Renault Bursayi seçti

 Renault yeni bir model üretimi için Bursa fabrikalarımızı seçti. Yeni model araba üretimi için hem yeni yatırımlar hemde yeni işçi alımları gündemde. Renault eski üretim kapasitesini de yakalamak için 500 işçi alacak. İşte detaylar... renault iş başvurusu..

Renault, Sarkozy’e boyun eğmedi ‘Clio RS’nin üretimi için de 38 fabrikanın lideri Bursa’yı seçti Renault, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin baskılarına rağmen, son 3 yıldır dünya çapındaki 38 fabrikası arasında en fazla üretimi yapan Oyak Renault’daki yatırımlarını artırıyor. Clio’da aslan payını ve ardından ilk elektrikli modeli Fluence E.V’nin üretimini Bursa’ya veren Renault, 2011’de de Clio’nun sportif versiyonu RS’i Bursa’da üretme kararı aldı. Clio RS şu an Fransa’nın Dieppe fabrikasında üretiliyor.


RENAULT, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin tüm baskılarına rağmen Türkiye’deki yatırımlarını hızla artırmaya devam ediyor. 2013 yılında üretimine başlanacak yeni Clio’nun üretiminin Türkiye’ye kaydırılmasına tepki gösteren Sarkozy, Renault üzerinde ‘korumacılık’ baskısı kurmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı. Yaşanan krize rağmen yeni Clio üretiminde aslan payını alan Türkiye, ayrıca Renault’un ilk elektrikli modeli Fluence E.V’nin seri üretimini de üstlendi. Renault, bu iki yeni modelin ardından dünyada 3 yıldır en fazla üretimi yapan fabrikası olan Oyak Renault’ya bu kez
Clio modelinin spor versiyonu RS’in üretimini de verdi. Oyak Renault, 2011’de devreye girecek bu modelle birlikte Türkiye’de üreteceği model sayısını 8’e, toplam üretimini ise 360 bin adede çıkaracak.Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.