İş bulma duası

Günümüzde işsizliğin baş göstermesi, pek çok kişiyi sıkıntıya düşürüyor. Öyle ki; ülkemizde işsiz olan sayısız kişi var. Bütün çabalarına rağmen iş bulamayan yada çalıştığı işinden memnun olmayıp yeni ve hayırlı bir iş arayan herkesin okuması gereken duaları sizler için araştırdık. İş bulmak için dua okumak ve elbette çaba sarf etmek oldukça önemlidir. Ellerimizi semaya kaldırarak ettiğimiz her dua, bize hayır olarak geri döner inşallah. İşte iş bulmak için en etkili dualar:


“Allah’ım!senin kolaylaştırdığın şey dışında kolay bir şey yoktur. Sen, istediğin zaman engebeli araziyi düzleştirirsin. AMİN…”

Bu duayı içinizden gelerek ettiğiniz takdirde emin olun yaradan sizi duyacak
ve bunun karşılığını verecektir. Bu duanın dışında Nihat Hatipoğlu’nun ettiği dualardan biri olan;

“Rabbena atina min ledunke rahmeten ve heyyi’ lena min emrina reşeda”bu duayı okuyarak da iş bulmayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca,

öğle namazının farzından sonra okunması oldukça faziletli olan bu duayı da hergün sabır ile okursanız rızık kapılarınızın açıldığını göreceksiniz. Bu dua şöyledir:

3 defa: Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh

1 defa: Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram

Peygamber efendimiz sıkıntı içinde olanlar için okumasını tavsiye ettiği bir dua daha var ki; bu dua da iş bulmanız adına size kolaylık sağlayacaktır.

“Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allâh ümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahhartehu ve te’hîra mâ acceltehu.”

Bildiğiniz üzere dualar bütün kapıları açmak için değerli bir anahtardır. Açılmasını istediğiniz kapıları dualar ile destekleyerek Allah’ın izni ile açabilirsiniz. Ancak, sadece dua okuyarak iş sahibi olmayı beklemek kesinlikle doğru değildir. İş bulmak için çaba sarf etmeli ve dualarınız ile desteklemelisiniz. Elinizden geleni yaptıktan sonra ellerinizi açın ve dua edin. Emin olun, Allah dualarınızı asla geri çevirmeyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.