ÖZÜRLÜ MEMUR ALIMI (ÖMSS) ENGELLİ ELEMAN PERSONEL MEMUR ALIMLARI

ÖMSS
Kamu özürlü memur alımı sınavı için tarih belirlendi. Özürlü ama kamu memuru olmak isteyen iş arayan engelli arkadaşlarımız detayları ve başvuru koşullarına burada ulaşabilirsiniz. 20 şubatta yani pazartesi günü başlayacak ÖMSS sınavı başvuru detayları burada.

Ali Demir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, SağlıkBakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ÖSYM arasında yapılan protokol gereği 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı’nın (ÖMSS) kendilerince yapılacağını ifade etti.

Sınavın 29 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirileceğini belirten Demir, 2012 ÖMSS’nin 81 il merkezinde saat 10.00′da başlayacağını belirtti.

Özürlü vatandaşların sınav ücretinin sadece 25 TL’sini karşılayacağını, geri kalan kısmının ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca ödeneceğini ifade eden Ali Demir, ”Sınava sadece ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya 2012 yılı itibariyle mezun olabilecek durumda olan sağlık raporlarında yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen adayların başvuracak” dedi.

Adaylara özür gruplarına göre ek süre verileceğini belirten Demir, ”ÖSYM sınav kuralları ve yasakları aksi belirtilmedikçe aynı şekilde uygulanacak. Ancak adayların tuvalete gitmelerine müsaade edilecek” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.