2014 de 74 bin memur alınacak

2014 yılı 74 bin memur alımı ile ilgili haberler herkesin yüzünü güldürdü. Şuanda henüz hangi idareye ne kadar kadronun dağıtılacağı belli olmadı fakat 74 bin kişiye iş istihdam edileceği müjdesi verildi. İlk çeyrekte belirlenecek olan kadro sayısından sonra başvurular başlayacak.

Geçmiş yıllara baktığımızda 2014 yılı için yapılacak olan alımın daha az olduğunu söyleyebiliriz. 2014 yılında personel alımında oldukça titiz davranılacak ve kontenjan ve istisna kapsamında alım yapılacak. Önceleri emekli olma yada başka sebeplerden ötürü yeri boşalan personel için %50 kontenjan sınırlamasıartık olmayacak. 2012 yılında kamuya yapılan alım sayısı 134
Bin iken, 2014 yılında yapılacak olan alım sayısı ise 74 Bin olacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaptığı açıklamalardan yola çıkarak yapılacak olan alımlardan en çok nasibini alacak olanlar Doktorlar olacak. 2014 yılında 34 Bin Doktor alımı yapılacak. Geriye kalan 40 Bin kişinin dağılımı ise diğer sektörlerden olacak. Şuan için sadece sayısı belli olan alımların hangi kadrolara ve ne kadar olacağı belli değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.