1620 Engelli memur alımı yapılacak

 2014 engelli memur alımı rakamları netleşmeye devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızdan memur olmak isteyenler sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten engelli memur adaylarını sevindirecek bir açıklama yapıldı. Çelik Şubatta devlete bin 620 memur alınacağını müjdeledi.

Bakan Çelik, yazılı açıklama ile, 2012 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre bin 620 engelli vatandaşın atamalarının Şubat ayı içinde yapılacağını belirterek Devlet Personel Başkanlığı’nca atamaya ilişkin çalışmanın tamamladığını ifade etti. Çelik
memur olmak isteyen adayların başvurularının 27 Ocak 2014 günü başlayacağını ve ÖSYM’ye yapılacağını belirtti. Başvurular 3 Şubat 2014 gününe kadar devam edecek. Adayların atamalarının tercihlerine göre en kısa sürede ÖSYM tarafından yapılacağını kaydeden Bakan Çelik, atamaların tümünün Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacağını bildirdi.

Bakan Çelik, tercih kılavuzunda ortaöğrenim mezunları için 426, önlisans mezunları için 384 ve lisans mezunları için 810 kadro tercihi bulunduğunu ve atamalara ilişkin ayrıntıları Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası www.dpb.gov.tr adresinden ve buradan ulaşabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.