AFAD 6419 memur alımı yapacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD 2014 yılında yeni memur alımı yapmayı planlıyor. AFAD ülkemizde sel, deprem gibi doğal afetlerde yardım götürmek, afetlerden korunmada acil yardım stratejileri geliştirmek için faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur. Ba-mecliste görüşülen torba yasa teklifine göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) taşra teşkilatı olarak, valiye bağlı, il afet acil durum müdürlükleri kurulması kararlaştırıldı. Bu karar doğrultusunda müdürlüğün sevk ve idaresinden, ildeki afet ve acil durum faaliyetlerinin yönetiminden birincil derecede vali sorumlu olacak. Valinin denetiminde faaliyetlerini sürdüren kurum yeni yasa kapsamında yeni memur alımı için hazırlıklara başladı.

AFAD’A 6 Bin Kadro

Yeni yasa kapsamında kurulacak müdürlük sayısı 20′yi geçemeyecek. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na 6 bin 419 kadro ihdas
edilecek.

AFAD Hakkında

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, afetlerin önlenmesi ve zararlarının azaltılması, afetlere müdahale edilmesi ve afet sonrasındaki iyileştirme çalışmalarının süratle tamamlanması amacıyla gereken faaliyetlerin planlanması, yönlendirilmesi, desteklenmesi, koordine edilmesi ve etkin uygulanması için ülkenin tüm kurum ve kuruluşları arasında işbirliğini sağlayan, çok yönlü, çok aktörlü, bu alanda kaynakların rasyonel kullanılmasını gözeten, faaliyetlerinde disiplinler arası çalışmayı esas alan iş odaklı, esnek ve dinamik yapıda teşkil edilmiş bir kurumdur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.