İşkur kayıt formu nerede

İşkur, işe ihtiyacı olanları tespit ederek onlara iş imkanı sunan bir kurumdur. İş arayanlar ile eleman arayanlar, işkur kayıt formunu doldurduktan sonra, aradıklarını kolayca bulurlar. Özellikle iş başvurusunda bulunanların işe yerleştirilirken yetenekleri ve becerileri göz önünde bulundurularak yerleştirme yapılmaktadır. İşkur’un yıllardır verdiği bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin öncelikle işkura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Sonrasında, kendilerine uygun bir iş olduğu zaman işe yerleştirilmektedirler. Her yıl işkura binlerce iş başvurusu yapılıyor ve herkes yen bir iş sahibi ola ümidi ile yaşıyor.


İşkur’un imkanlarından faydalanmak için öncelikle bulunduğunuz ildeki işkur Müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. İşkur’un sizden istediği sağlık raporu ile birlikte nüfus cüzdanı veya noter onaylı örneğini, son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet fotoğrafı, diplomanızı ve bitirdiğiniz herhangi
bir kurs var ise kurs bitirme belgesini işkura teslim etmeniz gerekiyor. Başvurunuz tamamlandıktan sonra eğer İşkur tarafından onaylanır ise, anlaşmalı olduğu kuruluşların insan kaynakları bölümüne aktarılarak işe alımınız hızlandırılır. Bunun dışında, İşkur intenet sitesi üzerinden de işkur kayıt formunu doldurarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer siz iş arayan iseniz, hazırladığınız özgeçmişinizi gönderin. Ayrıca, iş başvurusu formuna bir fotoğrafınızı da eklemeniz işlemlerin hızlanmasını sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.