4 bin vekil imam kadroya geçiriliyor

 Söyleyecek bir yorum bulamıyorum, yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal. İmamlarımıza hayırlı uğurlu olsun...

TBMM Genel Kurulunda “Temel Kanun” olarak görüşülen Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu Tasarısının ikinci bölümünün 8 maddesi kabul edildi.


Kabul edilen maddelere göre, Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi oluşturulacak. İşletmenin sermayesi 20 milyon TL olacak. Bakanlar Kurulu bu miktarı 10 katına kadar artırabilecek. İşletme, Başkanlık yayınlarının satış yerleriyle ilgili hizmetleri yürütecek, kitapevleri açabilecek, yayın hizmetleriyle ilgili olarak ithalat ve ihracat yapabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı gerektiğinde Türk Diyanet Vakfı ile işbirliğinde bulunabilecek.

Başkanlık, başmüfettiş, müfettiş ve müfettiş yardımcılarına en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 200'ünü geçmemek üzere ek ödeme yapılacak.

Genel Kurulda AK Parti ve CHP'li milletvekillerinin verdikleri önergeler kabul edilerek, vekil imamlara kadroya geçme imkanı sağlandı.

Buna göre, 30 Haziran 2010 tarihi itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında halen vekil imam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapanlar ile 3 Mayıs 2005'ten düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar, taşra teşkilatında en az 4 ay süreyle vekil imam-hatip veya
müezzin-kayyım olarak görev yapanlar, KPSS'den Başkanlığın belirleyeceği yeterli puanı almaları ve alanlarında yeterlilik belgesine sahip olmaları şartıyla bir defaya mahsus olmak üzere kadroya geçirilecek. Sayısı 4 bini geçmeyecek bu kişilerin yapılacak sınavda da başarılı olmaları gerekecek.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, çalışma süresinin dolması üzerine, saat 13.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.


Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.