Konya şekerden dev yatırım

konya şeker dev yatırım
 Angusların ülkemize gelmesiyle beraber Konya şeker'de 100 milyon dolarlık yatırım ile ülkemizin en büyük hayvancılık işletmesini kurmaya hazırlanıyor. toplamda 50 bin baş hayvan kapasiteli işletmede çalışmak için iş arayan arkadaşlar şimdiden konya şeker iş başvurusu kuyruğuna girmişlerdir.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Türkiye'de kişi başına tüketilen et miktarının Irak, Libya ve Vietnam gibi ülkelerin bile gerisinde olduğunu belirtti.

Konya Şeker'in son yıllarda her alanda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini ifade eden Konuk, gelecek yıllarda hayvansal üretimle ilgili de önemli yatırımları hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Çok büyük ilgi gören “dana kreşi” modeliyle hayvancılık alanında kendilerini kanıtladıklarını anlatan Konuk, Türkiye'nin şu anda etle ilgili ciddi sorunlar yaşadığını bildirdi.Konuk, yaşanan sorunları dikkate alarak et ve süt ile ilgili büyük bir entegrasyonu Konya'ya ve Türkiye'ye kazandırmak için çalıştıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“İlk olarak Avustralya'dan ithal ettiğimiz 1200 Angus düveyi peyder pey Konya'daki Panagro Tarım ve Hayvancılık A.Ş. Taşağıl Tesisleri'ne getiriyoruz. Hedefimiz 50 bin büyükbaş kapasiteli Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisini hayata geçirmek. Angus'lar bunun bir parçası
olarak getirildi. Ülkenin en büyük problemlerinden olan et talebiyle ilgili, ülkenin arzına önemli bir katkı sağlamak istiyoruz. Bu tesisler hayata geçtiğinde hem üretici hem tüketici, herkes kazanacak. Konya ve bölgesinin yanı sıra Türkiye de kazançlı çıkacak. Tesislerin hayata geçmesiyle önümüzdeki yıllarda et fiyatlarının çok daha aşağılara düşmesini bekliyoruz.”

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

2 yorum:

  1. meraba adım turan DAYAN 1972 dogumlu olup diyarbakırda ikamet etmekteyim önlisans mezunuyum sizinle çalışmak istiyorum numaram 5373559536 turandayan2010@hotmail.com

    YanıtlaSil
  2. SELAM 1975 AYDIN DOĞUMLUYUM SİZİNLE ÇALIŞIRIM SAYGI SEVGİLER

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.