En çok eleman aranan meslekler

İş bulmak belki de iş beğenmek de diyebiliriz günümüzde oldukça konuşulan konulardan biridir.  bu kadar çok eleman arayan varken bir o kadar da işsiz olması sizce de ilginç değil mi? Bırakın üniversite bitirenleri liseyi bitirenlerde iş beğenmez oldu. Hem iş arayanlar, hem de eleman arayanlar ne aradıklarını bilmediklerinden midir nedir, zor bir sürecin içinde yer almaktadırlar. Oysa çeşitli kurslarla meslek edinebiliriz. Özellikle İş Kur’un kursları meslek edinme açısından oldukça faydalıdır. Bir ilginç konuda her 100 iş yerinden 27’sinde eleman bulma güçlüğü yaşanmasıdır. Ülkemizde işsizliğin bu kadar baş kaldırması, kimsenin iş bulamadığı anlamına da gelmiyor. Öyle meslekler var ki geçerliliğini sürekli koruyor. İşte en çok eleman aranan meslekler:


Güvenlik Görevlisi, Satış Elemanı, Büro Elemanı, Reyon Görevlisi, Beden İşçisi, Garson, Sekreter, Gaz Altı Kaynakçısı, Elektrikçi, Ön Muhasebeci, Kasiyer, Pazarlamacı, Çağrı Merkezi Görevlisi, Makine Dikişcisi,Veri Giriş KonTrol İşletmeni.

Bu meslekler en çok eleman arayan mesleklerdir. Eğer üniversite okuyorsanız veya okuyacaksanız bu mesleklerden birini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında, üniversite okumadan da pek çok mesleğe adım atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.