3 bin tl maaş ile hayvan bakıcıları aranıyor

 Ülkemizde yetişmiş eleman bulmak gerçekten çok zor duruma geliyor. Zaman zaman yayınlanan yüksek maaşlı eleman bulamıyorum haberlerine besiciler de katıldı. Besi çiftliklerinde çalışacak hayvan bakıcıları için 3 bin tl maaş verilecek.
Çoban aranıyor

Türkiye'deki küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da birçok besici, yüksek ücret vermesine rağmen "çoban" sıkıntısı yaşıyor. Geçmişte çobanlık yapacak kişilerden referans istendiğini ifade eden besiciler, o dönemlerde bu işi yapmak
isteyenlerin aracı bulduğunu ancak şimdi yüksek ücrete rağmen hayvanlarına bakacak kimse bulamadıklarını belirtiyor. Çobanlık, yaklaşık 3 bin lirayı bulan aylık ücretle bölgedeki birçok mesleği de geride bırakıyor.Yüksek girdilerin yanı sıra çobanlık ücreti nedeniyle bazı besicilerin hayvanlarını satmak zorunda kaldığını ileri süren Turan, şunları kaydetti: "Yıllık neredeyse 50 bin lira veriyoruz ama yine de çoban bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Bütün masraflarını karşılıyoruz. Kalacakları evinden yatağına varıncaya kadar temin ediyoruz ancak kimse gelmiyor" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.