidar olunca bu günleri ve biz madurları unutmamanız dileklerimle.hoşçakalın

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.