Belediyelere 23 Bin Personel Alınacak

 Seçimler sonrasında baştan aşağı değişen kadrolar belediyelerde pik noktalara ulaşabiliyor. Öyle ki geçen haftalarda sonuçlanan yerel seçimler sonrası sadece büyük şehirlerde 23 bin kişilik belediye kadrosu açıldı. Eski belediye çalışanları için üzücü bir haber olsa da seçimlerden zafer ile çıkan parti destekçileri 23 bin personel alımına umutla bakıyor. Kimse kimseyi kandırmasın bu devirde herkes kendi işinin gücünün peşinde. Seçim sonrası değişen belediye norm kadrolarına sadece büyük şehirlerde 23 bin ek kadro açıldı.

Belediye iş başvurusu
 Belediye personel alımları ile ilgili sizlerde başvurunuzu gerçekleştirebilir bu 23 bin yeni kadro içine girebilirsiniz. Resmi gazetede yayınlanan yeni belediye ek kadroları ile personel alımlarına hız verildi.

 İstanbulda en fazla kadro Zabıta alımına verildi.

Buna göre, İstanbul’daki 9 bin 882 olan memur kadrosu 19 bin 128′e çıkarıldı. 5 bin 882 olan sürekli işçi kadrosu toplamı da 9 bin 564′e yükseltildi. Böylelikle
İstanbul’a toplam 13 bin 6 yeni memur ve işçi alınacak. En fazla alım, itfaiye erliği ile zabıta memurluğunda olacak.

Ankara’da halen 4 bin 539 memur ve 2 bin 723 sürekli işçi kadrosu bulunuyordu. Yeni yönetmeliğe göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki memur kadrosu 7 bin 579′a, sürekli işçi kadrosu da 3 bin 790′a çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 5 bin 801 memur ve sürekli işçi ile belediyenin kadrosu 9 bin 882′ye çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.