Yargıtay sözleşmeli eleman alımı için ilan yayınladı

Yargıtay sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başkanlık tarafından yapılacak mülakat sınavı ile 2012 KPSSP3 puan türünden 70 ve üstü alanlar başvuru yapabilirler. Başvurular en yüksek puandan en düşük puana doğru kabul edilecek olup, ilan edilen kadro sayısının 25 katı kadar aday çağırılacaktır. Başvuru yapacak olanların bazı şartları da taşıması gerekmektedir. Öncelikle Türk Vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak veya muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya  ertelenmiş, yedek sınıfa geçirilmiş olmaları, görevini yapmaya engel olacak akıl sağlığı bulunmamak, kamu haklarından yoksun olmamak
ve sabıka kaydı olumlu olmak gerekmektedir.


Bunun dışında aranan özel şartlar ise; Fakültelerin matematik ve fizik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektronik ve bilgisayar, elektrik-elektronik bölümlerinden mezun olmak, java programını bilen ve belgeleyen, bu bölümler haricinde diğer bölümlerden mezun olmuş fakat bilgisayar alanında ders aldığını belgeleyen, KPDS-YDS’den en az D seviyesinde ingilizce bilmek veya TOEFL’dan en az 153 puan veya IELTS’den en az C seviyesinde ingilizce bilmek gerekiyor.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Bu şartlara uyan adayların başvurularını şahsen, APS ile, kargo ile veya iadeli taahhütle YARGITAY BAŞKANLIĞI PERSONEL VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ATATÜRK BULVARI NO: 100 BAKANLIKLAR/ANKARA adresine yapmaları gerekmektedir. Başvurular 25 Ekim 2013 tarihinde başlayacak olup, 1 Kasım 2013 tarihinde sona erecektir. Sınav tarihi yargitay.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca, başvuru için gerekli bilgiler ve daha fazla detayı da yargıtay’ın internet sitesinden bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.