300 kişiye Mersin nükleer santralinde iş imkanı

Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi kapsamında Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. adı ile kurulan şirket, Türk uyruklu öğrencilerin Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da yerleşik MEPhI Üniversitesinde nükleer enerji alanında eğitim almalarını sağlamak üzere bir proje hazırladı.

Bu çerçevede bu yılın Eylül döneminde 50 öğrenci, program süresince de toplamda 300 Türk uyruklu öğrenci, tamamı Proje Şirketi tarafından sağlanacak burs ile MEPhI'de eğitim görecek.

Söz konusu eğitimi tamamlayarak mezun olan öğrenciler Akkuyu nükleer santralinde en az 13 yıl mecburi hizmette bulunacaklar. Çalışanlara dolgun bir ücretin
yanı sıra sigorta ve lojman gibi imkanlar da sağlanacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 23 HAZİRAN

Eylül ayında başlayacak programa Türkiye'de yerleşik üniversitelerin mühendislik fakülteleri ile fen fakültelerinin “fizik ve/veya matematik” derslerinin okutulduğu tüm bölümlerinin halihazırda hazırlık, 1., 2., 3. ve 4. sınıfında eğitim gören veya bu bölümlerden mezun olan Türk uyruklu öğrenciler başvuru yapabilecekler.
İlgilenen öğrencilerin “http://www.rusyadaokumak.com/” adlı internet sitesinde yer alan formu doldurarak 23 Haziran 2011 günü gece 23.59'a kadar on-line başvuru yapması gerekiyor.

Başvuru sahibi öğrenciler 27 Haziran 2011 tarihinde Ankara'da yerleşik Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde yapılacak yazılı sınavı başarı ile geçen öğrenciler daha sonra ilan edilecek bir tarihte sözlü sınava tabii olacaklar.

Sözlü sınav sonucunda başarılı olan ilk 50 kişi Eylül ayından itibaren MEPhI'de eğitim görmeye hak kazanacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.