İşkurdan yeni iş bulma önerileri

iş bulma önerileri
İşkur "Günde 8 iş başvurusu yapın. 30 yerden 'hayır' yanıtı alsanız da yılmayın" diyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işsizliği azaltmaya yönelik bir yandan mesleki bilgi ve becerileri artırmaya yönelik eğitim çalışmalarını sürdürürken bir yandan da işsizlerin kendi imkanlarıyla iş bulmalarını kolaylaştıracak etkili yöntem ve teknikler üzerinde çalışıyor. Bugün Gazetesi'nden Erdoğan Süzer'in haberine göre, iş aramanın çok zor olduğuna özel vurgu yapan İŞKUR, 2 milyon 637 bin işsize bir kılavuzla yol haritası hazırladı: İşte iş bulmamın püf noktaları:

Kayıt yaptırın: Öncelikle İŞKUR şubelerine kayıt yaptırın. Ne tür işte çalışmaktan hoşnut olacağınızı bilip ona göre iş arayın.

Eşe dosta not bırakın: Gazete ilanlarını izleyin. Eşe dosta yazılı not bırakın. Gayretli ve azimli olun. Bazen beğenmediğiniz bir iş, çok daha iyi işler bulmanız için

2011 Ramazan Hurma fiyatları

hurma fiyatları
Ramazan sofralarının vazgeçilmezi hurmanın kilosu, 100 liraya kadar çıkıyor.
Türkiye geneli için hurma ithal eden ve merkezi Konya'da bulunan Hacıbey Hurmacı firması yetkilisi Enver Çakmak, Ramazan ayı için hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Suudi Arabistan, Tunus, Cezayir ve İran'dan ithal edilen hurmaların hem toptan hem de perakende satışını yaptıklarını dile getiren Çakmak, Ramazan ayı dolayısıyla hareketliliğin arttığını ve satışlarda artış yaşandığını belirtti.

Hurma fiyatları 2011
Çakmak, Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi sebebiyle geçmiş yıllardaki Ramazanlara göre hurma satışlarında düşüş yaşandığını, havaların sıcak olmasının yanı sıra yaz aylarındaki meyve çeşitliliğinin de bu düşüşte etkili olduğunu bildirdi. 45 çeşit hurma sattıklarını, kilogram fiyatının 5 liradan başlayıp 100 liraya kadar çıktığını ifade eden Çakmak, "Geçen yıla göre fiyatlarda değişiklik yok. Hatta bazı çeşitlerde bir miktar düşüş var. Hurmayı dolarla alıyoruz. Dolarda son günlerde önemli artış var, ancak bu artışı fiyatlara yansıtmadık. Ramazan ayında vatandaşlarımızın hurma keyfini kaçırmak istemiyoruz. Ramazan sonuna kadar da fiyatlarda değişiklik olacağını tahmin etmiyorum. Özellikle kilosu 10-30 lira arası satılan mebrun

Bedelli askerlik geliyor askerlik kısalıyor

bedelli askerlik
Terörle mücadelede yeni dönem. Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Polis ve Jandarma İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda terörle mücadele edecek. Askerlik kısalacak, bedelli gündemde. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı terörle mücadelede yeni dönemin şifreleri ortaya çıkmaya başladı. Yeni dönem, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kara ve Hava Kuvvetleri’ni de kapsayacak biçimde reorganizasyon şeklinde yürütülecek.

Star gazetesinin haberine göre pekçok yapısal reform içeren yeni dönemde askerliğin kısaltılması ve bedelli askerlikte gündemde.

İŞTE YENİ DÖNEMİN ŞİFRELERİ
- İç güvenlik tamamen İçişleri Bakanlığı’nın denetiminde ve çatısı altındaki birimler eliyle yürütülecek.

- İçişleri Bakanlığı Emniyet ve Jandarma’yı organize ve uyumlu hareket eden bir yapıya büründürecek.

- Terörle Mücadelede Polis Özel Harekat Timleri’yle (PÖH) birlikte Jandarma Özel Harekat (JÖH) kullanılacak.

- Jandarma bütün yapılarıyla İçişleri Bakanlığı’na bağlanacak.

- Sınır Güvenliği, Avrupa Birliği perspektifinde sivil bir yapıya kavuşturularak ve Genel Müdürlük seviyesinde, Sınır Güvenliği Genel Müdürlüğü kapsamında ele alınacak.

- Kaçakçılarla mücadele döneminden kalan karakol sistemi kademeli olarak kaldırılacak.

- Sınırdan sızmalara karşı modern mücadele

Garanti bankası 2011 personel alımları devam ediyor

garanti bankası
Garanti bankasının 2011 personel alımları tüm hızı ile devam etmektedir. Bankada çalışmak isteyen iş arayan özellikle okumuş arkadaşlarımız sitemizde bulunan Garanti bankası iş başvurusu konumuzdan garanti bankası iş başvuru formuna ulaşabilirsiniz. 2011-2012 garanti bankası eleman alımları sitemizde güncel

Nestle personel alımları için iş başvurusu yap

Nestle personel alımları
Nestle iş başvurusu yaparak sende bu geçmişi ve gücü belli firmada iş olanaklarına ulaşabilirsin. nestle kariyer olanakları ile satış veya üretim alanında iş sahibi olabilirsin.nestle iş ilanlarına sitemizden sürekli olarak ulaşabilirsin.

Nestle iş başvurusu yap-iş başvurusu - kariyer - insan kaynakları

Çocuk bakıcısı iş başvurusu yap

Çocuk bakıcısı iş ilanı | İş İlanları

Geçici şoför aranıyor

Geçici makam şoförü aranıyor | İş İlanları

Engelli ambar elemanı aranıyor

Özürlü engelli ambarcı alımı yapılacak | İş İlanları

Meze aşçısı iş başvurusu için

Balıkesir sıcak soğuk meze aşçısı aranıyor | İş İlanları

Muhasebe sekreteri iş başvurusu yap

İstanbul ön muhasebe sekreteri aranıyor | İş İlanları

Bayan kuaförü iş ilanı yayınlandı

Batman Bayan kuaförü aranıyor | İş İlanları

İnşaat mühendisi iş başvurusu yap

İnşaat mühendisi arkadaşlarımıza bir iş ilanı yayınlıyoruz.

Erzincan inşaat mühendisi iş ilanı | İş İlanları

Asansör tamircisi aranıyor


Tekirdağ Asansör montaj elemanı iş ilanları | İş İlanları

Otobüs şoförü aranıyor | İş İlanları

Otobüs şoförü aranıyor | İş İlanları

Türkiyede iş yok herkes gurbete

 İş beğenmezlik var diyen büyüklerimize itafen bir araştırma sonuçlarını yayınlıyoruz. İş beğenmeyen işsizlerimiz gurbetele çalışmaya gidiyor, hemde her yıl gurbetçi sayımız artıyor.

OECD’nin yayınladığı “Uluslararası Göçte Görünüm” raporuna göre Türkiye’den ülke dışına gönderilen işçi sayısı 2009’da, 2008’e göre yüzde 3 artarak 59 bin 500’e çıktı. Türk işçileri büyük oranda Orta Doğu’ya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na gitti
Gurbetçi olmak
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) “Uluslararası Göç Görünüm Raporu”nu yayınladı. OECD bölgesine 2009 itibarıyla en fazla sığınmacı başvurusu Afganistan’dan (26 bin 730) yapıldı. Irak’tan 24 bin 220, Somali’den ise 21 bin 260 sığınmacı OECD ülkelerine yöneldi. Bu ülkeleri sırayla Rusya, Çin, Sırbistan, Nijerya, Meksika, İran, Gürcistan, Pakistan, Eritre, Sri Lanka, Zimbabwe ve Türkiye izledi. 2009 yılında Türkiye’den, üyesi bulunduğu OECD ülkelerine 7 bin 20 sığınma talebi oldu. Rakam 2005 yılında 12 bin 500 idi. Sığınmacı sayısı yüzde 43 azalırken, Türkiye listede 5’incilikten 15’inciliğe indi. Türkiye’ye gelen sığınmacıların sayısı 2008’de 13 bin iken, 2009’da 7 bin 800’e düştü. Ancak 2010 istatistiklerinin rakamın yeniden 2008 düzeyine çıktığını gösterdiği bildirildi. 2009’da Türkiye’ye

Kamu çalışanlarına 2500 tl zam farkı geldi

 Kamuda çalışan işçilere 8 aylık zam fark ödemesi 2 bin 500 tl olarak ödenecek. Bu sürpriz ödeme Ağustos ayında işçilerimizin hesaplarına yatacak.

Kamu çalışanı zam fark ödemesi
8 aylık fark toplamda 2 bin 500 TL fark alma hakkı doğurdu. Kamuda çalışan işçilere sevindirici haber bugün geldi…
Kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin 2 yıllık sürede alacağı zam Ocak 2011′den itibaren uygulanacağı için 8 aylık fark alma imkanı doğdu.
300 LİRA ARTIŞ, 2500 LİRALIK ZAM FARKI
Düşük maaşlı kamu işçisine seyyanen zam, yüzdelik zam ve sosyal yardımla birlikte yaklaşık 330 lira artış sağlanmıştı. Buna göre, bu gruba giren işçiler, ortalama 2 bin 500 lira zam farkı alacak. Yüksek maaş aldığı için seyyanen zam alamayan işçiler de 8 aylık döneme ait sosyal yardım ve zam farkı alacak. Bu miktarın da bin 500 TL civarında olacağı belirtiliyor.
ÖDEMELER AĞUSTOS’TA
Bu farklar 15 Ağustos’ta toptan ödenebileceği gibi, işverenle varılan anlaşma çerçevesinde parça parça da ödenebiliyor. Toplu iş sözleşmelerinin 15 Ağustos’a

FLYDubai eleman alımı için iş başvurusu

fly dubai
 FLYDUBAİ iş başvurusu yapmanın tam zamanı. Genişleme kararı alan flydubai iş ilanları burada.

Hava şirketlerinin uçak sayılarını artırması ve büyümesiyle birlikte sektörde istihdam da hızla artıyor. Dubai’nin ilk indirimli havayolu şirketi olan flydubai de bir yandan büyürken bir yandan da kadrosunu güçlendiriyor. Önümüzdeki dört yıl içinde 600 pilot istihdam edecek olan şirketin şu an 240 pilotu var.

Flydubai’nin sektöre yeni girmiş olup bu hızda büyüyen dünyanın ilk havayolu şirketi olması sayesinde en iyi pilotları bünyesinde topladığı bilgisini veren Flydubai CEO’su Ghaith Al Ghaith, “Daha da büyüyeceğiz. Operasyonel ihtiyaçlarımızı karşılayacak büyüklükte bir ekip oluşturmamız gerekiyor” diyor. Önümüzdeki dört yılda toplam 600 yardımcı ve kaptan pilot istihdam edecek olan flydubai pilot seçimi için CTC Aviation Group ile ortak çalışıyor. Ghaith, yardımcı pilot pozisyonuna

Umem 900 bin kişiye iş olanağı sağlayacak

 Meslek eğitimi vererek kalifiye eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen UMEM beceri kursları 900 bin kişiye iş olanağı sağlamayı planlıyor.
Umem kursları

Kamu ve özel sektör Türkiye genelindeki ara eleman sıkıntısını ortadan kaldırmak ve nitelikli iş gücü yetiştirmek için düğmeye bastı. UMEM Beceri’10 Projesi’ 900 bin kişiye istihdam hedefliyor

İşverenlerin sık sık dile getirdiği sanayideki ara eleman yetersizliğine kamu – özel sektör ve üniversite işbirliğinde hayata geçirilen UMEM Beceri’10 (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri) Projesi son verecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) başlattığı projeyle beş yılda bir milyon kişi eğitimden geçirilecek ve başarılı olan 900 bin kişi istihdam edilme fırsatı yakalayacak. Ocak 2011′den itibaren işlerlik kazanan proje kapsamında şimdiye kadar 79 ilde bin 345 kurs açılmış. Bu kurslardan 463′ü tamamlanmış durumda, 5 binden fazla kişi de stajına devam ediyor. Daha kurslar tamamlanmadan ülke genelinde bin 400 kişinin istihdam edildiğini söyleyen projesorumluları, bazı kursiyerlerin Ford Otosan, Baymak Makine, Foxconn gibi şirketlerde çalışmaya başladıklarını belirtiyor. Önümüzdeki dönemlerde ise Honda, CMS Jant, Yataş’ın kursiyerleri işe almaya başlayacağını müjdeleyen yetkililer, nitelikli elemanihtiyaçlarını TOBB tarafından geliştirilen bilgi sistemine online olarak bildiren yaklaşık 4 bin firmanın, 42 bin civarında stajyer istihdam etmek üzere talepte bulunduğunu söylüyor. Proje kapsamında 81 ilde 121 meslek lisesine de yaklaşık 90 milyon TL’lik makine ve teçhizat yatırımı yapılmış. Ayrıca bu okullarda eğitim veren öğretmenler güncel konular hakkında eğitime tabi tutulmuş ve eğitimlere yaklaşık 4 milyon TL’lik bütçe ayrılmış.

Sorunlar ortadan kalkıyor
Makine sektörünün en önemli ihtiyacı olan nitelikli eleman istihdamına hızlı ve yerinde çözüm sağlaması açısından UMEM Beceri’10 Projesi’nin hayati önem taşıdığını söyleyen TOBB Türkiye Makine ve Techizat İmalatı Sektör Meclisi Başkanı Merih Eskin, “Çeşitli sebeplerle atıl duran iş gücünü istihdama katmak ve bu işgücünü daha verimli sektörlere yönlendirmek bu projeyle mümkün oldu” diyor. Daha önce açılan kursların üretim alanlarına hitap etmediğini, eğitim niteliğinin düşük ve kursların işleyişine ya da müfredatına müdahil olamadıklarından yakınan Eskin, bu proje kapsamında kursların ihtiyaç

2011 2012 Türkiye kömür işletmeleri iş başvuru ve iş ilanları

Türkiye kömür işletmeleri
 Türkiye kömür işletmeleri iş ilanlarına sitemizde yayınlanan güncel ilanlar ile ulaşabilirsiniz. Türkiye kömür işletmeleri iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlar he gün sitemizi takip etmenizi öneririz.

Türkiye Kömür İşletmeleri kurumu devlete bağlı olarak çalışan iktisadi devlet teşekkülüdür. Ülkemizin zengin kömür ocaklarını değerlendirmek ve linyit, turp bitümlü şist, asfaltit gibi enerji kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir kurumdur. Türkiye Kömür İşletmeleri ülke genelinde hizmet vermektedir ve bu hizmetlerine 4 müessese müdürlüğü ve bu müdürlüklere bağlı olarak hizmet vermekte olan 4 adet işletme müdürlüğü aracılığı ile sunmaktadır. Türkiye Kömür İşletmeleri iktisadi devlet teşekkülü olduğu için işe alımlarını açık bulunan kadronun bulunduğu ilde hizmet vermekte olan İşkur müdürlüğü aracılığı ile ilan etmektedir ve ilan süresi sonunda yapılan başvurular değerlendirilerek nitelikleri uyan kişilerin işe alımları gerçekleştirilmektedir. Kömür madenlerinde oluşan pozisyonlar ağır iş kapsamına girmesi ve yer altında çalışılması nedeni ile sadece

En fazla eleman alan firmalar - Eleman ve iş ilanları

 Türkiyenin en fazla eleman alımı yapan şirketlerini aşağıda sıralıyoruz. Şirketlerin üzerine tıklayarak iş başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Türkiyenin en fazla iş ilanlarını yayınlayan ve istihdam olanağı sağlayan şirketlerine ulaşmak isteyen arkadaşlar bu yazımızı dikkatlice inceleyiniz.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) gerçekleştirdiği ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”na göre, ismini belirtmek istemeyen 4 şirketin de içinde bulunduğu istihdam sağlayan 50 kuruluş sıralamasında 8 kamu kuruluşu yer alırken, 38 özel sektör kuruluşu yer aldı.
En fazla Eleman alım yapan şirketler

İSO 500 araştırmasına göre Arçelik 14 bin 48 çalışanla istihdamdabirinci sırada yer aldı. Arçelik’i 13 bin 543 çalışan ile Türkiye Şeker Fabrikaları, 12 bin 603 çalışan ile Türkiye Taşkömürü Kurumu izledi. 2009 yılında İSO 500 arasında yer almayan Vestel Dijital Üretim Sanayi 89. sıradan, Besler Gıda 92 sıradan, Şenpiliç Gıda 99. sıradan Bunge Gıda 103. sıradan Namet Gıda ise 113. sıradan listeye girdi.

2010 yılında İSO 500′de imalat sanayi kolunda faaliyet gösteren kuruluşların alt sektörler itibatiyla dağılımı incelendiğinde, istihdamda en yüksek paya sahip olan sektör yüzde 20,7 ile Gıda, İçki ve Tütün Sanayioldu. İkinci sırada yüzde 15,3 ile Taşıt Araçları Sanayi, üçüncü sırada yüzde 15,1 ile Dokuma, Giyim Eşyası, Deri ve Ayakkabı Sanayi yer aldı.

2010′da istihdamda ilk sırayı alan Gıda, İçki ve Tütün Sanayi’nin payı 30 yıla yakın bir sürede sadece 1 puan artış gösterdi. İkinci sırada Taşıt Araçları Sanayi ise 1982′de yüzde 4,2′lik payı ile yedinci sırada iken,büyük bir artış göstererek 2010′da yüzde 15,3′lük payla ikinci sıraya yükseldi. Üçüncü sıradaki Dokuma, Giyim Eşyası, Deri ve Ayakkabı Sanayinin payı ise ilk sıradan, üçüncü

İzmir danışman iş ilanı | İş İlanları

İzmir danışman iş ilanı | İş İlanları

Ankara Bilgisayar elemanı aranıyor | İş İlanları

Ankara Bilgisayar elemanı aranıyor | İş İlanları

Geçici kazı operatörü aranıyor | İş İlanları

Geçici kazı operatörü aranıyor | İş İlanları

Çaycı aranıyor | İş İlanları

Çaycı aranıyor | İş İlanları

Geçici iş makinesi operatörü iş başvurusu yap

İş makinesi operatörü olmak isteyen iş arayan arkadaşlar için geçici iş ilanı yayınlanmıştır.

Geçici iş makinesi operatörü aranıyor | İş İlanları

Vestel 350 eleman alacak

Vestel
 Vestel Manisa fabrikasında istihdam edilmek üzere 350 kişilik eleman alımı yapıyor. Vestel Manisa işkur ile beraber yaptığı iş görüşmeleri olumlu sonuçlar veriyor. Vestel iş başvurusu bağlantımızı kullanmayı unutmayınız.

Manisa'da faaliyet gösteren Vestel A. Ş. ve bazı firmalar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Manisa İl Müdürlüğüne kayıtlı işsizler arasından fabrikalarında istihdam etmek için eleman seçimlerinde bulundu.

400'den fazla işsizin başvuru yaptığı iş görüşmelerinde mülakatları Vestel A. Ş. Üretim Sorumlusu Nihat Kırılmaz yaptı.

Kırılmaz, gazeteciler açıklamasında, Vestel'de çalıştırılmak üzere 350 kişinin işe alınacağını, yapılan mülakatta 200 kişi üzerinde olumlu görüşe vardıklarını

Tokatta itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Tokatta itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Ramazanda en çok gıda sektöründe eleman alımı yapılacak

gıda sektörü
 Ramazan ayında istihdamda gıda sektörü rekorlar kırmaya hazırlanıyor.

Sıcak hava ve yaklaşyan Ramazan ayı istihdama da olumlu etki yapıyor. Yapılan araştırmalar, Ramazan ayının yaratacağı iş hacminin özellikle gıda sektöründe istihdam artışına neden olduğunu ortaya çıkardı.

Secretcv'nin yaptığı araştırma, yılın ilk yarısında en çok eleman arayan 5’inci sektör olan gıdanın temmuz ayında 3’üncülüğe, 7’inci sektör olan sağlığın ise 5’inci sıraya yükseldiğini gösterdi. Ramazan hazırlığına giren gıda sektörü en çok aşçı, garson ve gıda mühendisi ararken, sağlık sektörü ise hemşire, hasta hizmetleri

Almanya 200 bin kalifiye elemana kapılarını açacak

Almanya göçmen alımları
 Kalifiye eleman eksikliğinin ülkemizde de hissedildiği bu dönemde Almanyanın da meslek eğitimi almış göçmen ihtiyacı artmakta. Alman yetkililerin açıklamalarına göre Almanyanın yılda 200 bin kalifiye eleman ihtiyacı bulunmakta. Almanya iş başvurusu bağlantıları ve haberleri ile sitemizi takibe devam ediniz. Almanya göçmen alım politikaları şekillenmeye devam ediyor.

Alman İş Ajansı (BA) başkanı Frank-Jürgen Weise Almanya'nın her yıl 200 bin kalifiye eleman göçüne ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Azalan nüfusundan dolayı Alman ekonomisinin önümüzdeki dönemde artarak yabancı iş gücüne ihtiyaç duyacağını belirten başkan Weise, 2025 yılında ülkede çalışma yaşında olan insanların sayısının 6,5 milyon daha az olacağını da sözlerine ekledi.

BA başkanı Almanya'nın bu iş güçünde yaşanacak olan açığı ancak her yıl 200 bin göçmen ithal ederek kapatabileceğini belirtti.

Weise bu 200 bin rakamının içerisinde gelecek olan

Turkcell çağrı merkezi personel alımları devam ediyor

Turkcell
 Turkcell çağrı merkezleri eleman alımları  yeni yatırımlar ile tüm hızı ile devam ediyor. Sitemizde yayınlanan turkcell iş başvurusu bağlantımız ile çağrı merkezi personel alımları içinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Genel olarak çağrı merkezleri ülke genelinde binlerce istihdam olanağı yaratmakta. Büyük şirketlerin sorunları yada satışları telefon ile halletmesi ile çağrı merkezi sektörü giderek yayılmaya devam ediyor. Toplamda 7 bin kişiye çağrı merkezlerinde istihdam sağlayan Turkcell yeni çağrı merkezi yatırımları ile farklı şehirlerde de iş olanağı yaratmaya devam edecek.

Türkiye’nin en köklü ve kaliteli hizmetiyle daima bir adım önde olan gsm operatörü TÜRKCELL kriz söylemlerine adeta meydan okuyarak yatırımlarına devam ediyor. TÜRKCELL şu anda İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Karaman, Eskişehir ve Gazianatep’te toplam 7 bin gence iş veriyor. TÜRKCELL çağrı merkezleri açmaya ve eleman-personel alımı yapmaya devam ediyor.

Turkcell ‘kriz geliyor’ söylentilerine yeni yatırımlarla cevap verdi. İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Karaman, Eskişehir ve Gazian-tep’teki çağrı merkezlerinde 7 bin genci

Antalyada itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Antalyada itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Ar şirketler grubu Arbella makarna iş başvurusu yap

ar şirketler grubu
Dünyada ihracat lideri olma hedefi koyan Arbella makarna sahibi ar şirketler grubu iş başvurusu bağlantımız

Akbank bankacılık merkezi eleman alımı yapacak

Akbank bankacılık üssü
Akbank iş başvurusu bağlantımızın bulunduğu sitemizde şimdide sizlere mayıs ayında hizmete sunulan Akbank bankacılık üssü haberimizi duyurmak isteriz. Toplamda 3 bin 500 kişinin çalıştığı akbank bankacılık üssünde çalışan personel sayısı 5 bin 500 e çıkarılacak. Çok rahat ve sosyal bir ortamda çalışan personeller için her şey düşünülmüş. Bu bağlamda akbank iş başvurusu bağlantımızı sizlerle tekrar paylaşmak istiyoruz.

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, “150 milyon liralık yatırımla geçen mayıs ayında devreye giren bankacılık merkezimiz, artık operasyonlarımızın yüzde 98’ini gerçekleştiriyor. 3 bin 500 kişinin çalıştığı bu merkez, bize yüksek verimlilik, daha hızlı ve iyi hizmet olanağı sağladı. Akbank Operasyon Merkezi, bir yılda 550 milyon işlem gerçekleştirdi, Avrupa’nın en büyüğü oldu” dedi.
3 bin 500 kişi çalışıyor.

akbank
Akkurt, ABM’deki personel sayısının 3 bin 500 olduğunu belirterek, şunları söyledi: “3 bin 500 arkadaşımız bu merkezde, oldukça rahat bir ortamda çalışıyor. Zamanla buradaki personel sayımız 5 bin 500’e kadar çıkabilir. Aslında istesek, buradaki alanı 180 bin metrekareye çıkarıp, 15 bin kişilik Akbank ailesini tümüyle buraya toplayabiliriz. Yani, böyle bir kapasite yaratabiliriz. Ancak, buna gerek yok. Buradaki arkadaşlarımızın çalışma koşulları yüksek düzeyde tutuluyor. Sosyal aktiviteleri artırıyoruz. Buraya gelen 3 bin 500 arkadaşımızın yüzde 60’ı Avrupa, yüzde 40’ı Anadolu yakasında oturuyordu. Şimdi yüzde 70’i Anadolu yakasına taşındı. Arkadaşlarımız taşınırken maddi destek verdik.”
Akkurt, Akbank Operasyon Merkezi’nin 550 milyon işlem, 50 milyon telefon hacmine ulaştığını ifade ederek, şunları anlattı: “Bu işlem ve telefon sayısı, Türkiye’de en büyük. Avrupa’da Almanya, İspanya, İngiltere gibi bildiğimiz operasyon merkezlerinden daha büyük. ABD’

350 bin kişiye iş veren sektör AVM

 Hiç bir sektör tek kalemde bu kadar sayıda işsize iş olanağı sağlayamaz. Anadoluda da giderek yaygınlaşan Alışveriş merkezleri dev yapıları ile binlerce kişiye iş olanağı sağlıyor. 81 şehrimizin yarısında bulunan dev avmler açılmaya ve istihdam olanakları yaratmaya devam ediyor. Toplamda 350 bin kişiye iş olanağı sağlayan avm iş başvuru bağlantıları için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

avm
ALIŞVERİŞ merkezleri bu yılın ilk yarısında 17.4 milyar liralık ciroya ulaştı. Bu rakamın, yıl sonu için konulan 35 milyar liralık ciro hedefinin garantilendiği anlamına geldiğini söyelyen Alışveriş Merkezi (AVM) Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hakan Kodal, “Yılın ilk 6 ayındaki ciro, geçtiğimiz yılın ilk yarısına göre yüzde 15 oranında artış gösterdi. Tüketici, ülke batıyor laflarına ve döviz hareketlerine rağmen soğukkanlılığını koruyarak sert fren yapmadı” dedi. Kodal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Enflasyonda artış var fakat tüketicide de krizden güçlü çıkmış olmanın getirdiği bir güven var. 2010 yılında 27.8 milyar lira ciroya ulaştık. Bu yılki hedefimiz 35 milyar liraya ulaşmak. Bu cironun 9.2 milyar liralık kısmını Anadolu temsil ederken, İstanbul’un payı 8.2 milyar lira oldu.”
Anadolu yüzde 17 büyüdü
AVM sektörünün Anadolu’da ciddi büyüme potansiyeli olduğuna dikkat çeken Kodal şöyle devam etti: “Türkiye’de bugüne kadar yapılan 35 milyar

Malatyada 19 bin işsiz var

Türkiye İş Kurumu (İŞ KUR) Malatya İl Müdürü Durmuş Doğan, 19 bin 278 kayıtlı işsiz insan olduğunu açıkladı.
işsiz

Malatya İl İstihdam Kurulu, Vali Ulvi Saran başkanlığında Öğretmenevi'nde toplandı. İşkur İl Müdürü Durmuş Doğan, burada yaptığı konuşmada, 30 Haziran itibariyle kentte 19 bin 278 kayıtlı işsizin bulunduğunu belirtti. Kuruma başvuru yapanların hepsinin işsiz olmadığının altını çizen Doğan, işini beğenmeyenlerin de yeni bir iş için müracaat ettiğini anlattı. Doğan, şu bilgileri verdi: "Kurumumuza kayıtlı işsizlerin 703'ü okur yazar olmayan, 666'sı okuryazar, 9 bin 800'ü ilköğretim, 6 bin 132'si lise ve dengi okul mezunu, bin 139'u ön lisans, 814'ü lisans, 24'ü yüksek lisans mezunlarından oluşmaktadır. Kurumumuza kayıtlı işsizlerin çok büyük bir kısmı genç işsizlerden oluşmaktadır. 15-29 yaş aralığında

Engelli ambar memuru aranıyor

Özürlü iş arayan arkadaşlar için ambar görevlisi iş ilanı yayınlıyoruz.

Özürlü ambarcı aranıyor | İş İlanları

Kosgeb destekli halı dokuma kursu açılıyor

halı dokuma kursu
Ödemiş'te Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi'nin katkıları ile KOSGEB destekli Seçkin El Halı Dokuma projesi için halıcılık kursu açılacak.

'Seçkin El Halı Dokuma' projesi ile KOSGEB'den destek almayı başaran girişimci Faik Doğan'ın bu projesinde çalıştırılacak olan personeli belirlemek amacıyla açılacak kursların başvuruları başladı. Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi'nin katkıları ile açılacak halıcılık kursunun sonucunda başarılı olan kursiyerler KOSGEB destekli projede istihdam edilecek. İş fırsatı sunan halıcılık kursunun kayıtlarına devam edildiğini belirten Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri İrfan

Boyacı aranıyor

Boyacı iş ilanları | İş İlanları

Sağlık memuru iş ilanına başvuru yap

Sağlık memuru iş ilanı | İş İlanları

Memorial Hastanesi İş Başvurusu

memorial-is-ilanlari
Memorial hastanesi iş başvurusu
 Memorial hastanesi iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızdan hastane iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Memorial hastanesi eleman alımları için aşağıdaki bağlantımızdan iş başvuru formunu doldurunuz. Memorial hastanesi iş başvuru formu

İş bulamıyorum Nasıl iş bulurum

iş bulmak
 Aylardır belkide yıllardır iş bulamayan arkadaşlar için birkaç püf noktayı paylaşmak istiyoruz. Sitemizden yapacağınız iş başvuruları yanında bunları mutlaka dikkate alınız.

Var olan işinizi değiştirmek yada yeni bir iş bulmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey niteliklerinizi içeren başarılı bir özgeçmiş oluşturmaktır. Özgeçmişiniz işverenlerin sizi ilk değerlendireceği belge olacağı için ne kadar iyi bir özgeçmiş hazırlarsanız o kadar çok iş bulma şansınızı artırırsınız. Özgeçmişinize resim eklerseniz daha etkili olur. Bugün artık pek çok büyük işyeri ve firma eleman alımlarında internet üzerinden yapılan başvuruları değerlendirmeyi tercih ediyor. Çünkü artan internet kullanıcı sayısı ile beraber daha çok kişiye ulaşma imkanı bulunuyor. Bu yüzden hazırladığınız özgeçmişinizi bilgisayarınızda da yedekleyin. Lazım olunca elden teslim etmeye yada internet üzerinden kullanma imkanınız olsun. İş bulmak için internet üzerinden iş ilanı yayınlayan bir çok firmanın yanı sıra bunlara kolaylıkla ulaşacağınız bir

BM iş başvurusu yap

BM Türk eleman alımı yapacaktır. Birleşmiş milletler eleman alımı için yapılacak sınav ve detayları burada.

BM Türk eleman alacak |

Serik belediyesi itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Serik belediyesi itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Bingöl üniversitesi çağrı merkezine eleman yetiştirecek

 Callpex çağrı merkezleri eleman alımları için Bingöl üniversitesinde bir meslek eğitim programı açıldı. 18-27 yaş aralığındaki en az lise mezunu işsizlerin başvuru yapabileceği iş garantili kurs sonunda işsizlerimiz callpex çağrı merkezinde işbaşı yapacak.

Callpex ile Bingöl Üniversitesi, halkın sosyo-ekonomik durumuna katkı sağlama bilinciyle Sürekli Eğitim Merkezi (BÜSEM) bünyesinde başlattıkları "Meslek Edindirme Sertifika Programı" devam ediyor.
callpex çağrı merkezi
18-27 yaşları arasında, en az lise ve meslek yüksek okulu mezunu/öğrencisi, MS Office programlarına hâkim olan adayların katılabildiği sertifika programını başarı ile bitirenler, Callpex Çağrı Merkezi bünyesinde istihdam önceliği elde edecek.

Bingöl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nden (BÜSEM) yapılan yazılı açıklamada, konu ile ilgili şöyle denildi: "Üç haftadan oluşan sertifika programı dahilinde katılımcılara, telefonda etkili konuşma, müşteri güvenini kazanma, zor müşterileri ikna etme yöntemleri edinme, doğru ses kullanımı, liderlik becerileri geliştirme, dinleme ve empati kurmanın önemi gibi konularda eğitim verildi. Kalkınmanın temelini hiç şüphesiz teknoloji üretebilen ve bilgiye sahip olan yüksek seviyede eğitilmiş toplumların

Dicle üniversitesi sözleşmeli eleman iş ilanı yayınladı | İş İlanları

Dicle üniversitesi sözleşmeli eleman iş ilanı yayınladı | İş İlanları

Koçnet iş başvurusu yap

Koçnet personel alımları
 Koçnet iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızdan iş başvuru formunu hemen doldurabilirsiniz. Koç grubuna ait olan internet servis sağlayıcısı koçnet tam 30 milyon dolara Vodafone satıldı. Vodafone iş başvurusu yapmak için tıklayın, koçnet iş başvurusu yapmak

Zafer Çağlayan " Her yıl 800 bin kişiye iş"

iş olanakları
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan katıldığı bir sertifika töreninde “her yıl 800 bin kişiye iş bulmalıyız” diye konuştu.

Bakan Çağlayan, 2 günlük gezi kapsamında geldiği Muş’ta, KOSGEB ve İŞKUR tarafından başlatılan girişimcilik kursunun sertifika törenine katıldı.

Ceylan Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen programa, Bakan Çağlayan’ın yanı sıra Muş Valisi Ali Çınar, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, AK Parti Muş Milletvekilleri Faruk Işık ve Muzaffer Çakar, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Başkanı Erdal Bahçıvan, İŞKUR Genel Müdürü Mustafa Kemal

2011 kamu personeli alımları devam ediyor

 2011 kamu personeli alımı ilanları tüm hızı ile devam ediyor. Yılın ortalarında olmamızdan yıl sonuna kadar 2011 memur alımı iş ilanları sitemizde yayınlanmaya devam edecek.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı yaptığı işe alım duyurusu ile bünyesinde bulunan açık pozisyonlar personel – memur alımı yapacağını açıkladı. Buna göre Başkanlık belirlenen nitelikleri taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasında 45 boş kadro ataması gerçekleştirecek. Söz konusu kamu personel – memur alımı kapsamında işe alımı yapılacak adaylar reporter konumunda çalışacaklar.

kamu memur alımları
1 – Anayasa Mahkemesi Başkanlığına aşağıdaki nitelikleri taşıyanlar arasından 45 kadro için Raportör Yardımcısı adayı alınacaktır. Aday adayları, yazılı ve mülakat sınavına tabi tutulacaktır.
Sınava katılacakların:
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,
b) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idari bilimler alanlarında en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı

Kamu memur personel alımları devam ediyor

Dışişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığını yaptığı açıklama ile Diplomatik Arşiv alanında çalışmak üzere kamu personel, memur alımı yapacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre:

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA DİPLOMATİK ARŞİV ALANINDA GÖREV YAPMAK ÜZERE KONSOLOSLUK VE İHTİSAS MEMURU ALINACAKTIR
Kamu memur alımı

I. GENEL BİLGİLER:
(1) Dışişleri Bakanlığı konsolosluk ve ihtisas memurları, dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır.
(2) Bu ilana göre açılacak giriş sınavı ile Bakanlığa alınacak konsolosluk ve ihtisas memurlarının, genel görev
tanımları çerçevesinde, merkez ve yurtdışı

Askeriye uzman erbaş alımları

Askeriye personel alımı
 Askeriyede çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar için bu iş ilanını yayınlıyoruz. Askeriye iş ilanları sitemizde yayınlanmaya devam ediyor. Askeriye eleman alımı detayları burada.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) çeşitli sınıflarındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzman erbaş alımı yapacak.

Alımlar, en az lise ve dengi okul mezunu, halen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibarıyla terhisinden 3 yıl geçmemiş ve başvuru koşullarını sağlayan adaylar arasından yapılacak.

Başvurular internet üzerinden, 29 Ağustos 2011 tarihine kadar yapılacak

1. Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli sınıflarındaki uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin en az lise ve dengi okul mezunu, hâlen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibarıyla terhisinden 3 yıl süre geçmemiş olan adaylar

Personel ve işçi alımları devam ediyor

personel alımları
 İşsizliğin azaltılması adına her gün yeni iş ilanlarını yayınlamaya devam ediyoruz. Personel alımlarında üniversite alımlarından büyük şirketlere kadar istihdam haberleri bulunmakta.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 2011-2012 eğitim öğretim yılı için bir mimar, iki mühendis alacak.

Yapı İşleri Dairesi Başkanlığının, Yapı İşleri Müdürlüğünde görevlendirmek üzere bir mimar, iki inşaat, bir makine ve bir elektrik mühendisi alınacak.

Başvurular 20 gün içerisinde Kırgazistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacak. Değerlendirme sonuçları adaylara şahsen bildirilecek.

Üniversite eleman, personel alımına başvuruda bulnacak olan

Sivil havacılık iş başvurusu

Sivil havacılık iş ilanı burada...

Sivil havacılık sözleşmeli personel alımı yapacak | İş İlanları

Turkcell 2 bin kişi alacak

Süreyya Ciliv
 Turkcell iş başvurusu ile 2012 yılına kadar özellikle çarı merkezleri için 2000 personel alımı yapacak. Turkcell kariyer olanakları ile sizde iş bulabilirsiniz. Turkcell 2 bin kişilik iş ilanı için sizde buraya tıklayarak turkcell iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 2011 yılının ikinci yarısında teknoloji ve altyapıya 1 milyar lira yatırım yapmayı ve çağrı merkezlerinde 2 bin kişiye daha istihdam yaratmayı planladıklarını kaydetti.

turkcell personel alımı
Turkcell'in 2011 yılı 2. çeyrek mali sonuçları, Turkcell Tepebaşı Plaza'da düzenlenen basın toplantısında Süreyya Ciliv tarafından açıklandı.

Ciliv'in verdiği bilgilere göre, yılın ilk çeyreğinde 2010'un aynı

En fazla kar eden EÜAŞ

EÜAŞ
 2010 yılına ait en fazla kar eden sanayi kuruluşları başında Elektrik üretim aş bulunmakta. EÜAŞ iş başvurusu yaparak sizde bu dev kuruluşta iş olanaklarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması sonuçları, İSO'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) gerçekleştirdiği “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”na göre 2010 yılında en fazla kar eden sanayi kuruluşu 4 milyar 850 milyon 920

Tokatta itfaiyeci alımı yapılacak | İş İlanları

Tokatta itfaiyeci alımı yapılacak | İş İlanları

Kale grubu 3 bin 768 istihdam olanağı yaratıyor

 Kale grubunda binlerce kişi iş olanağı yakalamaktadır. Yeni yatırımlar ile yurt dışında da büyüyen kale grubu iş başvurusu bağlantımız hemen aşağıda.
kale grubu

Kale Grubu, İtalya’nın en büyük karo seramik üreticilerinden Fincuoghi’yi satın aldıktan sonra yatırım için Ortadoğu’ya yöneldi. Kalekim ve Kaleseramik şirketleriyle iki ayrı ülkede yatırıma hazırlanan Kale Grubu, 2012’de 1.4 milyon liralık ciroya da ulaşmayı hedefliyor.

3 bin 736 kişi çalışıyor

Kale Grubu’nda 3 bin 736 kişi istihdam ediliyor.
Grup, 2010 yılında 1 milyar lira ciroyu

2011-2012 fly PGS iş başvurusu yap

pegasus
Pegasus hava yolları iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızı kullanarak sizde iş başvuru formunu online olarak doldurabilirsiniz. Fly pgs iş ilanları ile sizde kariyerinize gökyüzünde yön verebilirsiniz. PGS personel alımları 2011 yılı sonuna kadar

Antalya serik itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Antalya serik itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Askerlik kısalacak mı? Bedelli gelecek mi?

Bedelli askerlik
 Başbakanlığın yeni terörle mücadele harekatları kapsamında zorunlu askerliği kısalacağı açıklandı. Seçimlerin hemen ardından çalışmaları başlanan Bedelli askerlik mutlaka hayata geçecektir. Henüz yetkili ağızlarda bir ses çıkmasa da askerlik süresinin kısalacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Askerlik kısalacak mı - bedelli askerlik ne zaman,bedelli asker olmak,bedelli askerlik başvurusu,bedelli asker olmak istiyorum,kısa askerlik ne zaman,askerlik kısalacak mı,askerlik kaç yıl olacak

 Özellikle sözleşmeli askerliğin hayata geçmesi ile bedelli askerlik söylemleri gün geçtikçe daha çok artıyor. Bedelli askerlik bekleyen askerliğini yapmamış özellikle okumuş arkadaşlarımıza

Bakan Bayraktar istihdam için çalışıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'da istihdamı artırmak, gençleri iş sahibi yapmak için ciddi gayretleri olduğunu söyledi.

bakan bayraktar
11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın (EYOF) açılış törenine katılmak üzere Trabzon'a gelen Bakan Bayraktar'ı, Trabzon Havalimanı'nda Vali Recep Kızılcık, AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, AK Parti Trabzon milletvekilleri Aydın Bıyıkoğlu ve Safiye Seymenoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar ve diğer ilgililer karşıladı. Bayraktar'a havalimanında ayrıca, bir grup Trabzonspor taraftarları çiçek vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Bayraktar, daha sonra, partisinin Akçaabat İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Toplantıya, Bayraktar'ın yanı sıra milletvekilleri Safiye Seymenoğlu, Aydın

Ağız kokusundan nasıl kurtulurum demeyin yazımızı okuyun

 Ağız kokusundan şikayetçi eşimize dostumuza yardımcı olmak için sizde aşağıdaki önerileri dikkate alınız. Ağız kokusu önlemek

Ağzın kötü kokmasının bir çok sebebi var. Ancak bu kokuyla mücadele edebilmek mümkün.
Ağız kokusu

Ağız kokuları sadece diş ve diş etlerinin temizlenmemesinden kaynaklanmaz. Ağız kokusunun en önemli nedenlerinden biri de dil ve boğazdaki bakteriyel birikimlerdir.

Ağız içerisindeki bakteriler oksijene erişemediğinde sülfür salgılamaya başlarlar. Bu sorun yemek yediğinizde, alkol aldığınızda veya uzun süre ağzı kapalı tuttuğunuzda ortaya çıkar.

Ayrıca sarımsak ve soğan yediğinizde de ağzınızın kokması yine sülfür salgılanmasıyla ilgilidir.

Alınabilecek Önlemler

Ağız kokusuna karşı bir kaç basit önlem alabilirsiniz. Gün boyu su içmek, klor dioksit içeren ağız gargaraları kullanmak ve maydonoz gibi oksijen açısından zengin besinler tüketmek faydalı olacaktır.

Çiğneyeceğiniz sakızın şekersiz olmasına özen gösterin. Örneğin naneli sakızlar hem kötü kokuyu kamufle eder, hem de tükürük salgılanmasını arttırır. Tükürük kötü kokuya karşı en büyük silahtır.

Ağız kokusuna karşı en etkili besin maddelerinden biri de

İşte geleceğin gözde meslekleri

 Yeni çağ ile beraber her geçen yıl yeni meslek dalları ortaya çıkıyor. İşte birkaç yılda gözde olacak meslekler.

Sıraladığımız bu meslekler yakın gelecekte çok konuşulacak
Gözde meslekler
Aşağıda sıraladığımız meslekler gelecekte en çok telaffuz edeceğimiz ve hayatımızda olacak meslekler olarak ifade edilebilir.

Yazılım Mühendisliği: 21. yüzyılın bilgisayar mühendislerinin iyi bir sistem analisti, iyi bir database uzmanı, iyi bir yazılımcı da olması gerekiyor. Web sayfası yöneticiliği, internet reklamcılığı gibi konularda yetişmiş insanlara büyük gereksinim duyulacaktır. Ülkemizde sadece birkaç üniversitede lisans bölümü olarak yer alıyor.

Mekatronik Mühendisliği: Bu mühendislik dallarında yetişenler artık, kalite güvence mekatronik mühendisliği, lojistik uzmanlığı, AR+GE mühendisliği de yapmak zorunda. Yeni gelişmeler ve yeni standartlar artık bunları da istemektedir. Çağımızın en hızlı büyüyen ve gelişen

Büro elemanı aranıyor | İş İlanları

Büro elemanı aranıyor | İş İlanları

Kasiyer iş başvurusu yap

İş arayan ve kasiyerlik tecrubesi olan arkadaşlar için iş ilanı yayınlanmıştır. Kasiyerlik iş ilanı detayları aşağıdadır.

Kasiyer iş ilanı | İş İlanları

Yaz aylarında öğrenciler için part-time iş fırsatları

part time iş başvurusu
 Çoğunlukla aile bütçesine ve okul harçlığına katkı olması için ayarlanan yaz işleri bu aylarda çoğalma eğiliminde. Peki yaz aylarında hangi mesleklerde okuyanlar daha kolay parttime iş bulabilir?

Yaz tatilinin girmesi ile beraber okullarına ara verilen üniversite öğrencileri yaz dönemi için iş aramaya başladılar. Yaz döneminde çalışarak öğrenimleri için para biriktirmek isteyen pek çok üniversite öğrencisinin yapabileceği bir çok iş mevcut. Bunların arasında öne çıkanlar anketörlük, garsonluk, satış danışmanlığı, bayanlar için sekreterlik, yabancı dili olanlar için tur rehberliğidir. Meslek yüksek okullarında okuyanlar ise yaz döneminde iş bulmak için daha avantajlı gözüküyor. Özellikle de ticaret meslek lisesi çıkışlı muhasebe meslek yüksek okulları öğrencileri iş bulmak için büyük bir avantaja sahipler. Bunun yanı sıra yabancı dilde çok büyük bir artı oluşturuyor. Özellikle de turizm bölgelerinde yaz döneminde yabancı dil bilen personel arayışı

2011-2012 wenice personel alımları için iş başvurusu yap

wenice kids personel alımları
Wenice kids iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki bağlantımızdan iş başvuru formunu hemen doldurabilirsiniz. Dünya genelinde yüzlerce şubeye ulaşan wenice çocuk mağazaları bayilik verirken fahiş ücretler istemiyor. Wenice kids eleman alımlarında şanslı olmanız için sizinde bağlantımızdaki iş başvuru formunu doldurmanız gerekmekte. Yeni şubelerin açılması ile 2011 sonu ve 2012 başında yapılacak eleman

2011 Koç holding eleman alımları

Koç holding
2011 Koç holding eleman alımları hızla devam ediyor. Koç holding en bilinmiş markası olan Arçelik iş başvurusu formu da aynı bağlantımızda bulunmaktadır. Yeni yatırımlar ile istihdam olanaklarını arttıran Koç holding kariyer olanakları için aşağıdaki bağlantımızı kullanabilirsiniz. Koç holding iş ilanları için mail adresine cv gönderimi de yapabilirsiniz. Güncel olarak holdinglerin iş ilanları sitemizde yayınlanmaktadır. Sizde iş arayan milyonlar ile beraber sitemizin mail aboneliğini gerçekleştirip iş ilanlarının sabahları size ulaşmasını

2011-2012 Akbank personel alımları başvurusu

Personel alımları: 2011-2012 Akbank personel alımları başvurusu: "Akbank Akbank iş başvuru formunu doldurup banka elemanı olmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımız ile hemen iş başvuru formunu dol..."

En fazla satış elemanları aranıyor

 Perakende sektörünün canlanması ve tüketimin artması ile satış elemanı alımları haddinden fazla olmaya devam ediyor. Satış elemanı olmak isteyen arkadaşlar özellikle AVM mağazalarında bulabilecek.

Satış elemanı olmak
Perakende, yüksek elaman sirkülasyonu yaşanmasına rağmen hala iş arayanların en gözde sektörler listesinde bir numarada yer alıyor. Sektördeki işlere genelde ‘geçici’ olarak bakılsa da her geçen gün yeni bir alışveriş merkezinin (AVM) açılması, işsizlerintercihlerini perakendeden yana kullanmasına neden oluyor. Secretcv.com’un 2011 yılının ilk altı ayını kapsayan istatistiklerine göre de en fazla eleman arayan sektör, yüzde 14′lik oranla perakende. Yüzde 10′la tekstil ikinci olurken, üçüncü sırada ise yüzde 9′la bilişimteknolojileri bulunuyor. İnternet sitesine gelen ilan oranlarında da geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 72 oranında artış olduğunu vurgulayan site yetkilileri, 2011′in ilkyarısında yayınladıkları 62 bin iş ilanıyla 186 binden fazla kişinin istihdam edilmesinearacılık ettiklerini belirtiyor.

Sonuçlara göre iş arayanların ilk tercihi de perakende ve mağazacılıktan yana. Secretcv. com üzerinden CV dolduranların yüzde 13′ü perakende sektöründeki iş

Türkler Avrupada iş kurabilecek

AB iş kurmak
 Artık Türk vatandaşları avrupa birliği ülkelerinde iş kurabilecek. Çoğunlukla göçmen olarak avrupa ülkelerine göç eden vatandaşlarımız yeni fırsatlar ile iş kurmak istemekteler.

Avrupa Birliği Adalet Divanı, Türk vatandaşlarına Avrupa Birliği ülkelerinde iş kurma hakkı tanıyan Ankara Antlaşması’na dayanarak önemli bir karar daha verdi.

Karara göre, herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinde serbest dolaşım ve iş kurma hakkını kullanmak isteyen Türk vatandaşları, Ankara Antlaşması’nın sağladığı tüm haklardan kayıtsız-şartsız faydalanabilecek. Başvuru tarihinde geçerli bir vize veya oturma iznine sahip olup olmamak hakkı etkilemeyecek. 21 Temmuz’da verilen kararda, Ankara Antlaşması’na dayanarak İngiltere’de iş kurmak üzere başvuruda bulunan Türkler için antlaşmanın yürürlüğe girdiği tarihteki yasaların esas alınması gerektiği vurgulandı. Böylece antlaşma ile kazanılan hakların, sonraki yasa değişiklikleriyle eksiltilemeyeceği tespit edildi. İngiltere’ye öğrenci olarak giren Oğuz Tural 2008 Şubat ayında kendi işini kurdu. İçişleri Bakanlığı vize şartları başvuruyu reddetti. Tural, Temyiz Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme Avrupa Adalet Divanı’ndan resmi görüş aldı. Avukat Yaşar

Tokatta itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Tokatta itfaiye eri alımı yapılacak | İş İlanları

Best-buy Teknosa dönüşümü tamamlandı 2012 teknosa eleman alımları

teknosa insan kaynakları
Teknoloji perakende zinciri Teknosa, Türkiye pazarından çekilen Amerikalı Best Buy’ın Türkiye’deki iştiraklerinin satın almasını tamamlarken, zincirin İzmir ve Ankara mağazalarının açılışını da kendi markasıyla yeni formatlarında yaptı. Teknosa eleman alımları 2012 yılında da hız kesmeden

OR-Gİ Havaalanı 300 kişiye iş olanağı verecek

Or-Gi havaalanı iş başvurusu
 Ordu Giresun Havaalanı olarak geçen OR-Gİ Havaalanı yapımından işletmesine kadar yüzlerce kişiye iş olanağı yaratacak. Or-Gi havaalanı iş başvurusu yapmaya bekleriz.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, deniz doldurularak inşa edilecek Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havalanı’nın temeli attı.
300 kişiye istihdam yaratacak

İŞLETMEYE açılmasıyla 300 kişiye istihdamı yaratacak olan Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havaalanı, 16 bin metrekare üzerine kurulu terminale sahip olacak. Ayrıca 15 bin metrekarelik alanda destek ünitelerinin bulunacağı tesisin terminali, yıllık 2 milyon yolcu

2011-2012 Finansbank personel alımları ve iş başvurusu

Finansbank insan kaynakları
Finansbank eleman alımlarına devam ediyor. 2011-2012 yıllarına ait iş başvuru bağlantımızı aşağıdadır. Bankalarda çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızdan hemen banka başvuru formunu doldurabilirsiniz. Finansbank personel alımları güncel olarak sitemizde yayınlanacaktır. Finansbank iş ilanları

2011 bimeks iş başvurusu burada

bimeks iş başvurusu
 2011 bimeks iş başvurusu
Bimeks iş başvurusu yap-iş başvurusu - kariyer - insan kaynakları

Vodafone 2011 eleman alımları devam ediyor

vodafone 2011 iş başvurusu 
2011 vodafone eleman alımları tüm hızı ile devam ediyor. Abone saysını 17 milyona ulaştıran vodafone iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızı

Teknosa 2011 eleman alımları

Teknosa eleman alımları
Teknosada çalışmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantımızdan sizde teknosa 2011 eleman alımlarında iş olanaklarına ulaşabilirsiniz. Teknosada çalışmak için iş ilanlarını sitemizden takip