Emniyet genel müdürlüğü lise mezunu personel alımı detayları

 Bir kaç gün önce yayınladığımız emniyet 163 yeni eleman alımı ilanını detaylarına inmek istiyorum. Emniyet genel müdürlüğü sözlü ve yazılı sınav ile lise mezunu aşçı ve teknisyen yardımcısı alacak. Alınacak personel memur statüsünde olup çeşitli sözlü ve yazılı sınavlardan geçecek. Emniyetin uygulamalı sınavına girmek isteyen adaylardan istenen tek şart son KPSS sınavın olan 2012 ortaöğretim KPSSP94 puanı olması.
EGM memur alımı detayları
 Emniyet genel müdürlüğü memur alımında aranılan bir diğer önemli şart memur adaylarının 35 yaşını aşmamış olması gerekmekte. Emniyet memur alımına başvuru yapacak adayların 25-29 Kasım tarihleri arasında istenilen belgeler ile beraber egm.gov.tr adresine girmeleri gerekmekte.

 Kpss puanı yanında ayrıca kurumların yaptığı eleme sınavlarında/mülakatlarında torpil yapıldığı iddiaları halk arasında giderek yayılmaya ve bu olasılık memur adaylarını umutsuzluğa sürüklemekte. Bunun gibi düşünceleri silmek için bazı kamu kuruluşları (Ziraat bankası vs.) kendine özel
sınavlar yapmaya başladı. Siz de Emniyet genel müdürlüğünün KPSS puanı istemeyip özel sınav ve mülakatlar ile memur alımı yapması gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
 Şimdiden tüm memur adaylarına başarılar diliyoruz.


2 yorum:

  1. evet kpss olmasın özel mülakat ve sınav olsun

    YanıtlaSil
  2. evet kpss olmasın özel mülakat ve sınav olsun

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.