Belediyeler 23 Bin Personel Alacak, Peki Ne Zaman? İşte Yanıtı

Yerel seçimlerin hemen arkasından bazı belediyeler eksik olan kadrolarının boşluklarını doldurmak için Belediyelere 23 bin işçi-memur alımları yapılacağını duyurdu. Bu bilginin gelmesiyle birlikte Belediyelere 23 bin işçi-memur alımlarının ne zaman yapılacağına dair gözler bu belediyelere çevrildi. Konuyla ilgili detayları isbasvurusu.org adresinden eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz? Daha detaylı bilgiye buradaki bağlantımız ile ulaşabilirsiniz.
Belediyelere 23 bin memur alınacak

Gözler şimdi hangi Belediyelere 23 bin işçi-memur alımları ne zaman alım yapılacak sorusunda? Buna göre, İstanbul'daki 9 bin 882 olan memur kadrosu 19 bin 128'e çıkarıldı. 5 bin 882 olan sürekli işçi kadrosu toplamı da 9 bin 564'e yükseltildi. Böylelikle İstanbul'a toplam 13 bin 6 yeni memur ve işçi alınacak. En fazla alım, itfaiye erliği ile zabıta memurluğunda olacak.

Seçim yarışından çıkan belediyelere hükümetten kadro müjdesi geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm il ve ilçelerin belediyelerine on binlerce yeni kadro verildi. Sadece bu üç şehirdeki memur ve işçi kadrolarının sayısı 22 bin 911 arttı. Böylece belediyeler tüm Türkiye'de yeni eleman alımına başlayabilecek. Belediyelerle ilgili Norm Kadro Yönetmeliği'nde yapılan
değişiklikler, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni yönetmelikle başta büyükşehirler olmak üzere, tüm il ve ilçelerin belediyelerine ek kadro verildi. Yönetmelikten en çok etkilenen İstanbul oldu.

ZABITA ALIMI OLACAK

Buna göre, İstanbul'daki 9 bin 882 olan memur kadrosu 19 bin 128'e çıkarıldı. 5 bin 882 olan sürekli işçi kadrosu toplamı da 9 bin 564'e yükseltildi. Böylelikle İstanbul'a toplam 13 bin 6 yeni memur ve işçi alınacak. En fazla alım, itfaiye erliği ile zabıta memurluğunda olacak.

İZMİR'E DAHA ÇOK

Ankara'da halen 4 bin 539 memur ve 2 bin 723 sürekli işçi kadrosu bulunuyordu. Yeni yönetmeliğe göre Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki memur kadrosu 7 bin 579'a, sürekli işçi kadrosu da 3 bin 790'a çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne alınacak 5 bin 801 memur ve sürekli işçi ile belediyenin kadrosu 9 bin 882'ye çıkacak.

Belediyelere 23 Bin memur ve işçi alımı ne zaman yapılacak? Belediyelere 23 bin işçi-memur alımları başvurusu Tıklayın!Belediyelere 23 bin yeni eleman alınacak? Hangi Belediyelere ne kadar kadro ayrıldı? Hangi belediyelere 23 bin işçi-memur alımı yapılacak?İstanbul, Ankara ve İzmir'e 23 bin işçi-memur alınacak hangi il ve ilçelere memur alınacak?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.