TURCAS'tan Denizliye Yeni Elektrik Satrali

Denizli'de kurulması planlanan Elektrik santrali ile 30-40 kişiye kalıcı istihdam sağlanacak.

TURCAS Petrol Elektrik Projeleri Direktörü Arkın Akbay, inşa edeceği elektrik santralının Türkiye’deki en çağdaş ve çevre dostu tesislerden biri olacağını ve yüzde 55’in üzerinde verimlilikle çalışacağını söyledi. Kaklık bölgesinde 775 megavatlık bir doğalgaz kombine çevrim santralına başlamış durumda olduklarını söyleyen Akbay 2012 yılında tesisi devreye almayı amaçladıklarını dile getirdi. Akbay şu bilgileri verdi:

“Petrol şirketi SOCAR, Alman RWE şirketi bunlardan. RWE, bugün dünya çapında büyük bir enerji üretim şirketi. Almanya’da 45, İngltere’de 20 santralı var.
Şu anda Denizli’de inşa etmekte olduğumuz santralımızın
yaklaşık teknolojilerine benzer Almanya 16, İngiltere 3 ve Macaristan 2 santrala sahip. Portföyünün önemli bir kısmını yenilenebilir enerji kapsıyor. 2500 Megavattan bahsediyoruz.”
RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Andreas Stillert de inşa edilecek olan elektrik santralının Denizli ve bölgesi için uzun vadeli ve sürdürülebilir olumlu etkiler getireceğini belirttti.
Stillert, bölge halkının sahip olduğu iş deneyimlerine
bağlı olarak yerel işgücüne istihdam sağlama konusunda öncelik vereceklerini ve 40 yıl boyunca farklı alanlardan ve becerilerden en az 30 ile 40 arası kişiye kalıcı istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.