Trabzonda yeni çimento fabrikası 500 elemana istihdam sağlayacak

 Alman bir iş adamı Trabzonda tam 500 milyon auroluk yatırımla çimento fabrikası kurmak istediğini beyan etti. coğrafya derslerimden aklımda kalan ülkemizin kıyı şeridinde birçok çimento fabrikasının bulunduğu ve bu fabrikalarda istihdama katkı sağlandığı. Trabzon ilimize hayırlı olması dileklerimizle.

Vali Kızılcık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devletin ve hükümetin teşvik politikası sonucunda, bir çok iş adamının Trabzon'da yatırım yapmak için başvuruda bulunduğu, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'nde sadece 5 parselin kaldığını, diğer parsellerin tamamının verildiğini söyledi.

Kızılcık, Akçaabat ilçesinde de bir iş adamının tekstil fabrikası kurmak için çalışmalara başladığını kaydederek, “Fabrikanın kurulmasıyla birlikte ilk etapta
300-350 kişi istihdam edilecek. Bu sayı ilerleyen zamanlarda artacak” diye konuştu.

Yabancı iş adamlarının da Trabzon'da yatırım için çeşitli girişimlerde bulunduğunu belirten Vali Recep Kızılcık, şunları söyledi:

“Alman bir yatırımcı Trabzon'un doğusunda bir çimento fabrikası yapmayı kararlaştırarak, bunun için başvuruda bulundu. Bunun üzerinde biz de kendisine yeri tahsis etme aşamasındayız. Fabrikayı buraya kurmaya karar verdikten sonra yeri kendisine tahsis edeceğiz. Fabrikanın kurulması için çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların yakın bir zamanda sonuçlanmasını bekliyoruz.”

YAKLAŞIK BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Yatırımın sadece tek bir fabrikadan ibaret olmayacağını belirten Kızılcık, şöyle devam etti:

“Fabrikayla birlikte diğer unsurlarda Trabzon'da yapılacak. Bu da bir çok farklı alanda yatırımların oluşmasına neden olacak. Fabrika ve diğer unsurlarla birlikte yaklaşık 500 milyon avroluk bir yatırım Trabzon'da yapılacak. Bu da şehir ekonomisi açısından çok önemli bir rakam. Ayrıca 450-500 kişi fabrikada istihdam edilecek. Diğer unsurlarda birlikte bu sayının bini bulması bekleniyor. Şehirde istihdam açısından da bu rakam önemli bir yer tutacak.”

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

3 yorum:

  1. acil iş arıyorum para lazım

    YanıtlaSil
  2. çalış çalış para yuk :S:S:S:S

    YanıtlaSil
  3. Merhaba Ben Mehmet BIÇAKCI Sizlerin Trabzondaki Yapmakta Oldugunuz Yeni Çimento Fabrikasının Elemanı Olarak Zevk Ve Gururla Çalışmayı İstiyorum Yaklaşık 6 Aydır boşdayım Ewliyim 2 Çocuk Sahibiyim Sorumluluk Almayı Çalışırım (E) Sınıfı Ehliyetim Vardır.İş Makinelerin Genel Rütün Kontrollerini Yapabiliyorum Sizleri Selamlıyorum Tel:0-533-548-6946

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.