Gümrük bakanlığı KPSS/B personel alımı yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 'Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik' hükümleri doğrultusunda yapacağı alımlar için daha öncesinde ilan edilen sözlü sınava başvuru süresi bugün itibari ile başlamıştır. isbasvurusu.org sitemizden ulaşabileceğiniz memur alımı detayları aşağıdadır.
Gümrük ve ticaret bakanlığı memur alımı

Söz konusu sınava başvuracak adayların dikkat etmeleri gereken önemli hususlar şöyledir:

Başvuru istenen İş talep formuna ulaşmak için,

* TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız,

* 2012 yılı KPSSP3 puan türünde 70 ve üzeri
puan almış olmanız gerekmektedir.

Başvurunuzun kabul edilebilmesi için,

* İş talep formunda istenen tüm alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız,

* Taranmış bir vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB'ı aşmamalı, ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.

* Başvurunuzu onayladıktan sonra, yeni bir başvuru yapma şansınız bulunmamaktadır.

* Program Mernis ve ÖSYM ile entegre çalışmaktadır. Kimlik ve adres bilgileriniz Mernis'ten, sınav sonuç bilgileriniz ÖSYM'den alınmaktadır. Mernis'te kayıtlı yerleşim yeri adres bilginiz bulunmadığı durumda, başvuru kayıt formuna yönlendirilmeyeceksiniz. Bu durumda ilgili nüfus müdürlüğünü bilgilendirerek, adres kaydınızı yaptırınız.

* Mezun olduğunuz fakülte ilanda belirtilen mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi olması durumunda denklik belgesi yüklemeniz gerekmemektedir.Denklik belgesi alanına diploma ya da mezuniyet belgesi yüklemeyiniz.

* Mezun olduğunuz fakülte, mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi değil, ancak YÖK tarafından denk kabul edilen öğrenim kurumlarından birisi olması durumunda, "YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurtiçi/yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezunum" alanını işaretleyip, denklik belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir.Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.

Başvurunuzda sorun yaşamamanız için,

* Kayıt işleminizi Internet Explorer 8.0 ve üzeri versiyon kullanarak yapınız.

Şartları taşıdığı anlaşılan ve söz konusu yönetmelik hükümleri doğrultusunda başvuruları kabul edilen adayların sözlü sınavları 30.06.2014-04.07.2014 tarihlerinde yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.