TARGEL son 2500 ziraat mühendisi alımı kapıda

2500 ziraat mühendisi alımı
 Her köye bir ziraat mühendisi projesi kapsamında Targel hayata geçirilmiş bu güne kadar 7500 personel alımı yapılmıştı. Yeni adı Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olan kurumumuz proje başlangıcında 10 bin kişinin istihdam edileceğini açıklamıştı. Seçim öncesi 2500 ziraat mühendisi alımı ile (sadece adı ziraat mühendisi içersinde veteriner ağırlıklı alım yapılmıştır) Targel projesi 7500 kişiye tamamlanmış kalan 2500 alım 2012 öncesi tamamlanma sözü verilmiştir. Tam bu bağlamda açıkta kalan mühendis arkadaşlarımız son 2500 alımını tabiri caiz ise 4 gözle beklemekteydi.

 Benim de dahil olduğum bir çok meslektaşım verilen sözün bir seçim yatırımı olduğunu, seçimden sonra kimsenin kılını bile kıpırdatmayacağını düşünmekteydik ki 17 eylül cumartesi sabahı yetkili bir mercii olan Bursa Tarım il müdürü Kasım Piral'den açıklama geldi.(bknz) Açıklamaya göre Sayın tarım il müdürümüz Targel projesi kapsamındaki son 2500 ziraat mühendisi alımının önümüzdeki dönemde gerçekleşeceğini belirtmekte. Yeni personel alımı ile sadece mühendis değil veteriner ve sosyolog alımları da yapılacak.

 Sayın Kasım Piral bu açıklama ile atama bekleyen mühendis arkadaşlarımın içine su serpse de tarih açıklamamış olması sadece önümüzdeki dönem olarak belirtmesi kafamızda yeni soru işaretleri oluşmasına da neden olmuştur. Önümüzdeki dönemde kasıt 2012 yılı mı? yeni meclis
yılı mı? yoksa 2012 kpss sonrası mı olacaktır?

Bazı memur forumlarında 2500 ziraat mühendisi alımı tarihi olarak Kasım Aralık ayları işaret edilmekte fakat bu açıklamalar söylenti niteliğini aşamamaktadır.

 Tüm bu beklentilerin gölgesinde kalan görevde olan 7500 sözleşmeli personele seçim öncesi verilen kadrolar tahminimizce kimseyi köyde bırakmayacak gibi. Hepsinin doğal hakkı olan kadro sonucu atama şansları yükselmiştir. Bu gelişme sonrası her köye bir ziraat mühendisi projesi olan TARGEL amacına ulaşamamıştır...diye düşünmekteyiz....

1 yorum:

  1. Sen veteriner agirliklimi yoksa ziraat muhendisi agirliklimi git bi bak tarim il subelerine

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.