Moğolistan'a Gitmek İçin Başka Yöntem Lazım

mogolistan-turk-alimi
Moğolistan Kadınları
 Büyük yalanlama geldi. Moğolistan iş başvurusu, moğolistanda çalışmak, moğolistan kadınları gibi aramalarda ön plana çıkan sitemize gelen yorumlar sonucu yaptığım araştırmada Moğolistanın 20 bin türk erkeği istemesi haberinin yalan dolan olduğu anlaşıldı.
 Genel olarak nufusunu artırmak isteyen moğolistan hükümetinden gelen açıklama ile zaten bir kadına hemen hemen bir erkek düşüyormuş. Yani yapılan haber tamamen gündemi meşgul etmek adına.

 Hem gronland'da yani buzullarla kaplı bir ülke olan moğolistan neden illa türk erkeği istesinki? ben olsam gider daha çok kış yaşayan kanada gibi ülkelerden erkek ithal ederim. Ve hatta moğolistan ateşesinin yaptığı açıklamada erkek ithalatı yapmak gibi bir niyetlerinin olmadığı bunun çok komik bir kelime olduğu vurgulanıyor.
 Türkiyenin iki katı büyüklüğündeki moğolistanda 3 milyon
kişilik bir nufus var. ülkenin soğukluğunu göze alacak olursak bu az nufus normal gelmelidir. moğolistanın az nufusunu artırmak için politikaları tabiki vardır ama bunun için erkek ithal etmesi çok komik olur.


 Aslında işin özü suni gündem yaratmak yada ülkemizde 20 milyon olan işsizlik düzeyinden rant sağlamaktır. şimdi düşünüyorum moğolistana gitmek isteyenlerin moğol vizesi almak için yapacakları harcamalardan kimler zengin olacak. moğolistan vizesi almak bir piyasa haline gelecektir. insanların ümitlenmesine neden olan bu tip haber yayınlayanlar biraz olsun suçlılık hissetmeli.....

3 yorum:

  1. hadi len ordan herşey araştırıldı ben bile araştırdım sen evlisin gidemiyorsun diye milleti umutsuzluğa düşürme ;) ayrıca nüfus 3 milyon 2.milyon kız var rusyadan gelenler hariç ..kafayı kullanan başbakan bile olur

    YanıtlaSil
  2. yurt dışı olsunda her yere giderim ben yeterki çalışacak para kazanacak bir iş olsun yeter bana

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.