Toplum yararına sistemi yayılıyor

Her geçen gün yayınladığımız toplum yararına belediye eleman alım ilanalrı çoğalmakta ve buda bizi mutlu etmekte, böylece hem toplum için hemde işsizlerimiz için hizmet vermiş oluyoruz. işte bir toplum yararına iş ilanı daha.

toplum yararına iş ilanları
Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğü'nde düzenlenen programda Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde 2 ay süreyle görev yapacak 15 kişilik istihdam projesi imza altına alındı. Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında geçen yıl 66 kişiyi istihdam ettiklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, "2010 yılında hazırladığımız projeye de destek veren İşkur Konya İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum. Toplum Yararına Çalışma Programı, işsizliğin azaltılması ve istihdam açısında çok güzel bir proje. Bu kapsamda bir iş kapısı da belediyemiz tarafından açılmış oldu. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İşkur Konya İl Müdürü Tahsin Güven de, "Bu proje kapsamında 2010 yılında 2 milyon 650 bin liralık bütçe ayrılmıştır. 155 proje değerlendirilmiş olup bin 192 kişinin kısa süreli işlerde istihdam edilmesi hedeflenmektedir. Meram Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile de 15 kişiye 2 ay süre ile iş imkanı sağlanmış olacak. Bu programlar Konya'mız için önemli bir fırsattır ve hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Kalaycı ve İl Müdürü Güven, protokolü imzaladılar. Daha önce her iki kurum arasında yapılan protokollerle 66 kişiye iş imkanı sağlanmıştı. Yeni programla 15 kişi daha 2 ay süreyle iş imkanına sahip olacak. Asgari ücret ile istihdam edilecek olan programa başvurular 17 Mart 2010 tarihine kadar Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne yapılabilecek.Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.