Banka Güvenlik görevlisi başvurusu ve maaşları

 Bankalarda güvenlik görevlisi olmak isteyen arkadaşlar için paylaştığımız bu yazımızda banka güvenlik görevlisi olma şartlarını ve başvuru formunu bulabilirsiniz. isbasvurusu.org olarak banka eleman alımlarını yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Banka güvenlik görevlisi, görev yapmış olduğu bankada, hukuk kurallarına uygun talimat ve yönergeler çerçevesinde, fiziki ve teknik imkanları kullanarak, can, mal güvenliği ve huzuru sağlamak için gözetim, denetim ve kontrol yapmaktadır. Günümüzde bir çok şirket için güvenlik önemli bir yere sahip dolayısıyla bankalarda şube sayısı arttıkça personel alım sayısıyla
beraber güvenlik görevlisi ihtiyacı da duyulmakta. Şimdiki zaman içerisinden banka güvenlik görevlisinin konumu banka içerisinde önemli bir konuma sahiptir.

Bankalardaki güvenlik görevlisi olarak çalışan kişilerin maaş durumlarına baktığımızda pek iç açıcı sonuçlar elde edemiyor. Olması gereken ve geçtiğimiz günlerde açıklanan açıklamalara bakacak olursak; güvenlik görevlilerinin maaşları asgari ücretin %30 üstünde olması gerektiği ve hükümetin bu konuda girişimlerde bulunacağı dile getiriliyordu.

Banka güvenlik görevlisi maaşları özel ve kamu bankaları olarak maaş skalası değişmektedir aynı zamanda özel ve kamu sektörü güvenlik ihtiyacını taşeron firmalar aracılığıyla sağlayabildiği için ucuz iş gücü imkanlarından yararlanmaktadırlar.

İstanbul, Ankara-İzmir ve Bursa illerinin maaş olarak skalasına bakacak olursak en düşük özel güvenlik maaşı;

8 Saatlik çalışma için 1.200.00 TL +155.00 TL YOL+ 200.00 TL YEMEK +AGİ gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Marmara –Ege-İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin maaş skalasına bakacak olursak en düşük özel güvenlik

maaşı;

8 Saatlik çalışma için 900.00 TL +155.00 TL YOL+ 200.00 TL YEMEK +AGİ gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.