Mobging Eşittir Duygusal Taciz

Mobbing nedir?
 Mobbing nedir? Mobing duygusal tacizdir. İş yerinde Mobbing'e maruz kalanların özel hayatları çok etkilenmektedir. Mobbingden şikayetçi olanların %60'ını kadınlar oluşturmaktadır. İş hayatında erkeklerin kadınlara mobbing uygulamasından daha fazla Kadınlar kadınlara Mobbing uygulamaktadır. Kadınlar birbirlerine daha acımasız ve rekabet edemediklerinden dolayı daha çok dedikodu ile mobbing

uygulamaktalar. 2010 yılında kurulan mobbing derneğine 70 bin civarı şikayet başvurusu bulunmaktadır. Bu şikayetlerin çoğunu kadınlar oluşturmaktadır. Anlaşıldığı üzere iş yaşamında kadınlar diğer çalışan kadınları aşağı çekmek için mobbing uyguluyor.

Uygar çalışma ortamları için mobbing yapmayı bırakmalıyız. Mobbinge maruz kalanlar özellikle patronlarına dava açmak için mobbing derneğine başvurabilir. Mobbing derneği
şikayetçi olanları için avukat tahsis ediyor. Diğer taraftan iş yerinde çalışanların gruplaşması da mobbing grubuna girmektedir.
Mobbing

 Dedikodu da mobbing dir. Mobbinge uğrayan kişi şikayetçi olmak için bunu ispatlamak zorunda değildir. Şikayetler için Devletin açtığı mobbing telefon hatları çok geç cevap veriyor, adalet gecikiyor. Mobbing e uğrayan kişi kendini güçsüz hissetmemeli cesaretli olmalı ilgili birimlere şikayet etmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.