İşsizlik ödeneği başvurularında yüksek artış var

işsizlik ödeneği alanlar arıyor
Yapılan açıklamada 2008 yılı işsizlik ödeneği başvurusu yapanların sayısı 2009 yılında iki katına çıkmıştır. başka ne beklenebilirdi ki. işsiz kalan okumuş okumamış bir çok vatandaşımız 300-400 tl lik işsizlik ödeneğine muhtaç kalıyor. bizi bu hale getiren, sürekli birşeyler için söz verenler utansın. 2009 yılında 23 bin kişi işsizlik ödeneği almak için başvuruda bulunmuş.

İŞKUR İl Müdürlüğü faaliyetleri toplantısı Kocaeli Sanayi Odası`nda yapıldı. Toplantıda vali Ercan Topaca tarafından İŞ-KUR`a yapılan başvurlarla ilgili yıllara göre istatistiki bilgiler aktarıldı. Topaca, ilimizde krizin etkilerinin azaldığını belirtirken, ortaya çıkan veriler krizin, boy gösterdiği 2009 yılını hiç de teğet geçmediğini gösterdi. Verilere göre; 2008 yılında İŞKUR`a başvuranların sayısı 36 bin iken, 2009 yılında bu sayı 43 bin kişiye ulaşıyor. 2010 yılının ilk 6 ayında ise iş talebinde bulunanların sayısı 14 bin. İşten çıkarılanlara ödenen işsizlik ödeneğinde ise 2008 yılında 12 bin olan başvuru sayısı 2009

Sözleşmeliye zam geldi

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarında çalışan sözleşmeli ve kapsam dışı personel ile yönetim kurulu başkanı, üyeleri, denetim ve tasfiye kurulu üyeleri ile denetçilerin ücretlerine, 1 Temmuz 2010 tarihinden geçerli olmak üzere, devlet memurlarına uygulanan artış oranı kadar yüzde 3.59 düzeyinde zam yapıldı. Buna göre, temel ücret grupları itibarıyla en düşük ve en yüksek temel ücretler tespit edildi. KİT’ler ve bağlı ortaklıklarında, 2 sayılı cetvele dahil pozisyonlarda çalışan sözleşmeli personelin temel ücretlerinde yüzde 2.62 artış yapıldı. Sözleşmeli personelin temel ücretleri, temel ücret

Polisan iş başvurusu

polisan iş başvurusu
 Polisan iş başvurusu yapıp boya sektöründe kariyer yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki polisan kariyer bağlantımızla hayalinize biraz daha yaklaşabilirsiniz.

1945 – 1956 Fason dokuma mallar ürettirilerek ticarete başlandı.

1956 Şark Mensucat Zeytinburnu'nda üretime başladı.

1961 Kağıthane Mensucat Fabrikası satınalınarak Şark Mensucat, Kağıthanedeki üretim tesisine taşındı.

1964 Polivinil Asetat Kimyevi Maddeler Sanayi A.Ş. kurularak kağıt tutkalı tekstil apre malzemesi, boya hammaddesi olarak kullanılan emulsiyon reçineleri Türkiye'de ilk kez, Kağıthane üretim tesislerinde üretilmeye başlandı.

1968 Levha, kontrplak ve formikalarda kullanılan formaldehit

Carrefour evleri verdi

carrefour
 Düzenlenen kampanya sonucu carrefour tam 29 müşterisine ev hediye etti. carrefour iş başvurusu

Carrefoursa Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Av. Merter Özay, “Sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Türk halkı için en önemli şey olan yuva kavramından yola çıkarak ev hediye etme kararı almıştık. 1 milyonun üzerinde katılımla gerçekleşen kuradan çıkan 29 kişiye yeni evlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Hediye edilen dairelerin Silivri’de bulunduğunu belirten Özay, şunları söyledi: “Anka Yapı ile bir araya gelip böyle bir işbirliğine karar verdik. Kampanya ile 29 Carrefoursa müşterisi Silivri

Almanyanın işgücü yokoluyor

Zimmermann, Focus dergisine verdiği röportajda, “Almanya genel olarak göçmenler için cazip mi?” sorusuna karşılık, Almanya'nın iyi bir sosyal sistem ve iş piyasasında iyi şanslara sahip olduğunu belirterek, “Almanya nüfusun azalmasından dolayı 2030 yılına kadar yılda 250 bin iş gücü kaybediyor. Göçmenler Almanya'da iyi perspektife sahip olabilirler. Ancak kimse gelmiyor. Diğer ülkeler kendilerini açık gösterdikleri için tercih ediliyor” dedi.
Almanya'nın göçü istediğini açık bir şekilde ifade etmesi gerektiğini ifade eden Zimmermann, ABD'nin “Yeşil Kart” (Greencard) çekilişi için elektronik mailler gönderdiğini, Kanada'nın her elçiliğinin başvuru yeri olduğunu, Almanya'da bu konularda eksiklik bulunduğunu kaydetti.
Zimmermann, Almanya'daki Göç Yasası'nın yeterli olup olmadığı yönündeki bir soruya karşılık da Göç Yasası'nın saydam olmadığını, çağdaş bir Göç Yasası'nda ihtiyaç duyulan hiçbir şeyin burada yer almadığını, sadece kimin ülkeye girip girmeyeceğinin düzenlediğini bildirdi.
Göç Yasası'nın kısa ve uzun vadede göçü düzenlemesi gerektiğini, nüfusun azaldığını ve bundan dolayı insanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden

Yüklü vergi iade ödemesi

Çalışanlara çok güzel bir haber var, tabiii gerçekleşir ise. tam 2100 tl vergi iadesi ödemesi alabilirsiniz. çalışanlara vergi iadesi öğrenmek için biraz daha beklememiz gerek.

Hürriyet'in haberine göre, ücretlilere uygulanacak yeni gelir vergisi tarifesi, bugünlerde Resmi Gazete’de yayımlanması beklenen 6009 sayılı Torba Yasa ile 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren değişti.

Kime kaç TL iade yapılacağını ya da yapılmayacağını açıklamadan önce, ücretlilerin vergi tarifesi ile ilgili gelişmeleri hatırlatalım.

OLAY NEYDİ?

2005 yılında gelir vergisi tarifesi, ücret gelirleri ve ücret dışı gelirler için ayrı ayrı belirlenmişti.

1- Ücretlilerin gelir vergisi, en düşük ücretli için de en yüksek geliri olan için de diğer gelir elde edenlerden (yani konfeksiyoncu, mobilyacı, inşaatçı, yedek parçacı, avukat, doktor, kira geliri olan, kar payı ya da temettü geliri bulunanlara uygulanan gelir vergisi oranından) 5 puan

Göçmenlik yasasının bazı maddeleri iptal edildi

göçmenlik yasası iptal
Arizona eyaletinin tüm Amerika'da tartışma yaratan yeni göçmenlik yasası yürürlüğe girdiği gün vali, yasanın bazı maddelerini iptal eden mahkeme kararını temyize götürdü. Eyaletin başkenti Phoenix’de, yasayı protesto gösterisinde 30 kişi gözaltına alındı.

Arizona temyiz mahkemesi, yasanın yürürlüğe girmesinden bir gün önce, en tartışmalı maddelerinin uygulanmasını durdurmuştu.

Obama yönetimini eyaletindeki göçmen sorunuyla ilgilenmemekle suçlayan Vali Jan Brewer, mahkemenin aldığı kararı ilerleyecekleri yolda bir kasis olarak niteledikten sonra yasanın yururluğe girdiği gün temyize baş vurdu. Vali tepki yaratan sert maddelerin uygulanması için temyize

Almanyada işsizlik artıyor

Almanya'da işsizlik oranı Temmuz ayında bir önceki aya göre 0,1 puan artarak yüzde 7,6'ya çıktı.

Almanya Federal Çalışma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, Almanya'da Temmuzda işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,1 puan artarak yüzde 7,5'den yüzde 7,6'ya yükseldi.

Açıklamada, Almanya'da bu ay kayıtlı işsiz sayısı 39 bin artarak

Gemiciye 2 bin dolar maaş

gemide çalışmak
 İşsizlikle kıvranan ülkemizde bazı üniversite bölümlerinden mezun olanlar hemen iş sahibi oluyor hemde çok yuksek maaş ile. Piri reis üniversitesinden mezun olanlar en az 2 bin dolar maaş ile gemilerde işbaşı yapabiliyor.

Dünya denizciliğinin istihdam açığı olduğunu söyleyen Deniz Ticret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi ile sektöre daha fazla denizci kazandırmak istediklerini söyledi.

Bu üniversiteden mezun olan kaptan ve baş mühendislerin işinin hazır olduğunu anlatan Kalkavan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu öğrenciler mezun olup işe başladıklarında en az 2 bin dolar maaş alacak. Zamanla bu maaş, 5 bin dolara en geç 5 yıl içinde de 12 bin dolara kadar çıkıyor. Kruvaziyer gemilerde kaptan oldukları taktirde de 30 bin dolar aylık alacak. Üniversitemizden mezun olacaklara işiniz

İstanbul belediyesi işçisine zam yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediye iştirakleri İETT, KİPTAŞ, Halk Ekmek A.Ş. ve Hamidiye A.Ş. personelleriyle toplu sözleşme imzaladı. Yaklaşık 8 bin işçiyi ilgilendiren sözleşmenin imzalanmasının ardından İBB Başkanı Kadir Topbaş, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu ve Hizmet -İş Genel Başkanı Mahmut Aslan ile davul zurna eşliğinde halay çekti. Mahmut Aslan, üzerinde işçilerin memnuniyetlerini bildirmek için topluca "Evet" dedikleri bir karikatür hediye etti. Sözleşmeyle işçilerin maaşlara 2010'da yüzde 12, 2011'de ise enflasyon oranında zam yapılacak.

Tören sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayanTopbaş, iftar çadırlarının birkaç yer dışında kurulmaması önerisiyle ilgili olarak bazı merkezlerdeki iftar

Bimeks yeni mağazalar açacak

 Sitemizden bimeks iş başvurusu yapanlara mutlu bir haberimiz var. Bimeks 30 olan mağaza sayısını yıl sonuna kadar 50'ye çıkarmayı hedefliyor. buda yeni eleman alımı anlamına gelir. siz gecikmeden tekrar bimeks başvurusu yapın.

Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, Anadolu’da hızla yayılmayı hedeflediklerini söyledi. Bayraktar, Bimeks olarak bundan sonra Kastamonu, İskenderun, Gaziantep ve Ankara’da büyük mağazalar açacaklarını belirtti. Bayraktar, şöyle konuştu: “Anadolu’da hızla yayılmayı hedefliyoruz. 2011 yılında 50 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bimeks olarak bu yılın ilk 6 ayında geçen yıla oranla yüzde 40 büyüdük. Krizin başlangıcından itibarenden hızlı yatırım kararı aldık. Bu arada Anadolu’da franchising veriyoruz. İlk franchising mağazamızı 7 Ağustos’ta Kastamonu’da açacağız. Sonra Elazığ ve

Kale grubu krizde büyüdü

kale iş başvurusu
 Kale grubu birçok köklü firma gibi kriz ortamında büyümeyi başardı. sizde kale grubu iş başvurusu yapmayı unutmayın.

Kale Grubu’nun 53. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı nedeniyle, Çanakkale’de düzenlenen törende konuşan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, piyasanın daraldığı bir ortamda ticaret hacimlerini ve ticari ortak sayılarını, piyasada oluşturdukları güvenle artırdıklarını söyledi. Okyay, “Bunu sağlayabilmek adına son yıllarda adımlarımızı ihtiyatlı atmıştık. Sonuçlarını görmüş olduk. Kale Grubu olarak kelimenin tam anlamıyla krizi fırsata çevirmeyi başardık” dedi.

Kale Grubu olarak 2009 yılına temkinli bütçelerle girdiklerini söyleyen Okyay, şunları söyledi: “Bu dönemde verimlilik politikamızın sonuçlarını çok kısa sürede almaya başladık ve yüzde 30 seviyesinde büyüdük. Daralan bir sanayi ve inşaat sektörünün tam ortasında Kale Grubu yüzde 30’luk bir büyüme sergiledik. İnşaat sektörü 2008’de yüzde 8, 2009’de ise yüzde 16.1 daraldı. Buna karşın 2009’da yer, duvar karosu

BM iş başvurusu alıyor

birleşmiş milletler
En sonunda buda oldu ve birleşmiş milletler ülkemizde iş ilanı yayınladı. Birleşmiş milletlerde çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar ilanın detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BM iş ilanı yayınladı | İş ilanları: "En sonunda buda oldu ve birleşmiş milletler ülkemizde iş ilanı yayınladı. Birleşmiş milletlerde çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar ilanın detaylarına

Açlık sınırı açıklandı

Açlık sınırı
 Buna göre ülkemizde herkez yoksul, birkaç mahalle dışında. Açlık ve yoksulluk sınırı gerçektende çok yuksek seviyelerde. her geçen yıl fakir ile zengin arası açılıyor.

Türk-İş'in Temmuz ayı "açlık ve yoksulluk sınırı" çalışmasına göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapılması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 821.66 TL, ve gıda harcaması yanı sıra giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık, ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamalarla birlikte toplam tutarı (yoksulluk sınırı) 2 bin 676.42 TL olduğu belirlendi.

Temmuz ayı itibariyle asgari ücretin 599.12 TL

En çok kar eden kuruluşlar

 Zenginin malı zöğürtün çenesini yorar misali bizde çok kazananları böyle sıralar konuşuruz. İSO'nun yaptığı 2009 yılı en çok kar eden şirketler sıralaması açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) gerçekleştirdiği “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”na göre, 2009 yılında en fazla kar eden sanayi kuruluşu 1 milyar 423 milyon 726 bin 131 lira ile Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) oldu.

İSO'nun 42 yıldır aralıksız olarak hazırladığı ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük tarafından açıklanan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2009 yılı sonuçlarına göre, satış vergileri hariç net üretimden satışlar alanında 15 milyar 495 milyon 595 bin 133 lira ile TÜPRAŞ birinci sırayı alırken, bunu 6 milyar 527 milyon 417 bin 392 ile EÜAŞ, 5 milyar 473 milyon 800 bin 40 lira ile Oyak-Renault izledi.

TÜPRAŞ, sıralamada 2009 yılında ilk sırada yer alırken, toplam üretimden satışlar içerisindeki payı yüzde 11,4'ten 7,4'e geriledi. Araştırmada, 2009 yılındaki özellikle dünya emtia ve ham petrol fiyatlarındaki gerilemenin etkisinin bu sonuçta etkili olduğu belirtildi.

İSO 500 içerisinde ilk 10 kuruluş arasında tek kamu kuruluşu EÜAŞ oldu. 2008 yılında 7. sırada bulunan Arçelik 2009 yılında 4. sıraya yükselirken, beşinci

LCW yurt dışına açılıyor

LCW iş başvurusu
 Lc waikiki iş başvurusunda bulunmak isteyenler medyada yayınlanan bu haberle biraz daha acele etseniz iyi olur. tamamen Türk markası olan lcw iş başvurusu için gecikmeyin.

1985 yılında Fransa'da doğan LC Waikiki'yi 1997 yılında alarak Türk yapan Tema Holding, şimdi yurtdışı atağına hazırlanıyor. Firmanın en büyük hedefi de Avrupa'da büyümek.

Tema Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şefik Dizdar, LC Waikiki olarak 2011'de yurt dışında büyük hamle yapacaklarını açıkladı. LC Waikiki'nin Türkiye'de hedeflediği konumu aştığını, hazır giyim pazarının da perakende satış lideri olduklarını söyleyen Dizdar, şunları kaydetti:

“Şu anda 250'yi aşkın mağazamız var. LC Waikiki olarak 2011'de yurt dışında büyük hamle yapacağız. Özellikle ciddi çalışmalar yaptığımız Avrupa'da ilk 3'e girmeyi

Bursa Anatolium 15 bin kişiye istihdam sağlayacak

Bursa Anatolium
Bursa Anatolium alışveriş merkezini satın alan Hollandalı Corio şirketi Anatoliumun 15 bin kişiye yeni iş olanağı sağlayacağını vurguladı. Bursa Anatolium iş başvurusu yapmak isteyen iş rayan arkadaşlar size Alışveriş merkezinde açılan Anatolium Leroy merlin iş başvurusu bağlantımızı sunuyoruz.

Anatolium ile yeni projeye imza attıklarını vurgulayan Corio Türkiye’nin CEO’su Koray Özgül, şu bilgileri verdi: “Burası Corio’nun yönetim ve pazarlama ekiplerinin deneyimlerinden faydalanacak. 2011’de, AVM’nin 335 milyon TL satış hacmi ve 60 milyon TL katma değer vergisi yaratarak, Bursa ekonomisine daha birinci yıldan doğrudan fayda sağlayacağı tahmin ediyoruz. Anatolium, önümüzdeki 5 yılda yaratacağı 15 bin yeni iş imkanıyla, şehirdeki işsiz sayısında yüzde 3.4 azalma sağlayarak, şehrin toplumsal refahına olumlu katkıda bulunacak ve Bursa-Yalova aksında yakın zamanda gerçekleşecek ticari değişimlere öncülük edecektir.”
84 bin metrekarelik kiralanabilir alana ve 2 bin 500 araçlık otoparka sahip olan Anatolium Alışveriş Merkezi’nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Koray Özgül, şöyle konuştu: “Anatolium AVM, çok güçlü lokomotif kiracıları, orijinal ve sıcak konsepti ve geniş bir bölgeden

En az kovan Kayseri

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, Kayseri'nin kriz döneminde işçi çıkaran en az il olduğunu söyledi.

2008 yılında başlayan ekonomik krizin tüm dünya gibi Türkiye ve Kayseri'yi de etkilediğini belirten Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, “Ekonomik krizin ülkemizi etkilediği döneme bakacak olursak, enerji kullanımında ve Sosyal Sigortalar Kurumu'nun istatistiklerinde il bazında işten çıkarmaların en az yaşandığı il Kayseri olarak görünüyor. Bu Kayserili sanayiciler olarak bizim için ayrı bir memnunluk yaratıyor” diye konuştu.

Enerji tüketiminin kriz döneminden önce Organize Sanayi Bölgesi'nde 68 milyon kilovat olduğunu hatırlatan Ahmet Hasyüncü, “Kriz yaşandığı zaman ise enerji tüketimi 50 milyon kilovat saate kadar düştü. Enerjideki bu düşüşün yanında İstihdam, üretim ve ihracatta da düşmeler yaşanmıştı. 2009 yılının son çeyreğinde ise bir toparlanma oldu” dedi.
Nisan ve Mayıs ayında iş sektöründe bir hareketlenmenin yaşandığını bildiren Hasyüncü, “Kayseri Sanayi Odası'nın da açıkladığı gibi ihracatta yüzde 27'lik bir artış gerçekleşti. Biz sanayiciler olarak ümidimizi kesmedik ve olumlu gelişmeler olacaktır. Ekonominin iyiye

Hey tekstil 2000 kişi alacak

Hey tekstilde çalışmak isteyen adaylar için yeni bir iş ilanı bulduk. ilana göre hey tekstil 2000 kişiye kadar istihdam alanı yaratacak.

Hey tekstilden en az 2000 istihdam sözü | İş ilanları

Bu ilan iş ilanları sitesinden yayınlanmıştır.

Hey tekstil yeni fabrikalar açıyor

hey tekstil yeni fabrika
 Hey tekstil yeni açacağı fabrikalar ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

İstanbul, Çankırı, Nevşehir Hacıbektaş, Kastamonu, Batman'da toplam 8 tekstil ve hazır giyim fabrikasında dünyaca ünlü markalara üretim yapan Aynur Bektaş, yeni yatırımlar için kolları sıvadı. hey tekstil iş başvurusu yap.

Batman'da yerel ortakla yaptığı kentin ilk ve en büyük yatırımını büyüten Hey Tekstil, 11 bin metre karelik kapalı alana sahip yeni tesisini bitirdi ve ağustos ayında açacak. Kırıkkale'deki yatırımını ekim ayında tamamlayacak. Nevşehir merkezdeki fabrikanın temelini ağustos ayında atacak olan şirket, Diyarbakır'da da yatırım için yer arayışını sürdürüyor.

Anadolu'da 40 milyon doları aşan yatırımlarıyla “ekonomik açılım”

Nabucco ile istihdam

Nabucco boru hattı
 Nabucco iş başvurusu yapmak gibi bir bağlantımız malesef yok ama bilirkişilerinde dediği gibi Nabucco doğalgaz boru hattının geçtiği ileerde yerel istihdam artacak, ayrıca inşaat malzemesi satanlar ekonomik olarak iyileşecek.

“Nabucco çeşitli uzman ekipmanlarının yanı sıra 250 bin boru ve iki milyon tonun üzerinde çeliğe ihtiyaç duyacaktır. Bu hem Avrupa hem de Türkiye ekonomisi üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Nabucco'nun inşası doğrudan 7 bin çarpan etkisiyle ise çok daha fazla yeni istihdam yaratarak Avrupa ve Türkiye iş piyasalarını canlandıracaktır. Toplamı 3.300-4.000 kilometre arasında olacak boru hattının 2 bin 730 kilometresi Türkiye’den geçecek, ülkeyi boru hattının en uzun bölümünün geçtiği ülke yapacaktır. Bu sebeple Nabucco güzergâh boyunca mutlaka istihdam yaratacak ve inşaat ekipmanı

Memur ek ödeme alacak

memur ek ödeme
 İşsizlerimizin neden "bir memur olalımda ne olursa olsun" dediği anlaşılıyor. Memurlar karambolden ek ödeme alabiliyor. Bir soru üzerine Meliye bakanımızın açıklaması memurların ek ödeme alacağı oldu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memurlara ek ödeme verilmesi için çalışma yaptıklarını açıkladı. Ek ödemelere ilişin 2008 yılında ek denge tazminatı şeklinde düzenleme yapıldığını, ancak bütçe imkânları elvermediği için sonrasını getiremediklerini belirten Maliye Bakanı, "Ama şu anda üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki dönemde yine bütçe imkânları çerçevesinde fazla borçlanma ihtiyacını artırmadan

Onur air uçak sayısını arttırıyor

 Her büyüyen şirket yeni istihdam olanakları doğuruyor. onur air yeni aldığı uçakları için hostesten teknisyene kadar istihdam olanağı yaratacak. onur air iş başvurusu için gecikmeyin.
onur air iş başvurusu

ONUR Air, Airbus A330 tipi bir uçak alarak filosundaki uçak sayısını 30’a yükseltti. Geçen ay filosuna 2 adet geniş gövdeli Airbus A330 ekleyen Onur Air, üçüncü A330 tipi uçağını getirerek uçak sayısını 30’a çıkardı. Onur Air’in bu uçakla birlikte koltuk kapasitesi 7 bin 018’e yükseldi. Açıklamada, Onur Air’in filosunun, yeni gelen A330 tipi uçak ile birlikte 6 adet A300-600, 3 adet A330

Forum istanbulda yeni mağazalar açılıyor

 İşsizlik yarasına merhem olan en önemli etkenlerden yeni işletmelerin, mağazaların kurulması oluyor. giderek sanayi ve hizmet sektörünün gelişmesi ülke gelişmişliğininde göstergesi. Forum istanbul'da açılan her yeni mağaza işsizlerimize istihdam olanağı sunuyor.forum istanbul iş başvurusu

GEÇEN yıl, daha önce yaptıkları mağaza açma programlarını erteleyen markalar, 2010’la birlikte yatırımlarına hız vermeye başladı. Yabancı markalar krizin başında erteledikleri yatırımlarını peş peşe gerçekleştirmeye başladı. Kapılarını 6 ay önce açan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde son iki ayda toplam 16 bin metrekarelik alanda 16 yeni mağaza daha açıldı. 5 Mayıs’ta Boyner’i, 19 Mayıs’ta Decathlon’u, 29 Mayıs’ta Morthercare ve Early Learning Center’ı ve 5 Haziran’da Mudo‘yu bünyesine katan Forum İstanbul, Kasım ayında dünyanın önemli mağaza zincirlerinden H&M’i Türkiye ile buluşturacak. 2 bin 300 metrekarelik alana yayılacak olan H&M, şu anda özellikle ucuz ama

Referandum görevlileri ücretleri açıklandı

Referandum görevlilerinin ücretleri belirlendi
12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliği oylaması nedeniyle görev alacakların ücretleri belirlenerek, Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından açıklandı.


Sandık kurulu başkanları 53.60 TL., kurul üyeleri 47.15 TL., bina sorumluları 53.60 TL. alacak. Binalarda temizlik için görevlendirilen personele ise 3 günlüğe kadar yevmiye ödenebilecek. Yüksek Seçim Kurulu başkan ve üyelerinin günlük ücretleri ise 118.90 TL. olarak belirlendi.

YSK’nın açıkladığı ücretler, görevlere göre şöyle:

YÜKSEK SEÇİM KURULU
- Baskan ve Üyeler 118.90
- Birinci Derecede Sorumlu Görevliler (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Baskanı) 59.45
- İkinci Derecede Sorumlu Görevliler (Sube Müdürü,

Vaillant iş başvurusu

vaillant iş başvurusu
 Vaillant iş başvurusu yapmak isteyen adaylar bugünkü gazetelerde iş-kur ile işbirliği yapıldığını okuyunca daha çok çalışmak istemişlerdir. Vaillant işkur kursları başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlar işkur bürolarına başvurularını yapabilirler. Yapılan habere göre Vaillant ısıtma soğutma elemanı yetiştirmek için iş-kur ile bir işbirliğine girmiştir. Lise mezunu gençlere verilecek 2 aylık eğitim sonunda 1500 tl maaş ile vaillant bünyesinde iş sahibi olacaklar. Vaillant açık pozisyonlar gelecek talebi karşılayacak düzeyde.

 Ayrıca vaillant iş-kur destekli kurslara katılacak kursiyerler kurs süresince hem 15 tl yövmiye alacak hemde yemek masrafları karşılanacak. bence bu harika meslek garanti eğitim kursu

istihdamda tek sorunumuz mesleksizliktir

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, işsizlik sorununun Türkiye'nin en önemli sorunu olduğunu ve bu durumun da ülkenin geleceğini tehdit ettiğini söyledi.
Teknik konulara hakim eleman sıkıntısının had safhada olduğunu, bunun da asıl sorunun işsizlik değil 'mesleksizlik' olduğunu ortaya koyduğunu belirten Aşut, mevcut eğitim sisteminin de gereken mesleki dönüşümü sağlamadığını anlattı.
İş dünyasının temsilcileri olarak realist bir başka ifadeyle de gerçekçi insanlar olduklarını, bunun da bir zorunluluk olarak öne çıktığını belirten Aşut, iş dünyasının gittikçe sertleşen küresel rekabet ortamında avuntularla veya olmayacak hayallerle yaşayamayacağını söyledi. Bu noktada kendilerinin ne pembe tablolarla insanları kandırdıklarını ne de karamsar ve kara bulutlarla

Kırıkkale nufusu istihdam ile artıyor

 İş uğruna şehir şehir gezen işsizlerimiz ne yazıkki iç göçe neden oluyor. işte bir örneğide bu günlerde kırıkkalede yaşanıyor.

Sınav öncesi İl Nüfus Müdürlüğü önünde kuyruklar oluşmaya başladı. Nüfusunu ile aldıran insanlar, önümüzdeki günlerde yapılacak sınava girecek. Son bir haftada bin kişiyi geçkin kişi nüfusunu şehirde gösterdi. Sınav için gelen ve daha sonra memleketine gidecek insanlar tespit edildiği takdirde 660 lira para cezası uygulanacak.

Son bir aydır nüfusun artmasıyla MKEK, İş Kur ve İl Nüfus idaresi arasında koordinasyon oluşturuldu. Sınav için Kırıkkale'ye nüfusunu aldıranlar, tespit edilerek sınava alınmaması için çalışmalar başlatıldı.

Sınavda Mühimmat Fabrikası CNC bölümüne 15, kaynak 6, torna tesviye 30, hidrolik dinomatik 6, sıhhi tesisatçı 12, elektrik- elektronik 15, marangoz 1, kimya bölümü

2010 pmyo sonuçları açıklandı

2010- POLİS AKADEMİSİ POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI ÖĞRENCİ ADAYLIĞI SINAVI SONUÇLARINA İLİŞKİN SAYISAL BİLGİLER
SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Sınav Tarihi : 03 TEMMUZ 2010

GENEL BİLGİLER

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI GİRİŞ YÖNETMELİĞİNE GÖRE 2010 YILI İÇİN POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI BAŞVURULARINDA ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR


a) T.C. vatandaşı olmak,

b) Genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı lise mezunu olmak veya 4.sınıfta okuyor olmak,

c) Herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak,

ç) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2010 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (280.000) puan almış olmak,

d)Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2010 yılı içinde yapılan üniversiteye giriş sınavından, YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (140.000) puan almış olmak,

e)18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle (1 Ekim 2010) 18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmayan erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik

Kuveyttürk Müşteriye Kırmızı Halı Serdi

 Kuveyttürk bankası iş başvurusu yapan adaylar için bu haberimiz gülümsetici olacaktır. Kuveyttürk açtığı yeni şubesinde gelen müşterileri kırmızı halı ile karşılıyor.

Kuveyt Türk, Altın Bankacılığı konusundaki atılımlarını sürdürüyor. Dubai ve Almanya'daki şubelerinden sonra üçüncü Altın Şubesi'ni İstanbul Kapalıçarşı'da açan Kuveyt Türk, bu şubelerde altın ve dövize özel hizmet vermeyi planlıyor. Yeni Şafak Gazetesi'nden Şükrülllah

Göçmenler tehlikede

 Amerikanın Arizona eyaletinde yürürlüğe konulan yeni göçmen yasaları göçmenleri tedirgin ediyor. Binbir zorluklarla ülkelerinden çalışmak için ayrılan iş arayan göçmenler gittikleri gelişmiş ülkelerde yaşam hakları sınırlanıyor.

Başkan Obama'nın eleştirilerine rağmen onaylanan yeni göç yasası, sınır güvenliğini sağlamak için radikal önlemler getiriyor.

Yasa, Meksika sınırından illegal yoldan ülkeye girecek göçmenlerin ağır cezalar almasını içeriyor.

Gerekli belgelerle birlikte oturma izni olmayanların da kaçak sayılıp, cezalandırılmasını öngörüyor.

Üstelik polise ten rengine göre kimlik ve belge sorma hakkı tanıyor.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre Arizona'daki Latin Amerika kökenliler panik içinde eyaleti terk ediyor.

Yasanın yürülüğü girmesiyle sınırdışı edileceklerinden korkan meksikalılar işyerlerine kilit vuruyor. Öyle ki göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler artık bir hayalet kenti andırıyor.

Türkiye'den de destek istendi

Meksika yasaya karşı bir bildiri hazırladı. Birleşmiş Milletler'in Cenevre'deki merkezindeki Dünya Parlamento Başkanları Konferansında bölge ülkeleri dışında bu bildiri için Türkiye'den de destek istedi.

Türkiye de bu talebi yanıtsız bırakmadı bildirinin altına imzasını attı. Yeni yasa, eyalet polisine yasadışı göçmen olduğundan şüphelendiği herkesi durdurma ve çalışma izni bölgesi

THY 6 milyar ciro hedefledi

thy
 Son zamanlarda sık sık haberleri ile karşılaştığımız Türk Hava Yolları gerçektende dünya devliğine oynuyor. Dev reklam anlaşmalarından sonra (mancester united takımı) şimdide 6 milyar dolarlık ciro hedef konuldu. ne diyelim Allah THY'nin önünü açık etsin. Türk hava yolları iş başvurusu burada.

Dünya liderliği için aralıksız çalıştıklarını anlatan THY Genel Müdürü Temel Kotil, “THY son 8 yılda önemli gelişmeler kaydetti. 2009 yılında dünya sıralamasında operasyonel açıdan 6’ncı sıradayız” dedi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BESİAD) tarafından düzenlenen “Dünya Markası Olarak Türk Hava Yolları” konulu toplantıya katıldı. Son dönemlerde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Kotil, şöyle konuştu: “Yılda en az 10 civarında hat açıyoruz. Haftada yaptığımız toplam 5 bin 400 sefer sayısı ile dünya sıralamasında 25’inciliğe, uçtuğumuz nokta sayısı yani kapsama alanı itibarıyla ise dünya 8’inciliğine yükseldik. 2009 yılında dünya sıralamasında operasyonel açıdan 6’ncı sıradayız. Artık havacılıkta Lufthansa, France Air gibi şirketlerle yarışmayı rekabet etmeyi hedefliyoruz. Benim hedefim sefer sayısını 10 bine çıkartarak, THY’nin dünya liderliğine yükselmesidir.”

Havayolu şirketlerinin tamamının cirosunun 526 milyar dolar olduğunu belirten Kotil, dünya havacılık sektörünü şöyle değerlendirdi: “Lufthansa bu yıl 30 milyar dolar ciroyu hedeflerken, biz henüz 6 milyar doları hedefliyoruz. Bu da dünya pastasının yüzde 1.2’si demek. Tabiiki bu pay çok küçük, amacımız yaptığımız master planlarla pastadaki bu payı çok yukarılara çekmek. 90 uçak

İnşaat şirketimiz ABD'de sinagog yapıyor

 İnşaat şirketlerimizi önü kesilemiyor. işte bir başarıda ABDden geldi. sinogog inşaatını bir Türk firması yapıyor.

DIŞ Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, ABD ziyaretinin Houston ayağında petrol şirketlerinin CEO’larıyla da biraraya geldi. Gezi sırasında sık sık dile getirdiği ve iş talep ettiği Türk müteahhitlik firmalarından Volkan Irgıt’a ait Lantera’nın inşaatını sürdürdüğü Sinagog projesini de gezen Çağlayan, Sinagog’un, Musevi Bethramam Cemaati tarafından finanse edildiğini belirtti. Projede Kudüs taşı yerine Teksas kireç taşı kullanılıyor. Türkiye’den granitlerin döşendiği Sinagog’un ibadethane

Emekli maaş farkı ödeme tarihi

emekli maaş farkları
 Emeklilerin beklediği maaş farklarının ödeme tarihi belli oldu. açıklama tarihine göre emekli maaş farkı Ağustos ayı maaşları ile birlikte ödenecek. emekli maaş farkları her emeklimize hayırlar getirsin.

EMEKLİ, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 850 bin 913 kişinin 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, ağustos

Aksa dan yeni yatırım

 Elyaf üretimi için açılan fabrikadan sonra şimdide enerji sektörüne girecek aksa 220 milyon dolar yatırım amaçlıyor.

KARBON elyaf için yüzde 100 Türk mühendislerinin geliştirdiği teknolojiye 85 milyon dolar yatırım yapan Aksa, yeni yatırımını enerjiye kaydırdı. Aksa’nın, Yalova’da yıllık 1500 ton üretim kapasitesiyle devreye aldığı karbon elyaf üretim tesisinin açılışında konuşan Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Dinçkök, “Mevcut yatırımlarımıza ek olarak enerji santrali kuracağız. Aksa’nın verimliliğinde ve maliyet yapısında enerjinin önemli bir yer tutuyor. Kömüre dayalı, en son teknolojiyi kullanan santralımızı bir yıl içinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Karbon elyaf ve enerji santralının toplam yatırım maliyeti

Vodafone tekrar atakta

 Vodafone ekonomik kriz sonrası ibreleri ilk defa büyüme yönüne çebvirdi. vodafone iş başvurusu artık daha popüler.

VODAFONE Türkiye, 2010 yılı ilk çeyreğinde bir çeyrekte elde ettiği en yüksek gelire ulaşırken, Vodafone’un sonuçlarına da olumlu etki yaptı. Vodafone, Nisan-Haziran aylarını kapsayan 2010 yılının ilk çeyreğinde toplam gelirinin 11.3 milyar sterlin (17.2 milyar dolar) olduğunu açıkladı. Cep telefonu operatörü Vodafone, Türkiye, Almanya ve İngiltere pazarındaki toparlanmanın etkisiyle resesyondan bu yana ilk kez büyümeye döndüğünü açıkladı. Açıklamada, “Afrika ve Merkezi Avrupa

Karsandan New York taksisi

karsan taksi
 Karsan katıldığı en büyük ihale ile New York taksi ağını kurmayı amaçlıyor. Çağdaş adındaki prototip ile katılınan ihalede umutluyuz. bu bekleyiş başarı ile sonuçlanırsa Karsan iş başvurusu bağlantımızda bir patlama gerçekleşeceğini düşünüyorum.

KOÇ Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un ortağı ve en yakın dostu Bernard Nahum’un oğulları Jan ve Klod, 1976 yılında ‘Çağdaş’ isimli otomobil geliştirdiklerini, ancak o zaman grubun otomotiv grup başkanı olan babalarından ‘Türk halkına uygun değil’ diye onay alamadıklarını anlattı. Aradan geçen 34 yıla bir çok başarı sığdıran iki kardeş gençlik hayallerini bu kez Vehbi Koç’un damadı İnan Kıraç’ın da desteğiyle ‘Karsan’ ismiyle yarattı. İki kardeşin geliştirdiği Türk markalı araç New York taksi ihalesine girerken, ekim ayında İstanbul Auto Show Fuarı’nda sergilenecek.

Romantik beklenti değil

Karsan’ın New York taksi ihalesi için geliştirdiği ilk yüzde 100 Türk malı aracı dün törenle tanıtıldı. Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, “Niye bizim markamız yok?” sorusundan böyle bir yolculuğa çıktıklarını söyledi. Türk otomotiv sektörünün geleceğinin kendi markasını yaratmaktan

Kapalıçarşıda pazar tatili bitiyor

kapalıçarşıda iş başvuruları artacak
 Bu haberimiz ile kapalıçarşıda iş başvurusu yapmak isyen iş arayan arkadaşlar olacaktır. işte kapalıçarşının pazar tatilini kaldırması ile değişecekler...

Pazar açılımı sayesinde 2 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanması, dükkan sahiplerinin de bir yılılk kira giderini karşılaması bekleniyor

Dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı, diğer alışveriş merkezleri gibi pazar günleri de açılarak yeni bir açılım sağlamaya hazırlanıyor. Esnaflar Derneği Başkanı Dr. Hasan Fırat, tarihi çarşının pazar günü kapalı kalmasının Türk ekonomisi için de ciddi bir kayıp olduğunu savunarak, "Sadece pazar günü çarşıyı açmak bile en az 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacaktır" dedi. Fırat sadece yaz aylarında pazar günlerinden elde edilecek gelirin dükkan sahiplerinin bir yıllık kira gelirlerini karşılayacağını öne sürdü.

550 yıllık tarihiyle ziyaretçilerine hizmet veren, 3 bin 600 adet dükkanın bulunduğu Kapalıçarşı, hem artan yabancı turist hem de daha çok yerli turisti çekmek için haftasonu tatilinden vazgeçiyor. Kapalıçarşı'nın pazarları kapalı olması için hiçbir yasa olmadığını, bunun bir gelenek olduğunu anlatan Fırat, "İstanbula gelen turistin yüzde 70'i Kapalıçarşı'yı ziyaret ediyor. Zaten TÜRSAB'la (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) yaptığımız anlaşmaya göre tur operatörleri İstanbul programında

Emekliler maaş promosyonu alacak

emekli
Yaklaşık 9 milyon emeklinin merakla beklediği maaş promosyonunda Başbakan Erdoğan devreye girdi ve ilgili bakanlara 'bunu çözün' talimatı verdi. Çalışanlar için geçerli olan genelgeye emekliler de ilave edilecek. Yeni düzenleme ile bankanın verdiği promosyonda kurumlar herhangi bir kesinti yapamayacak.

Emekliye maaş promosyonu verilebilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasındaki pazarlıklar devam ederken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan emekliye önemli bir destek geldi. Edinilen bilgiye göre Başbakan Memur-Sen yetkililerini kabulünde emeklinin maaş promosyonu alabilmesine olumlu baktığını söyledi ve bu konuda hukuki altyapıyı oluşturan Başbakanlık Genelgesi'ne emeklilerin de ilave edilmesi talebine onay verdi. Böylece memurların maaş promosyonu alabilmesini sağlayan 2007 tarihli Başbakanlık Genelgesi, emeklileri de kapsayacak şekilde

Fethiye işkur istiyor

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), ilçeye İş-Kur Müdürlüğü kurulması için çalışma başlattı. Gerekli girişimlerde bulunan FTSO'nun isteğinin olumlu karşılandığı, en kısa zamanda ilçeye İş-Kur Müdürlüğü'nün açılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan FTSO Başkanı Akif Arıcan, İş-Kur Müdürlüğü'nün, ilçedeki kalifiye işçi sayısını artırmak ve işsizlik oranını en aza indirmek için gerekli olduğunu kaydetti.

Dış Ticaret Müsteşarı Ali Boğa'nın FTSO ziyareti sırasında sarf ettiği 'Türkiye'de işsizlik yok, kalifiye işçi sıkıntısı var' sözleri Ticaret Odası'nı harekete geçirdi.

Gençlerin meslek sahibi olması için harekete geçen FTSO, ilçeye

Ak tekstil iş başvurusu

 Ak tekstil iş başvurusu bağlantısını arayan birçok arkadaş sitemizden bize ulaşarak neler yapabileceklerini sordu. Bartında kurulan tekstil atölyesi için 300 yeni eleman arayan ak tekstil firmasının bir iletişim formuna ulaştık. sizde bu formu doldurarak yetkililere

İşsizlik çareleri araştırılıyor

işsizlik
Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan başkanlığında yapılan toplantıya, İşkur İl Müdürü İlhan Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Günay Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ermiş, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Ahmet Kula, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Burhanettin Ağabeyoğlu ile sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldılar. İş-Kur Müdürü İlhan Aslan, verdiği brifingle Balıkesir´deki istihdam ve işsizlik oranları ve işsizlerimizin genel durumu ve eğitim seviyeleri hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.
İstihdam ve mesleki eğitimin geliştirilmesi için bu yıl devlet tarafından önemli bir kaynağın ayrıldığını dile getiren Vali Yılmaz Arslan, eldeki bu kaynakları istihdamı artıracak projelere yönelik kullanılacağını vurguladı. Bundan önce yapılan istihdam garantisi olmayan meslek kurslarından ziyade farklı uygulamaları gündeme getireceklerini söyleyen Arslan, "Bundan önceki gibi incik-boncuk, çaput işleriyle uğraşacak halimiz yok. Bu tarz kursları zaten Halk Eğitim Merkezleri vermekte. Şu andaki çalışmalarımızda istihdam garantili kurslar olacak. Çok kurs açmak önemli değil, kurstan sonra eğitim alanlara iş garantisi verebileceğimiz kurslar açmalıyız. Bunun içinde mantıklı ve sonuç alabileceğimiz bir yol bulmalıyız. Esnafın, sanayicinin, sanatkarların

Hava kuvvetleri subay alacak

Hava kuvvetleri komutanlığı subay alımı iş ilanı yayınladı, sizde başvurmak için detaylara

Medipol hastanesi iş başvurusu

Medipol hastanesine iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlara yönelik bu yazımızın altında medipol iş başvurusu bağlantımızı bulabilirsiniz. bu bağlantı ile hemen medipol iş başvuru formu doldurabilirsin.
Medipol iş başvurusu

İstanbul Medipol Hastanesinin misyon ve vizyonu doğrultusunda nitelikli insan gücü alımını gerçekleştirmek; çalışanlarımızın memnuniyetini ücretlendirme, performans değerlendirme, kariyer planlama, eğitim ve benzeri insan kaynakları araçlarını kullanarak arttırmaktır.
Bu anlayışla, İstanbul Medipol Hastanesi etkin ve insan odaklı İnsan Kaynakları uygulamaları ile motivasyonu yüksek, kuruma bağlı çalışanlara sahip olma ilkesini

Florence nightingale hastanesi iş başvurusu

Florence nightingale hastanesi iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıda vereceğimiz bilgiler doğruldusunda sizde hastane ortamında kariyer yapma olanağına kavuşabilirsiniz.
florence nightinale hastanesi

Vizyon Misyon ve kurumsal değerlerimiz doğrultusunda nitelikli, eğitim düzeyi yüksek, yeniliklere açık, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, takım çalışması yapabilen kişileri istihdam etmek ve bu kişileri sürekli eğitim programları,etkin performans, ve ödüllendirme sistemleri ile

Başkent hastanesi iş başvurusu

 Başkent hastanesi iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlar vereceğimiz bağlantıda başkent iş başvuru formunu hemen doldurarak iş başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi, çalışmalarını üniversiter bir yapıya dönüştürmeyi amaçlayan Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ile Haberal Eğitim Vakfının girişimleri sonucunda, 13 Ocak 1993 tarihli Resmi gazetede yayımlanan 3961 sayılı kanun ile, ülkemizin sağlık alanında ilk, eğitim alanında ise üçüncü

Özel hastaneler iş garanti üniversite açıyor

hastane iş başvurusu
 Eleman bulamayan birçok sektör gibi her köşe başında açılmaya devam eden özel hastanelerde personel bulmada sıkıntılar yaşıyor. bu tip engelleri aşmak için balık verme balık tutmayı öğret mantığı ile özel hastane üniversitelerinden mezun olanlara garanti iş verilmekte. birçok sektörde uygulamaya geçilen bu taktik ile kalifiye, işi bilen eleman yetiştiriliyor.

- Acıbadem Üniversitesi Acıbadem Sağlık Grubu
- Başkent Üniversitesi Başkent Hastanesi
- Fatih Üniversitesi Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
- İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi
- İstanbul Medipol Üniversitesi Medipol ve Nisa Hastaneleri
- Maltepe Üniversitesi Maltepe Üniversite Hastanesi
- Ufuk Üniversitesi Ufuk Ün. Tıp Fak. Dr. Rıdvan Ege Hastanesi
- Yeditepe Üniversitesi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
- Yeni Yüzyıl Üniversitesi Universal Sağlık Grubu (Alman, Vatan Hastaneleri)

Özel hastane yatırımlarının artması, binlerce kişiye iş imkanı yaratıyor, ancak kaliteli ve yetişmiş eleman sıkıntısı da büyüyor. Türkiye'de özel sağlık sektörü halen 200 binden fazla sağlık personeline istiham sağlıyor. İnşaatı devam eden ve planlanan da 30 civarında özel hastane var. Şu anda yetişmiş eleman bulmakta zorlanan sağlık sektörü, gelecek yıllarda daha da zorlanacak. Her hastaneye özellikle üst ihtisas dalları alanlarında hekim, ameliyat personeli, uzman düzeyde hemşire ve yönetici bulmak kolay değil. Eleman sıkıntısını aşmak için birçok hastane, eğitim programlarına başladı. Yine de hemşire, ara eleman, hatta hastane yöneticiliği alanlarında uzmanlaşmış personel bulmakta zorlanan özel hastaneler, çözümü vakıf üniversitesi kurmakta buldu.

Yeditepe, Başkent gibi hastane gruplarının ardından bu yıl da Acıbadem Sağlık Grubu, Acıbadem Üniversitesi; Medipol ve Nisa hastanelerinin sahibi Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı, İstanbul Medipol Üniversitesi; Alman ve Vatan hastanelerini bünyesinde barındıran Universal Hastaneler

Bankalar 5 bin kişiye istihdam sağladı

TÜRKİYE Bankalar Birliği (TBB) Genel Sekreteri Ekrem Keskin, bankaların son bir yıllık dönemde 5 binden fazla kişiyi işe aldığını belirtti. Keskin, bu dönemde mevduat ve kredilerde yaşanan artışlara karşın, kârlılık performansının geçen yılki kadar iyi gitmediğini belirti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) günlük ve haftalık verilerini esas alarak hazırlanan raporla sektörün ilk 6 aylık performansını anlakan Keskin, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bankacılık sistemi büyüyor ve ekonomik büyümeyi de finanse ediyor. Sektörde özel sektöre açılan kredilerin kamuya açılan kredilerden daha fazla büyüdüğünü, sorunlu kredilerde düşüş yaşandığını, TL mevduatında büyümenin devam ettiğini, bireysel kredi talebinin arttığını görüyoruz.”
bankacılık istihdam rakamları

Keskin, şu değerlendirmeyi yaptı: “İstihdam rakamları 2002 döneminin çok üstünde rakamlara ulaştı. Mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarında çalışan sayısı son bir yılda 5 bin 109 kişi, Ekim-Aralık 2009 dönemine göre 3 bin 962 kişi artarak, 176 bini aştı. Kişi

Uzmanlaşmıs meslek edindirme merkezi (umem)

uzmanlaşmış meslek edindirme kursları
  Umem yani uzmanlaşmış meslek edindirme merkezi bir nevi iş-kur iş garanti kurslarının gelişmiş biçimi. umemin en önemli farkı yılda 120 milyon tl kaynak kullanılması. işsizliği azaltıcı etkili bu dev proje ile 5 yılda 1 milyon kişi iş ve meslek sahibi olacak.

Proje ilk yıl İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana, Konya, Tekirdağ, Mersin, Manisa, Kayseri, Gaziantep, Denizli, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Malatya ve Erzurum’da uygulanacak. Teorik eğitimler Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezlerinde, pratik eğitimler ise eşleştirme yapılan özel sektör kuruluşlarında gerçekleştirilecek. Proje ile yılda 9 bin 858 kursta 197 bin 160 işsiz eğitilebilecek. Başarılı kursiyerlerin yüzde 90’ı istihdam edilecek.

Projenin sonucunda 111 okula 106 milyon liralık makine-teçhizat yatırımı yapılacak, 6 binin üzerinde eğitici eğitilecek. 5 yıl sürecek projede, her yıl yaklaşık 200 bin kişiye

Canbebe iş başvurusu

 Canbebe iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlarımız aşağıdaki vereceğimiz bağlantıdan canbebe kariyer iş başvuru formu doldurup hemen yollayabilirsiniz.

Stratejimiz, bulunduğumuz sektörde uluslararası standartlarda insan kaynakları yönetimi anlayışının benimsendiği, herkesin çalışmak istediği ve çalışmaktan gurur duyduğu bir yapı

TOKİ sakinlerin aylik geliri 1500 tl

 Dar gelirlinin kira öder gibi ev sahibi olduğu toplu konut idaresinden alnan toki evleri sakinlerinin yapılan bir araştırmada 1500 tl'den az maaşlı olduğu açıklandı.

TOKİ'nin, müşteri memnuniyetini belirlemek amacıyla Haziran ayında bir araştırma şirketine yaptırdığı çalışma, Türkiye'nin tüm illerinde TOKİ projesi bulunduğundan, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenen NUTS-2 Bölgeleme sistemi çerçevesinde seçilen 26 ilde yapıldı. Yüzde 90 doluluk oranma sahip 85 ayrı toplu konut projesinde yaşayan 2 bin 346 kişiyle görüşüldü. Buna göre, Toplu Konut İdaresi'nden konut alanların oldukça büyük bölümü 'çok memnun' ve yüzde 81'i ise 'tavsiye ediyor.' TOKİ projesinde ikamet edenlerin yüzde 62.7'sinin, yani neredeyse üçte ikisinin aylık net geliri, 1500 liranm altında. Yüzde 34.2'sinin net aylık

6 milyon işsizimiz var

işsizlik
 Her ne kadar AB toplam işsizinden fazla istihdam sağlasakta işsizlerimizin fazlalığı bakımından ses getiriyoruz. ülkemizde halihazırda 6 milyon kayıtlı işsizimiz var.

TİSK tarafından yayımlanan ''İşgücü Piyasası Bülteni - Temmuz 2010''da, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Hanehalkı İşgücü araştırması Nisan 2010 sonuçlarını içeren haber bülteni kapsamında işgücü piyasasında son bir yıllık dönemde ön plana çıkan gelişmeler ana başlıklar halinde özetlendi.

Bültende, 2009 yılına göre işsizliğin gerilediğini; ancak 2008’e göre işsiz sayısının üçte bir arttığı belirtilerek, “En geniş tanıma göre yaklaşık 6 milyon işsiz var” denildi.

2009 Nisan dönemine göre 2010 Nisan döneminde issizlik oranının 2,9 puan azalarak yüzde 14,9’dan yüzde 12’ye gerilediği, yıllık değerlendirmede işsiz sayısının ve işsizlik oranının Nisan 2010’da gerilediğinin görüldüğü ifade edilerek, “Bu noktada, krizin işsizlik bakımından en ağır sonuçlarının

Aras kargonun sezonluk sistemi tuttu

aras kargo iş başvurusu
 Aras kargo gerçektende iyi bir girişim ile turizm merkezlerinde dönemsel kargoculuk yaptı.  bu fikir meyvelerini tabiki verdi ve verecektir. sizde aras kargo ailesine katılmak isterseniz iş başvurunuzu yapmakta gecikmeyin.

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, 15 ili kapsayan 'Yolaçık 2010' toplantılarında kargo sektöründe bir 'ilk' olan 'Sezonluk Şube' modelini hayata geçirerek yılın ilk altı ayında özellikli hizmetlerle yüzde 220'lik bir büyüme elde ettiklerini söyledi. Aras, "Sadece nisan - ekim aylarında açık olan bu şubelerle, turizm sezonunda bize en çok ihtiyaç duyulan döneminde müşterilerimizin

istihdamda AB'yi geçtik

 Son yıllarda yapılan mesleki projeler, istihdam yaratma çalışmaları sonucunda 1,8 milyon kişi iş sahibi oldu. bu rakam AB ülkelerinin istihdamının toplamından fazla düzeyde.

Şimşek, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’ndayaptığı konuşmada, “Türkiye’nin dünyada son 60 ya da 80 yılın en büyük krizinden çok hızlı ve güçlü bir şekilde çıkmasının tesadüf olmadığını” söyledi. Türkiye’nin büyüme, istihdam yaratma ve kredi notu artışı bakımından Avrupa’da birçok rekor kırdığını belirten Şimşek, yapılan tahminlere göre Türkiye’nin bu yıl yüzde 5 ile 7 arasında büyüyeceğini, AB ülkelerinin

Defacto irakta

 Kuzey ırak ülkemiz için ticaret pazarı olmaya devam ediyor. ıraklıların ihtiyaçlarını karşılamak için defacto Erbil'de mağaza açtı. defacto iş başvurusu

Irak’ın kuzeyi ile Türkiye arasında gelişen ikili ilişkileri ve küresel krizi fırsata çevirmek isteyen Türk hazır giyim firmaları, gözünü Kuzey Irak pazarına dikti.

Türk markalarının ayrıcalıklı rağbet gördüğü Irak ve kuzeyinde bay ve bayan spor giyim dünyasının önde gelen markalarında olan DeFacto, Erbil’in Şoreş Caddesi’nde mağazasını törenle açtı. Erbil Valisi Nevzat Hadi Hadi, “Bölgede açılan yerlerin çoğu Türk ve dünya markasıdır. Pazarlarımızdaki

Memur emeklileri zam oranlari

emekli maaşları
 Her emeklinin beklediği zam geldi. en düşük memur emeklisi maaşı 898 tl olarak belirlendi. emeklilerle beraber zam yapılan Milletvekili maaşlarıda 4 bin 967 lira oldu, açlık sınırındalar resmen....

Memur emeklilerinin yüzde 3,59'luk zam sonrası yeni maaşları da belli oldu. En düşük memur emekli aylığı, ek ödeme ile birlikte 898 liraya yükseldi.

Memurlar gibi memur emeklileri de yılın ilk 6 ayı için yüzde 1,06'lık enflasyon farkı ve yüzde 2,5'luk ikinci yarı zammını aldı. Böylece memur emekli maaşları, 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere yüzde 3,59 oranında arttı.

Bu çerçevede, vergi iadesinin yerini alan yüzde 4'lük ek ödeme ile birlikte Haziran'da 864,9 lira olan en düşük memur emekli aylığı, bu ay 898 liraya yükseldi. Bunun 863,7 lirasını normal aylık, 34,5 lirasını da ek ödeme oluşturdu.

Yüzde 4'lük ek ödeme ile milletvekillerinin emekli maaşı da 25 hizmet yılına göre 4 bin 787 liradan 4 bin 967 liraya çıktı. Bunun 194 lirasının milletvekillerine ek ödeme olarak

Amerikada iş başvurusu

  Amerikada çalışmak isteyen işsiz arkadaşlarımıza yönelik geliştirilen yeşil kart uygulaması ile başvuru yapanlar arasından 50 bin kişi amerikada yaşamak ve çalışmak olanağına sahip oluyor.

Amerikada çalişma izni başvurusu

 Amerikada çalışmak isteyen birçok vatandaşımız bulunmakta ve bunlar her fırsatta amerikan hükümetine başvurularını gerçekleştirmekte. sizde amerikada çalışma izni almak için hemen başvurunuzu yapabilir yüksek olan şansınızı dahada katlayabilirsiniz.

50 bin GÖÇMEN alımı başladı

 Amerikan hükümeti hem yerleştirmek hemde çalıştırma amacı ile 50 bin civarı işsiz göçmen alımını kabul edecek. Amerika gibi sosyal şartları yüksek bir ülkeye yerleşip çalışmak birçok işsizimizin hayallerini süslüyor. sizde kaydınızı gerçekleştirerek amerikada yaşama şansı yakalayabilirsiniz. Amerikada yaşamak, çalışmak için gerekli olan yeşik kart uygulaması sadece birtek kayıt işlemi ile sizlerin hizmetinizde.

400 bin memur alımı yapılmalı

memur alımı
İşsizlikten kırılan ülkemizde aslında kamunun %25 istihdam olanağı varmış. bunu savunan Kamu-sen başkanı "kamuya 400 bin eleman alımı yapılmalı" dedi. eğer gerçekten böyle bir boşluk varsa kim neden bunu yapar anlamadım. umalımda bu 400 bin alım yakın zamanda gerçekleşir.

Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, kamu kurumlarındaki kadroların yüzde 25'inin boş olduğunu savunarak, "Kamuya en az 400 bin memur istihdamının sağlanması gerekmektedir" dedi.

Yazılı açıklama yapan Hanefi Bostan, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) ülkelerinin verileri göz önüne alındığında Türkiye'de nüfusa düşen memur sayısının diğer ülkelere göre oldukça düşük, hatta yetersiz düzeyde olduğunu söyledi. Finlandiya, Fransa, ABD, İspanya ve Almanya gibi ülkelerdeki memurların nüfusa oranlarından örnekler veren Bostan, 2002 yılında kamu kurumlarında ki memur açığının 471.826 iken, boş kadro sayısının 2009 yılında nüfus artmasına rağmen 561.179 'a yükseldiğini
kaydetti. Bostan, vatandaşın, devletten kaliteli hizmet alması için kamuda istihdam edilen memur sayısının, ülkede ki nüfus artışı ile doğru orantılı olması gerektiğini

Türk hava yolları hostes iş başvurusu

 Türk hava yolları yayınladığı ilanda kabin memuru alımı yapacağını duyurdu. sizde hostes olmak isterseniz öncelikle vereceğimiz bağlantıdan detaylara ulaşabilirsiniz. thy hostes iş ilanı burada.

Turizm 17 bin kişiye istihdam sağlıyor

turizm eleman alımı
 Turizm sektöründe istihdam almış başını gidiyor. her ne kadar turizm sektörü daha çok dönemlik eleman çalıştırsada her yıl ortalama 17 bin kişiye iş olanağı sağlıyor.

TÜROFED’in Turizm Raporu’nun tanıtımında konuşan Ahmet Barut, bankaların 2009’da sektöre toplam 11.5 milyar TL kredi kullandırdığını söyledi.

Barut, “Bu kredilerden geri dönmeyip tasfiye olacak hesaplara giren miktar 364 milyon lira oldu. Mart 2010’da bu rakam 355 milyon liraya geriledi. Konaklama yatırımları ile Türkiye’de yılda ortalama 17 bin kişiye

2 Bin 500 TL Maaşlı İş Garanti Kurs

management trainee kursu
 Son zamanlarda iş garanti eğitim kursları furyasına bankalarda katıldı. ama bu öyle az maaş vaad eden bir meslek edindirme kursu değil. bankalar management trainee kursu ile yönetici adayları yetiştirecek. bu adaylar kurs sonunda 2 bin 500 tl maaşlı iş sahibi olabilecek.  bankaların MT kurslarına yeni mezun üniversiteliler yoğun ilgi gösteriyor. MT iş başvuruları bankalara şahsen yada açılacak sınavlara başvuru ile gerçekleşebiliyor.

İşletme, iktisat ya da mühendislik fakültelerinden mezun binlerce genç tek bir hedefe kilitlendi: MT programları! Yeni mezunlara hızlandırılmış kariyer yolu sunan bu programlar, çalışma hayatına başlangıç niteliği taşıyor. Özellikle bankalar, açtıkları programlar kapsamında işe aldıkları gençleri farklı işkollarında görevlendiriyor. Sektörüne ve firmasına göre değişse de MT'lerin aldığı net ücret bin 500 ila 2 bin 500 lira arasında değişiyor.

 Bankaların yakın zamanda alımını yapacağı management trainee kursu açıklamaları siz iş arayanlara yol gösterecek nitelikte. iş bankası 100 kişilik yönetici adayı yetiştirecek

Koç meslek liselilerin yanında

 İşsizliğin en önemli sorunları lise yıllarında başlıyor. meslek liselerinin katsayı sorununa parmak basan koç grubu meslek liselilere destek vermeye devam ediyor. koç iş başvurusu

2002-2003 eğitim öğretim yılında meslek liselerine devam eden öğrenci sayısı 985 bin 575 ve liseler arasındaki payı yüzde 30'lar civarındaydı. 2009-2010 öğretim yılında ise meslek liselerindeki öğrenci sayısı 1 milyon 819 bin 448'e, liseler arasındaki payı da yüzde 46'ya yükseldi. Son bir yılda meslek liseli sayısı 16,24 puan birden arttı. 2003 yılında 3.660 olan meslek lisesi sayısı 2010 yılında 4.846'ya çıktı. 2013 yılında bu liselere devam eden öğrenci oranının yüzde 52'ye çıkması bekleniyor. 2010 yılı itibarıyla Muş'taki meslek liseli oranı yüzde 61.

Meslek liselerinin yeniden önem kazanmasına Koç Grubu 20 şirketiyle destek veriyor. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un hamiliğinde Grup, 4 yıldır 'meslek lisesi memleket meselesi' diyerek, 8 bin meslek lisesi öğrencisine Vehbi Koç Vakfı'ndan burs sağlıyor. Öğrenciler mezun olana dek 3 yıl daha burslar devam edecek ve 7 yılda toplam 15 milyon dolar burs verilecek. Projenin

Yunanistanda işsizlik tırmanıyor

 İşsizlik birtek bizim değil tüm dünya devletlerinin sorunu olmaya devam ediyor. Komşumuz Yunanistanda ekonomik kriz sonrası artmaya başlayan işsizlik oranları durulmuyor. tabi onların arkalarında AB gibi destek veren bir abileri var, mutlaka düzeleceklerdir.

Yunan medyası, Yunanistan İstatistik Kurumu'ndan (ELSTAT) alınan bilgilere göre, 2009 yılı nisan ayında yüzde 9,4 olan işsizlik oranının, 2010 mart ayında yüzde 11,6, nisan ayında ise yüzde 11,9'a tırmandığını duyurdu.

Haberlerde, işsizlerin geçen yıl nisan ayına oranla yüzde 27,9 oranında arttıkları ve sayılarının

Migros yeni 5M mağazasını açtı

migros iş başvurusu
 Migros marketler zinciri 9. dev 5m migros mağazasını Afyon'da açtı. dev mağaza 5bin metrekare alana sahip. sizde migros iş başvurusunu yenilemek isterseniz buraya tıklayınız.

Migros Ticaret A.Ş, Türkiye genelindeki dokuzuncu 5M Migros'u, Afyon'da hizmete açtı.

Migros'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 5 bin 350 metrekarelik alana sahip 5M Migros'ta ilk kez bireysel tüketicilerle birlikte otel, restoran, cafe ve toplu yemek şirketleri için de toptan satış konsepti uygulamaya konuldu.

Afyonlular'ın her türlü gıda ve gıda dışı ihtiyaçlarını hipermarket sunumuyla karşılayan Afyon 5M, bölgenin lojistik açıdan geçiş noktası olmasından hareketle tüm otel, restoran, cafe ve toplu yemek şirketlerinin ihtiyaçlarını 10, 15, 20 kilogram veya kolili satışla karşılayacak

ASO : işsizlik düşmeye devam edecek

düşen işsizlik oranları
 İşsizlik oranlarının mayıs ayında %12 ye gerilemesinin yorumları yapılıyor. ASO başkanı bu oranların haziran ayında 1 puan daha düşeceğini vurguluyor. bu oranlar işsizleri tatmin etmesede istatistiksel olarak başarı seviyesinde.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, işsizlik oranındaki azalmaya ilişkin “terk ettiğimiz cepheleri tekrar alıyoruz, kaybettiğimiz pozisyonlara tekrar gelmeye çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Özdebir, Nisan ayında işsizlik oranının geçen yılın aynı ayına göre 2,9 puanlık azalışla yüzde 12 seviyesinde gerçekleşmesini değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinin 2009 yılı son çeyreğinden itibaren gittikçe ivmelenen bir büyüme içerisinde olduğunu, bunu elektrik tüketim rakamlarında da gördüklerini kaydeden

Makine kimya eleman alacak

mke iş ilanı
  Mke yayınladığı iş ilanı ile kpss sonucuna göre çeşitli branşlarda eleeman alımı yapacaktır. iş başvurusu koşulları için isilan.org sitesindeki detaylara buradan

İş kazalarında başı çekiyoruz

iş kazaları
 Yapılan bir araştırmaya göre iş kazalarında Türkiye Rusya ve Hindistan ardından 3. sıraya yerleşti. yıllarca zar zor iş bulan arkadaşlarımız bir dikkatsizlik ile hayatını kaybediyor.

ILO’nun (Uluslararası Çalışma Örgütü) verilerine göre, 2003-2008 yıllarında iş kazası oranları itibarıyla Türkiye sorunlu bir ülke.
Gerçekten Hindistan ve Rusya’dan sonra ölümlü iş kazalarında üçüncü sırada yer alıyoruz.
İş kazalarıyla ilgili tedbirlerini başarıyla yürüten İngiltere’de bu oran yüzde 1’in altında. Almanya’da yüzde 2.5 , Fransa’da yüzde 3.5, İspanya’da yüzde 4 iken ülkemizde yüzde 9.5-10 civarında bulunuyor.
Türkiye’de 2008’de 72 bin 963 iş kazası meydana geldi, 539 meslek hastalığı

İşsizlik oranları düsüyor

işsizlik
 Ülkemizde işsizlik oranları yavaş yavaş düşmeye devam ediyor. bu sadece kayıtlı işsizlik rakamları olsada yüzümüzde ufak bir tebessüm uyandırıyor. Vatandaşımızın ekonomik krizlerden bile fazla düşündüğü, üzüldüğü işsizlik rakamları muasır medeniyetler seviyesine bir an önce ulaştırılmalı.

Türkiye İstatistik Kurumu Nisan ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre işsizlik oranı yüzde 12'ye düştü.

İşsizlik oranı geçen senenin aynı aynı ayında yüzde 14.9'du. 2010 Mart ayında ise yüzde

Denteks sanko'nun

 Sanko holding bir zamanlar bir dev olan denteks'i satın aldı. sanko holding 10 milyon liraya ihaleye çıkan denteksi 3 milyon liraya satın aldı. sanko iş başvurusu yap

2008 yılında girdiği ekonomik sıkıntıyı aşamayarak eylül ayında işçileri çıkarıp, üretimini durduran Denteks, borçları nedeniyle Honaz İcra Müdürlüğü tarafından arsası, binası ve içindeki makinelerle ilk kez 10 Ocak 2010 tarihinde icra yoluyla satışa çıkarıldı. 10 milyon 12 bin lira geçici bedelle yapılan satışta alıcı çıkmadı. Fabrika sahiplerinin itirazı üzerine fabrika ve içindeki malzemelerin ayrı ayrı satışına karar verildi.

11 Mart 2010 tarihindeki 2'nci ihalede sadece fabrika 7 milyon liradan satışa sunuldu. Bu bedele alıcı çıkmayınca, yüzde 40 indirime gidilerek, 10 gün sonra 3'üncü ihale, 2 Temmuz 2010'da 4'üncü ihale yapıldı. Ancak, fabrikaya 7 milyon liraya da alıcı bulunamadı.
Honaz İcra Müdürlüğü, Denteks'in fabrika binası ve

Evde yaşlı ve hasta bakımı kursiyer çekilişi

 Daha öncede yayınladığımız yaşlı bakımı kurs ilanı çekilişleri yavaş yavaş yapılmakta. yozgat sorgunda yapılan yaşlı ve hasta bakıcı kursuyer çekilişleri sonuçlandı. yaşlı ve hasta bakıcı kurs detayları için tıklayınız.

Sorgun İlçesinde hazırlanan ve Avrupa Birliği Fonlarından desteklenen Evde Yaşlı ve Hasta Bakımı Projesi kursiyerleri kura ile belirlendi. Sorgun Belediyesi Fen İşleri Şefi ve proje sorumlusu Yusuf Yılgın, Merkezi Finans ve İhale Birimi ile 13 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan ve aynı gün çalışmalara başlanan "Evde Yaşlı ve Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme" isimli AB projesinin kayıtlarının tamamlandığını ve kursiyerleri kura yöntemi ile belirlendiğini belirterek, "Projemize 300 kişi başvurdu. Bunun içinden 120 asıl 40 tane yedek kursiyeri belirledik. Belirlenen kursiyerler iki guruba ayrılıp, 24 Temmuz Cumartesi günü İlyas Arslan Sinema, Tiyatro ve Kültür Merkezinde, Bozok Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeleri tarafından haftada 3 gün olmak üzere 4 ay kurs görecekler" dedi.Kurs görecek kursiyerlerin günlük 8 Euro

İzmir büyükşehir belediyesi söför kursu açacak

 Ülkemde herkez doğuştan şöför olduğundan şöför meslek edindirme kursunun pek tutacağını sanmıyorum ama yinende güzel bir uygulama olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şoför yetiştirmek için meslek kursları açmayı planladıklarını söyledi.

Aziz Kocaoğlu başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında söz alan AK Partili Meclis Üyesi Ali Aslan, belediye otobüsleri şoförlerinin yaptıkları kazaları gündeme getirdi.

Kocaoğlu, ESHOT şoförlerinin son dönemde yaşadıkları olayların kendilerini üzdüğünü, yaklaşık 3 bin belediye otobüs şoförü olduğunu, tatsız birkaç olay yaşandığını belirtti.

Belediye otobüsleri şoförlerinin işe alınması konusunda çok dikkatli davrandıklarını, buna rağmen bazı tatsızlıklar yaşandığını bildiren Kocaoğlu, şunları söyledi:

''Belediye olarak mesleki eğitime para harcıyor, çeşitli alanlarda

Koç holding devleşti

 Yapılan araştırmada global 500 şirket sıralamasında tek türk şirketimiz koç oldu. Koç holding değerini 2 milyar dolar daha arttırdı. Koç holding çalışan sayısı geçen yıl 68 bin kişiye dayandı. koç iş başvurusu

ABD’li Fortune Dergisi’nin her yıl açıkladığı ‘Global 500’ listesinde yer alan tek Türk şirketi Koç Holding, değerini 2 milyar dolar artırarak 44 milyar 313 milyon dolara çıkarırken, ciroda yaşadığı yüzde 34.7’lik kayıpla 101 basamak geriledi. Geçtiğimiz yıl 44 milyar 167 milyon dolar ciro ile listenin 172’nci sırasında yer alan Koç Holding, bu yıl 28 milyar 845 milyon dolar ciro ile 273’üncü sırada tutundu. Önceki yıl 73 bin 677 kişiye istihdam sağlayan Koç’un geçen yılki personel sayısı da 68 bin 57 kişiye geriledi.

“Global 500” listesinde Amerikan Wal-Mart mağaza zinciri önceki yıl Royal Dutch Shell’e kaptırdığı birinciliği 408.21 milyar dolar ciro ve 2 milyon 100 bin personeli ile geri aldı. Wal-Mart mağazaları, küresel ekonomik krizde indirimli satışlar sayesinde gelirlerini artırırken, önceki yıl zirveye yükselen Royal Dutch Shell’i 2010 Fortune 500 Küresel listesinin zirvesinden indirdi. Royal Dutch Shell

Erdemirden yeni düzen

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) Yönetim Kurulu, ERDEMİR Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığının reorganize edilerek, ERDEMİR Grup Pazarlama ve Satış Koordinatörlüğü olarak yeniden yapılandırılmasını kararlaştırdı. erdemir iş başvurusu

ERDEMİR'in, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında yapılan düzenleme hakkında bilgi verildi.
Açıklamada, şöyle denildi:

“Şirketimiz (ERDEMİR) Yönetim Kurulu'nun 12 Temmuz 2010 tarih ve 9053 sayılı kararı ile ERDEMİR Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı reorganize edilerek, 'ERDEMİR Grup Pazarlama ve Satış Koordinatörlüğü' olarak yeniden yapılandırılmış olup, ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza'sına bağlı olarak faaliyet göstermesine karar verilmiştir.

Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı kadrosu iptal edilmiştir. ERDEMİR Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Günhan Beşe, Genel Müdür Müşavirliği'ne atanmıştır. Yeni ihdas edilen ERDEMİR Grup Pazarlama ve Satış Koordinatörlüğü

Yeni kanunla işçilere çalışmama hakkı

işçi hakları
 İş sağlığı ve güvenliği kanunu tasarısında işçiler işverenden güvenlik tedbirlerini almalarını talep edebilecekler, aksi taktirde işçi çalışma alanını bırakıp gidebilecek. bunun sonucu işçininrı korunacak-mış! bence bunun sonucu derhal kovulur. işverenin tek söyleyeceği "çalışacak adammı yok kardeşim" olur....

İşçi ve işveren sendikaları konfederasyonlarının görüşüne sunulan taslağın yasalaşması halinde, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin hükümler ilk kez özel bir kanunla düzenlenmiş olacak.

Taslakla, iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının sürekli olarak iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülükleri düzenleniyor.

Getirilen düzenlemeler, kamu ve özel sektöre ait bütün işler ve iş yerlerinde, bu iş yerlerinin işverenleri ile işveren vekilleri, çırak ve stajyerler de dahil olmak üzere tüm çalışanlara faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanacak.

Düzenlemeler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ve genel kolluk kuvvetlerinin eğitim, operasyon, tatbikat ve benzeri kendine özgü faaliyetlerinde, sivil savunma ve acil durum birimlerinin eğitim, tatbikat ve afetlere müdahale gibi faaliyetlerinde, ev hizmetlerinde, çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar hakkında uygulanmayacak.

Taslağa göre, işveren, çalışanların sağlık ve güvenliğini sağlamak için mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dahil gerekli her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale

Aselsan devlesiyor

aselsan iş başvurusu
 Dünya savunma sanayi şirketleri sıralamasında Aselsan ilk 100e girmiş bulunmakta. bu güzel haber sonrası aselsan iş başvurusu bağlantımızı tekrar yayınlamaktan gurur duyuyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından hazırlanan listeye göre dört yıldır ilk 100 savunma sanayi şirketi içinde (Defense News Top 100) yer alan ASELSAN, geçen yıl 93. sırada yer alırken, bu yıl, 7 basamak yükselerek 86. sıraya yükseldi. İlk 100 arasında Türkiye'den sadece ASELSAN'ın bulunduğu listede, dünyanın en önemli savunma

Diyanet personeli sözlü ile alınacak

diyanet
 Artık diyanet eleman alımlarını ösym'ye bağlı kalmaksızın sözlü olarak alacak.

Bundan önce Diyanet İşleri Başkanlığının memur kadroları, ÖSYM tercih kılavuzunda yer almaktaydı. Ancak bundan sonra ilana Diyanet çıkacak ve ilan edilen kadro sayının 3 katı kadar aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavın müftülüklerde mi yoksa Başkanlık merkezinde mi olacağına yönetmelik düzenlemesinde karar verilecektir. Ancak büyük bir ihtimalle Adalet Bakanlığının uygulamasında

Bakan kardeşine kadrolu iş

bakandan torpil
İş bulmak için biryerlerde iyi bir dayınız olması gerek lafı yine doğrulandı, ama bu sefer iyi bir abla kardeşini TRT kadrolu elemanı yaptı. Nimet Çubukçu daha öncede kanal 7 muhabirini basın danışmanı yapmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun Kanal 7'den transfer ettiği basın danışmanının ardından, erkek kardeşi de TRT'nin kadrolu personeli oldu.

Çubukçu, Devlet Bakanlığı görevine başladıktan sonra Kanal 7 muhabiri Rukiye Karacaaltıncaba'yı basın danışmanı olarak görevlendirmişti. Karacaaltıncaba'nın kadrosu daha sonra TRT'ye alınmıştı. Böylece eski Kanal 7 muhabirinin danışmanlık görevi garanti altına alınmıştı.

TRT NİMET ÇUBUKÇU'YA ÇALIŞIYOR

Ancak ortaya çıkan yeni bir bilgi Çubukçu'nun yalnızca danışmanının değil, kardeşinin de TRT'ye geçen "şanslı" isimlerden biri olduğunu ortaya koydu.

Geçmişte Yalova Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, daha sonra TBMM Milli Saraylar Dairesi Başkanlığı Saray ve Köşkler Grup Başkanlığı'nda memur kadrosuna geçen İlker

Uyumsoft iş başvurusu

 Ülkemizin belkide en iyi yazılım firması uyumsoft iş başvurusu yapmak için aşağıdaki bağlantımızı kullanınız.

UyumSoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder, yazılı açıklamasında, Avrupa ülkelerinde kod üretecek yazılım mühendislerine ihtiyaç duyulduğu, Türkiye'nin Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) başta olmak üzere çeşitli konulardaki yazılım

Bu köyde kirazdan 3 bin kişi ekmek yiyor

Kiraz ihraç köyü | Webde ziraat

Bu yazı webziraat.com sitesinden yayınlanmıştır.

İşsizlik nitelikli personel ile azalır

işsizlik
  Her fırsatta dile getirilen kalifiye elman sıkıntısı ülkemizdeki işsizliğin yegane nedeni olmaya devam ediyor. eğitimsiz ve kolunda altın bileziği olmayan iş arayan kesim ülkemizde işsizliğe mahkum oluyor.

ASO Başkanı Özdebir ile MYK Başkanı Bayram Akbaş arasında imzalanan protokol ile ASO bu sektörde yeralan 25 adet mesleğin standartlarını belirleyecek.

Türkiye’de işgücü verimliliğinin düşük olmasının önemli sebeplerinden birinin nitelikli eleman sorunu olduğunu da kaydeden Özdebir, “En son teknoloji ile çalışan makineler de getirsek verimliliği artıramayız. İşgücünün niteliğini mutlaka yükseltmek zorundayız” dedi. MYK Başkanı Bayram Akbaş da en temel sorunlarımızdan birinin nitelikli işgücü ihtiyacı olduğunu ve bunun altyapısını oluşturmak için çaba

İzmirde işsizlik azaldı

işsizlik
 Kayıtlı işsizler arasında yapılan bu istatistiğin tam anlamıyla gerçeği yansıttığı meçhuldür ama işsizlik ülkemizin sorunu olmaya son hızıyla devam ediyor.

İZMİR'de bu yılın ilk 6 ayında 32 bin 152 kişi iş bulma umuduyla Türkiye İş Kurumu'na başvururken bu rakamın geçen yılın aynı döneminde 36 bin 73 olduğu belirtildi. İşsiz başvurularındaki yüzde 12'lik azalma ile işçi arayanlardaki yüzde 67'lik artış, krizden çıkışta 'tünelin ucundaki ışık' olarak değerlendirildi.

Türkiye İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü'ne 2010 yılının ilk 6 ayında 19 bin 868'si erkek, 12 bin 284'ü kadın, toplam 32 bin 152 kişi başvurdu. 2009 yılının aynı döneminde bu rakamın 22 bin 977'si erkek, 13 bin 96'sı kadın toplam 36 bin 73 kişi olduğu belirtildi. Bu yıl işsiz başvurularında geçen yıla kıyasla yüzde 12'lik azalma olduğu belirtildi. İstatistiklere göre bu yılın ilk 6 ayında 2 bin 664'ü kamu, 4 bin 867 özel kuruluş toplam 7 bin 531 kurum işçi temin edilmesini istedi. Geçen yılın aynı döneminde 269'u kamu, 1975'i özel olmak üzere toplam 2 bin 244 kurumun "Bize işçi bulun" diye başvurduğu, bu yıl işverenden gelen isteğin yüzde 67 oranında arttığı belirtildi.

İzmir İş Kurumu kayıtlarında göre kentte 109 bin 137 işsiz bulunuyor. Bunların 100 bin 743'ü hiçbir işte çalışmıyor, 9 bin kişi ise çalıştığı işten memnun olmadığı

Kamu memur alimi artacak

memur alımı artacak
 Suçlu bulundu, İMF engelinin ortadan kalkması ile memur alımları arttırılacak. herzamanki gibi bununda seçim yatırımı olduğunu düşünen çok olacaktır ama bunuda zaman gösterecek diyelim....

Akşam gazetesinin haberine göre daha önce bazen kriz, bazen de IMF engeli nedeniyle kamuya eleman alımının sınırlandığını anlatan Şimşek şunları söyledi:

“Bu yıl daha fazla eleman alacağız. 2010’da nispeten artış olacak ama bunun seçimle ilgisi yok. İşsizliği kamu istihdamıyla çözme iddiaları da doğru değil. Özel bir yığılma yok.”
Şimşek kamuda istihdam artışının gerekçelerini de şöyle açıkladı:

“Geçen yıl bütçede, emekli olanların yerine yüzde 25 eleman alınması sınırı vardı, yüzde 50’ye çektik.

İkincisi, kamu kurumlarının yüzde 3 engelli çalıştırması zorunluluğundan gelen 38 bin açık var, onu serbest bıraktık. Bir sürü yeni üniversite kurduk bu yıl 7 bin öğretim elemanı