Fabrika işine yüksek rağbet geldi

Nursan Kablo firması, Tavşanlı-Kütahya karayolunun 19. kilometresindeki Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) kablo üretmek amacıyla fabrika inşa ediyor.

Geçen hafta ilçeye gelen firma yetkilileri, bu yıl sonunda tamamlanması hedeflenen fabrikada yüzde 70'i kadın, yüzde 30'u erkek olmak üzere toplam 1000 kişi çalıştırılacağını, ilk etapta istihdam edilecek 200 bant işçisi için başvuru formlarının Tavşanlı'da Kaymakamlık, Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odasında dağıtılıp müracaatların Belediyede kabul edileceğini duyurdu.

Müracaatların ilk günü olan dün akşam saatlerine kadar yoğunluk yaşanan kayıt kabul bürosuna gelen yaklaşık 2500 kişi, iş başvurusunda bulundu. 22 Ekimde sona erecek kayıt kabul işlemlerinde başvuru sayısının 12 bini geçmesi bekleniyor.

Nursan Kablo firması, gelecek yıl başında üretime başlamayı hedeflediği 25 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada ilk etapta istihdam edeceği
200 kişiyi eğitime tabi tutacak, daha sonra işe başlatacak. Gelecek yıl sonuna kadar 800 kişinin daha eğitim verilerek istihdam edilmesi hedefleniyor.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.