Modellik iş başvurusu

Son yıllarda oldukça ilgi gören işlerden biri de modellik’tir. Yüzüne ve fiziğine güvenen herkesin yapabileceği bu iş için yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmalar, katalog çekimleri ve oyunculuk için yeni yüzlere ihtiyaç duyarlar. Yapılan başvurular arasından uygun olanlar seçilerek çekimlere davet edilirler. Fakat, ajansların model adaylarından bazı beklentileri vardır. Çoğunlukla modellerin 18 yaş ve üstü olmaları istenir. Eğer 18 yaşından küçüklerse, aileleri ile gelmeleri talep edilmektedir. Bunun dışında, vesikalık veya boy resmi ile başvuru yapılabilmektedir. Yüzü beğenilen adaylar fotoğraf
veya video çekimlerine davet edilirler. Sonrasında ise, fotoğraflar film yapım şirketlerine, reklam ajanslarına ve yönetmenlere gönderilir. Böylece beğenildiğiniz takdirde model olma şansını yakalamış olursunuz. Modellik başvurusu için, internet üzerinden küçük çaplı bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.


Arama motoruna modellik başvurusu yazdığınız takdirde, pek çok firmanın sayfası önünüze çıkacaktır. İstediğiniz firma ile irtibata geçerek, modellik başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Şuanda, bestmodelajans.com, aypiajans.com, muratfoto.com ve groupmodel.eu adreslerinde model alımları yapılmaktadır. Eğer sizin de hayalinizde model olmak varsa, bu adreslerle veya kendi bulduğunuz adreslerle irtibata geçebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.