İşkur çağrı merkezi kursuna katılabilir miyim?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, Meslek Edindirme Kursları ile birçok gence meslek kazandırarak iş sahibi yapmaya devam ediyor. Kaliteli iş gücü sağlamak, kalifiye eleman yetiştirmek ve elemanlar istihdam sağlamak amacıyla birçok alanda meslek edindirme kursları düzenleniyor. İşkur’un Meslek Edindirme Kursları, işsizler gençleri en çok talep edilen mesleklere yönlendirmek ve mesleki bilgiyi kazandırmak amacıyla hizmet veriyor. Meslek Edindirme Kursları, Özürlülere Yönelik Meslek Eğitim Kursları, Hükümlü ve Eski Hükümlülere Meslek Eğitimi ve Rehabilitasyon Hizmetleri, işsiz ve mesleği olmayan kişilere yeni iş kapıları açıyor. İŞKUR’un düzenlediği kurslara katılıp, kursu başarıyla tamamlayan
kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi veriliyor.

Çağımızın en popüler mesleklerinden olan Çağrı Merkezlerinde operatör olarak çalışmak isteyenler için de İşkur kursları düzenleniyor. İşkur Çağrı Merkezi kursları sayesinde sektördeki bir çok çağrı merkezinde kolaylıkla işe yerleşebilirsiniz. Bu kursa katılmak isteyenlerin öncelikle İşkur’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bu nedenle en yakın İşkur merkezine giderek kurs kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bu kursa yoğun ilgi olduğundan başvuranlar ön mülakata tabi tutulmaktadır. Katılım sayısının fazla olması halinde ise noter huzurunda kura çekimi ile kursiyerler belirtilmektedir.

İŞKUR kurslarına katılan kursiyerlere 25 TL cep harçlığı aylık olarak açtıkları hesaplara yatırılır. Ayrıca kursiyerlerin kurs süresi boyunca meslek hastalıkları ve iş kazası sigorta primleri İşkur tarafından karşılanıyor.

İşkur Çağrı Merkezi Görevlisi Kursuna kimler başvurabilir?

İŞKUR, çağrı merkezi operatörü olmak isteyenlere çeşitli eğitim kurumlarında, üniversitelerde eğitim imkanı sunuyor. İŞKUR’un finanse ettiği ve yaklaşık 2 aylık kursu bitiren 18 – 30 yaş arası gençler sertifikalarını aldıklarında, kurumsal firmalarda kolaylıkla işe başlıyor.

Günümüzün gözde işi olan Çağrı Merkezi operatörlüğüne büyük ilgi var. İş imkanı çok geniş ve kariyer fırsatı olan bir sektör haline gelen Çağrı merkezi görevlisi olmak isteyen çok sayıda genç var. İşkur Kurumsal firmaların çağrı merkezlerine kalifiye personel yetiştirmek için çeşitli üniversitelerle ve Call Center firmalarıyla iş birliği ile gençleri bu alanda yetiştiriyor. İŞKUR’un onayladığı müfredat çerçevesinde eğitim veren kurslardan yetişen gençler, çağrı merkezi görevlisi olarak büyük firmalarda işe yerleştiriliyor.

Çağrı Merkezi Görevlisi Kursuna katılma şartları

1- İşkura kayıtlı olmak.

2- İşsiz olmak.

3- Açıköğretim hariç öğrenci olmamak (Bunun dışında yüksek öğrenimdeki ikinci öğretim öğrencileri, beklemeli öğrenciler, kayıtlarını dondurmuş olanlar kurs servisi ile görüşeceklerdir).

4- En az LİSE mezunu olmak.

5- 18 – 30 Yaş aralığında olmak.

6- İşbirliği yapılan firmanın belirlediği diğer şartlara sahip olmak.

Aranan şartları taşıyan adaylar belirtilen seçme yeri ve adresinde yapılacak kursiyer seçmesine nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterlidir. İşkur Çağrı merkezi eğitimlerinde hem teorik hem de pratik eğitim veriliyor. Teorik eğitimlerin ardından pratik eğitimler gerçekleştiriliyor.

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgesi veriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.