Sınav gözetmenliği yapmak ve ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan merkezi sistem sınavlarında görev alan öğretmen ve diğer görevlilere ödenecek ücretler belirlendi. 2010 Yılı Bütçe Kanunu’nun K Cetvelinde yayımlanan katsayılara göre 2010 yılı içerisinde MEB tarafından yapılan MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavı), Açık Öğretim, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve benzeri ile ÖSYM tarafından yapılan LYS, KPSS, ÜDS ve benzeri sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretler belirlendi.
Yapılan düzenlemeye göre belirlenen katsayılar, memurlar için belirlenen maaş katsayısı ile çarpılarak sınav ücretleri hesaplanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan merkezi sistem sınavlarında (Bakanlığın kendi personeline yönelik sadece bir il merkezinde yaptığı sınav hizmetleri hariç) 24 saat esasına göre kapalı devre çalışmasında fiilen görev alanlara 43 TL, belirtilen sınav hizmetlerinde sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 120 TL, diğer görevlilere ise 91 TL ödenecek.

ÖSYM’ce yapılan sınavlarda sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL, fiilen soru yazımı, değerlendirilmesi ve denetiminde görev alan öğretim elemanlarına saat başına çalışma için 22 TL ödenecek.

Açıköğretim sınav hizmetlerinde, sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 200 TL, diğer görevlilere ise günlük 143 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan her bir öğretim elamanına her gün için 286 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personele her gün için 143 TL ödenecek.

KAMU KURUM SINAVLARINDA PROFESÖRÜN SAATİ 43 TL

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel hukuk tüzel kişilerinin talepleri üzerine yükseköğretim kurumlarınca soru hazırlanması veya sınav yapılması halinde fiilen sınavın hazırlanması, değerlendirilmesi veya denetiminde görev alan Profesöre saat başına çalışma için 43 TL, Doçente 35 TL, Yardımcı Doçente 28 TL, Öğretim Görevlisi ve Okutmana 22 TL ödenecek.

Sınav hizmetlerine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personel her gün için 43 TL, sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL ödenecek. Ödemeler, Rektörün onayı ile belirlenecek miktarda döner sermaye bütçesinden yapılacak.
Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

6 yorum:

 1. nereye bas vurmamız gereklı gozetmen olmak ıcın

  YanıtlaSil
 2. BENDE GÖREV ALMAK ISTIYORUM LUTFEN YA YARDIM EDIN ERZURUM ADEM 0442/3425852

  YanıtlaSil
 3. NE OLUR YARDIM EDIN IHTIYACIM VAR BENDE GÖREVLI OLMAK ISTIYORUM

  YanıtlaSil
 4. ADEM BEN ERZURUM IHTIYACIM VAR GÖZETMEN OLMAK ISTIYOM YARDIM EDIN LUTFEN 0442/3425852 NEREYE GİTMEMIZ LAZIM NE YAPMAMIZ LAZIM

  YanıtlaSil
 5. FİLİZ ÇALIK
  Piremir Mh. Tepe Çıkmazı Sk.Ediz Apt.2/5 Yıldırım-BURSA
  Ev: (224) 328 24 71, Cep: (507) 253 06 76
  E-mail: clk_fidan@hotmail.com

  KİŞİSEL BİLGİLER


  Uyruğu : T.C
  Doğum Yeri : Bursa
  Doğum Tarihi : 01/09/1976
  Ehliyet : B Sınıfı
  Medeni Durum : Evli

  YanıtlaSil
 6. metehançağlayan6 Haziran 2010 22:58

  LYS görev almak için ne yapmam lazım lütfen ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz??

  kayseri/ildem 05072790641 lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.