Alubond 500 eleman alacak

 Yeni yatırımlar istihdam sağlamaya devam ediyor. Çorluda üretime geçmesi planlanan tesislerde toplamda 500 kişiye iş olanağı yaratılacak. Alubond iş başvurusu için aşağıdaki detaylardan yararlanabilirsiniz.
Alubond iş başvurusu

Alubond USA, Çorlu’da kurulmakta olan tesisleriyle A2 sınıfı yanmaz kompozit panelin Türkiye’de üretimine başlıyor. Mulk Holding bünyesindeki Alubond USA ve Aldom AŞ ortaklığıyla gerçekleşen yatırımla Türkiye, A2 alüminyum yanmaz kompozit panelin üretildiği dünyanın 3. lokasyonu olacak. Yılda 12 milyon metrekarelik üretim kapasitesine sahip olacak tesislerin kurulumu için 100 milyon dolarlık başlangıç harcaması yapılırken, yatırımla yılda 500 milyon dolar ciro hedefleniyor. Tesisler, bölgede 500 kişilik bir istihdam oluşturacak. Mulk Holding Yönetim Kurulu başkanı ve dünyanın
en büyük 500 ve Ortadoğu bölgesinin en büyük ilk 30 sanayicisi arasında yer alan Nawab ul Shaji, Türkiye’de Aldom AŞ ile önemli bir yatırıma imza atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Shaji, “Küresel kriz ortamında Türkiye kararlı yükselişiyle dikkat çekti. Çorlu’daki tesislerimizde, A2 yanmaz alüminyum kompozit paneli Avrupa’dan Rusya’ya, Kafkaslar’dan Irak’a dek büyük bir pazara sunacağız.” dedi. Yatırımın Türk ortağı Alubond Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Boynudelik ise yılda 12 milyon metrekarelik üretim kapasitesine sahip tesislerle iç pazarın 10 milyon metrekareye yaklaşan talebine cevap vermenin yanında önemli bir ihracat potansiyeline de ulaşacaklarını  ifade etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.