THY 2014 personel maaşları

Havacılık sektörünün en önemli isimlerinden biri olan THY, faaliyete geçtiği ilk günden bu yana liderliğini elden bırakmadı. Her yıl gelişen filosu ve artan uçak sayısı ile büyüme yolunda ilerleyen Thy, yaptığı personel alımları ile de ülkemiz iş istihdamına katkıda bulunmaktadır. Thy çalışanları, işe alınırken pek çok teste tabi tutuluyor ve o şekilde alınıyor. İşe alım gerçekleştikten sonra ise sürekli eğitim görerek işlerinde ilerlemeleri sağlanıyor. Thy personel maaşları ise her yıl biraz daha arttığı için pek çok kişinin hayalleri arasındaki iş olarak gündeme geliyor.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda THY personeli grev yapmış ve sağlanan uzlaşma ile işten çıkarılan işçiler geri işe alınmıştı. Bu şekilde uzun bir süre gündeme
damgasını vuran Thy, sadece yolcu taşıyarak değil, ülke ihracatına yaptığı katkılar ile de adından söz ettiriyor. Thy personel maaşlarına gelince ise; kademe kademe sizlerle paylaşmak istiyoruz. Thy’da çalışan bir memur 3.142 TL, Uzman 3.536 TL, Teknisyen 6,043 TL, Mühendis 5,143 TL, Kabin memuru 4,441 TL, Kabin Amiri 5,643 TL, 2.Pilot 13,169 TL, S.Kaptan Pilot 24,129 TL alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.