Cummins Engine Ege serbest bölgede 900 kişiye iş verecek

iş ilanı
Her türlü deniz taşıtı ve ağır kara vasıtalarına motor üreten Cummins Engine, Ege Serbest Bölgesi içinde 100 bin metrekare alan üzerinde üretim yapacak. 900 kişiye istihdam yaratması beklenen yatırıma en kısa sürede başlamak isteyen şirket, 1 Ekim 2011’de üretime başlamayı planlıyor. Yatırım anlaşması ilk kez açıklanan ABD’li motor devinin Ortadoğu ve Avrupa pazarı ağırlıklı olarak üretim yapacağı ve ileriki etaplarda satın almalarını yurt içinde yapacağı belirtildi.

2’nci İzmir Küresel Havacılık, Uzay ve Offset Konferansı, dün dünya çapında önemli isimlerin katılımı ile Ege Serbest Bölgesi’nde Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) tarafından gerçekleştiriliyor. İki yılda bir gerçekleştirilen konferans, üç gün devam edecek. ESBAŞ Başkanı Kaya Tuncer, bölgeye yüksek teknoloji yatırımları kapsamında havacılık ve uzay sanayine yönelik yatırımları daha çok çekmek istediklerini ifade ederek, Kale Grubu’nun da motor imalatçısı Pratt&Whitney’in Ege Serbest Bölgesi’nde bir yatırım yapacağını hatırlattı.

Tuncer, yatırımların devamı ile şu an 17 bin olan çalışan sayısının 1.5 yılda 20 bine, belediyenin yatırımları ile birlikte de 35 bin kişiye çıkmasını hedeflediklerini
aktardı. Tuncer, “Avrupa’daki en önemli 3 havacılık kümelenmesi ile anlaşma yaptık. Bu kümelerde 500’den fazla şirket bulunuyor. Karşılıklı teknoloji paylaşımı olacak” dedi.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

2 yorum:

  1. Ben Hacer Mezgel bünyenizde uygun gördügünüz bir alanda çalışmak istiyorum 05549080146

    YanıtlaSil
  2. Ben Hacer Mezgel bünyenizde uygun gördügünüz bir alanda çalışmak istiyorum 0536 772 33 61

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.