Esenyurt meslek kursları devam edecek

Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Halil Uyumaz, kursların önemine değinerek“Gençlerimizin meslek sahibi olması kurslara gelmeleri beni fevkalade memnun ediyor yıllardır bu uğurda çalışmalarımız oldu. Esenyurt’ta meslek edindirme kursları oturtuldu. Bir yandan insan eğitirken, diğer yandan yetişen elemanların iş ve istihdam edilmesinde iş adamlarımızın da duyarlılığına teşekkür ediyorum.
İş adamlarımıza önemli görev düşüyor sahip çıkmam, kursiyerlerimize düşen iş araştırmasını kendilerinin yapmalarını, şu anda ilçemizde İSMEK ve Halk eğitim Müdürlüğümüzün kursu var Halk Eğitim müdürlüğümüz ve kaymakamlığımızın açtığı kurslar var. 45 kurs açtık bu kurslarda bin 200 öğrenci eğitim alarak belge almaya hak kazandı. Halk eğitimde mesleki belge sahibi olanlar ve alanlar iş bulmuş durumdadır İŞ Kur Esenyurt Kaymakamlığı, Esenyurt Belediyesi milli eğitim hep birlikte el ele Bu kurs benim 501 bir kişi müracaat etti 232 kişi belge alıyor. Devlet bu kursa gelenlere günlük 15 tL. veriyor ama biz istediğimiz verimi alamadık. Bu kursların boşa gitmemesi için kurslarda mezun olan arkadaşlara sahip çıkın dedi.
İSMEK,Halk Eğitim, İŞKUR ile çalışmalarımız devam edecek. Hedefimiz beş yüz kişi değildir. Okullarımız öğretmenlerimiz hazır ben isterdim ki bin kişi katılsın 900 u sertifika alsın. Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Kurslara sizlerde katkı sunun mesleksiz olan insanları
kursları gösterin bilim ve teknolojinin geliştiği günümüzde işsiz kalmayalım” dedi
Yoğun katılım
Düzenlenen törene İlçe kaymakamı Halil Uyumaz, Esenyurt Belediye Başkanlığı Meclis Başkanı Timur Akçiçek, İl Genel Meclis Üyesi Hamit Öncü, Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Yaşar, Meclis Üyesi Efrail Çiftçi, A. Murat Alatepe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gazanfer Karakuş, Mecit Doğan çok sayıda kursiyer dikkat çekerken Halk Eğitim Müdürlüğü müzik gurubu türküleri ile renk katarken Altın yıldız ilk Öğretim okulu folklor ekibi ege yöresi halk oyunları ile beğeni topladı.

Bu ilan isbasvurusu.org sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.