100 bin eleman alınacak

 İstihdamın lokomotif sektörlerinden perakende sektörü bu yıl da geçen yıl olduğu gibi 100 bin kişiye iş olanağı sağlayacak. Giyimden gıdaya değişik kulvarlardaki sektör firmaları binlerce eleman alımı yapmaya hazırlanıyor.

Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Vahap Küçük, federasyon üyelerinin geçen yılı yüzde 13 büyüme ile kapattığını açıkladı. 2014'te de yüzde 14 büyüme hedeflediklerini belirten Küçük, "Geçen yıl federasyonun
büyüklüğü 88 milyar dolara ulaştı. 100 bin yeni istihdam sağlandı. Bu yıl da 100 bin yeni istihdam artışı bekliyoruz" dedi.

NAKİT YÖNETİMİ ÖNEMLİ
Küçük, 2014 yılına dalgalı ve fırtınalı bir dönemde girildiğini söyleyerek şöyle konuştu: "Bu dönemlerde işletmelerin nasıl hayatta kalabileceklerine odaklanması lazım. Daha fazla kâr ve büyümeyi sonraki yıllara ötelememiz gerekiyor. Nakit yönetimi kârın da büyümenin de önünde geliyor." Bugünlerde motivasyonun yüksek olması, daha kaliteli hizmet vermek için çalışılması gerektiğinin altını çizen Küçük, "Verimsiz lokasyonları gerektiğinde kapatmamız gerekiyor. Biz bu konuda duygusalız. Şirketim geçen sene 20'ye yakın mağaza kapattı" dedi.

35 AVM AÇILACAK
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü de, bu yıl 35 AVM'nin açılacağını bildirdi. Belgü, bunun için yaklaşık 7 milyar dolarlık yatırım yapılacağını kaydetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.