Su altı kaynakçılık kursu sonrası 1500 dolar maaşlı iş var

su altı kaynakçı iş başvurusu
 Bu kadar işsizlik arasında böyle aranan meslek sahipleride maaşlarını hakediyorlar. su altı kaynakçılığı hem zor hemde tehlikeli bir iş ama su altı kaynakçısı iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan kaynakçı çoktur. bu işe öyle her kaynakçı giremiyor. öncelikle su altı kaynakçısı sertifikası almanız gerekmekte. bu sertifikayı almak için 6 ay eğitim almak gerekmekte. iş-kur bünyesinde verilen su altı kaynakçılık sertifikası eğitimi süresince kursiyerler günde 15 tl ücret almakta.

 Peki nerde çalışır bu su altı kaynakçıları. tabiki su altında :) mesela petrol arama platformları yada doğalgaz boru hattı inşaatlarında kendilerine çok kolay iş bulabilirler. aslında su altı kaynakçılığı sertifikasını almak için kursiyerlerin zorlanacağı tek nokta dalgıçlık eğitimi olacaktır. yani yeryüzünde bile zor bela yapılan bu tehlikeli mesleği birde su altında yaptığınızı düşünün.

Türkiye İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü ile Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın işbirliğinde açılan kursa başvuran 20 işsizden şartları uyan 15'i eğitime tabi tutuldu. 22 Mart'ta başlayan kursun ilk aşamasında atölye kaynakçılığı eğitimi alan kursiyerler, denizde dalış eğitimine başladı. Kursiyerlere, Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik
Dalış Okulu tarafından denizde dalış eğitimi veriliyor. Deniz Kulübü Restoranı'na ait plajda 15 metre derine dalıp su altında 100 metre ilerleyen kursiyerlere, dalış eğitimini tamamlamalarının ardından su altında kaynakçılık eğitimi verilecek. 6 ay sürecek kursun bitiminde sınava tabi tutulacak kursiyerlerden başarılı olanlara su altı bakım onarım ve kaynakçılık sertifikası verilecek.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Coşkun, kurs sonunda sertifika alacak kursiyerlerin, tersaneler ile limanların yanında, deniz içinde doğalgaz ve petrol aramaları için kurulan platformlarda da çalışabileceklerini söyledi. Kursu bitirecek olanların işinin hazır olduğunu belirten Coşkun, "Eğitimlerini sürdüren işsizlerimiz için Tuzla Tersaneleri'nin yanında Azerbaycan ve Hollanda'dan da bazı firmalarla görüşüyoruz. Kursu bitirdiklerinde en az bin 500 dolarla iş başı yapacaklar. Gençlerimiz, inşallah kursu başarıyla bitirdikten sonra işe yerleşecek ve başarılı olacaklar" dedi.

Kursiyerlerden, Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümü mezunu olan 29 yaşındaki İsmet Ofluoğlu, iş bulamadığı için kursa katıldığını belirtti. Ofluoğlu, "Genelde hepimiz metal işleri ve kaynakçılık üzerine eğitim aldık. Ancak burada ayrıca dalgıçlık üzerine de eğitim alıyoruz. Su altı kaynakçılığı, yer üstündekine göre daha zor. Ama bu kursta el becerimiz artacak. Sonunda da bir iş sahibi olacağımız için çok mutluyum" diye konuştu.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

2 yorum:

  1. Argon ve gazalti kaynakcisiyim sualti kaynak sertifikası almak istiyorum ama ne bi adres var nede tel.numarasi mail adresimi veriyorum yardimci olursaniz cok sevinirim nizam.nizam.turhan@gmail.com

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yanit geldimi abi su alti kaynagi icin

      Sil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.