Kimler Koruma Memuru Olabilir

 Koruma memuru alımlarında sona gelindi. İş arayan ve koruma memuru olmak isteyen arkadaşlara yol göstermek baabında kimler koruma memuru olabilir araştırdık, işte detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü, koruma memurlarında aranacak özellikleri belirtti. Koruma memurluğuna ilişkin kanun çalışmalarının devam ettiğini belirten EGM adaylarda aranacal özellikleri şöyle sıraladı…

Emniyet Genel Müdürlüğü, BİMER başvurularına verdiği cevapta koruma memurluğu kadrosuna ilişkin kanun çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Emniyetten verilen cevapta, koruma memuru kadrosuna alınması planlanan kişilerde aranan şartlara detaylı olarak yer verildi.

-En az lise mezunu olmak

-Erkeklerde 172 cm boy, bayanlarda ise 165 cm
boyunda olmak

-25 yaşından gün almamış olmak

-Seçme sınavlarında başarılı olmak

-Polis eğitim kurumlarında en az dört ay meslke eğitimini ve iki ay staj eğitimini (uygulamalı alan eğitimi) başarıyla bitirmek, şartlarının aranması planlanmaktadır.

TBMM atarafından koruma memurluğu kadrosu ile ilgili yasal düzenleme yapıldığı takdirde, koruma memurluğu için aranılacak diğer şartlar disiplin ve eğitim öğretimle ilgili konular ile diğer usul ve esaslar İçişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenecektir.

Bu aşamada herhangi bir personel alımızsöz konusu değildir. Personel alımı ve bu konu ile ilgili diğer hususlar, kanun taslağı yasalaşırken ve diğer çalışmalar sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.