Bayan girişimcilere faizsiz bedava kredi imkanları

Kadın girişimci
Günümüzde artık erkekler kadar bayanların da hayatında yer edindiklerini görüyoruz. Öyle ki; kadın girişimci olarak pek çok başarılı örnek sıralayabiliriz. Yeni bir iş kurmak elbette maddi imkan gerektiriyor. Bazılarında bu imkan var iken, çoğunda ise yok. Bu yüzden devlet,destek olmak amacı ile kadın girişimcilere faizsiz kredi veriyor. Hem ülkemiz istihdamı için hem de kadın girişimciliğini arttırmak için düzenlenen bu çalışma nihayetinde başarılı çalışmalara da imza atmaya başladı. Kadınlara 8 yılda geri ödemeli ve faizsiz kredi imkanı sunuluyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan bu çalışma ile artık kadınlarında kendi işlerini kurmaları ve kendi işlerinin patronu olmaları sağlanıyor. Ayrıca, kadınların toplumdaki yerlerini sağlamlaştırmak amacı güdülen bu çalışma, sayısız kadının yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Kendi işini kuran kadınlar aldıkları faizsiz krediyi 2 yıl ödemesiz, geri kalan 6 yılı da 6 eşit taksitler halinde ödeyecekler. Öyle ki; en fazla verilecek kredi ise 15 Bin TL
oldu. Elbette bu projeye dahil olmak için bazı şartlara uymak gerekiyor. Herhangi bir sosyal güvenlik kurluşuna bağlı olmayan ve para almayanlar, aktif olarak esnaf olmayanlar, bankaların verdiği kredileri çekme imkanı olmayan yoksul kişiler, söz konusu proje için bilgi sahibi olanlar ve fon kaynakları ile desteklenen gelir getiren projelerden hiçbir şekilde yararlanmamış olanlar bu hakka sahip olacaklar. Eğer siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız sosyalyardimlar.gov.tr adresinden daha detaylı bilgi alabilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.