Ramazanda 35 Bin Memur Alımı Yapılacak

 35 Bin yeni memur alımı Ramazan ayında başlayacak. isbasvurusu.org sitemizden takip edeceğiniz memur alımlarına başvuru yapabilirsiniz. Özellikle şehit ve gazi yakınları için memur alımı tarihinin Ramazan ayına denk getirilmesi iyi karşılandı.
 Adalet bakanlığı 1500 yeni memur alımı için düğmeye bastı bile. 2014 KPSS sınavından önce memur alımlarına hız verilmesi memur adaylarının önünü daha da açmış durumda.

Şehit ve gazi yakınlarının  kamu kurumlarında memur olarak  alınmasında sona gelindiği  belirtildi. Akit’in haberine göre, 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda işe alınmasının Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla, Ramazan ayı içinde başlayacak.
Ramazan ayı 35 bin memur alımı

Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmelik, geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Yönetmelik, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malülleri ile terör mağduru sivil vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını düzenliyor. Yönetmelik kapsamında 35
bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdam edileceği açıklanmış ancak alımların ne zaman başlayacağı netleşmemişti.

BAKANLIK HAZIR

Edinilen bilgilere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri aracılığı ile müracaatların alınması işlemi tamamlandı. Bakanlık müracaat edenlerden hangilerinin hak sahibi olduğu, nasıl ve nereye yerleştirilecekleri çalışmasında da sona geldi.

ALIMLAR RAMAZAN’DA BAŞLIYOR

Konunun takipçisi olan Başbakan Erdoğan’ın alımlara Ramazan ayı içinde başlanılması talimatını verdiği öğrenildi. 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdamı çalışmasının 2015’in sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Bu şekilde sivil terör mağdurları, harp malülleri ve vazife malülleri de kamuya yerleştirmeden ilk kez yararlanmış olacak.

ALİ SARICA’DAN TEŞEKKÜR

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca, büyük bir heyecanla bekledikleri haberi almanın sevinci içinde olduklarını belirterek, üyeleri adına Başbakan Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.